קיטון

קיטון

מסעדת "קיטון" המיתולוגית, שנפתחה ברחוב דיזנגוף בתל-אביב עוד בשנת 1945, היתה בתחילת הדרך בעצם דוכן לממכר אבטיחים. סבתא שרה נהגה להגיע בצהריי היום אל הדוכן, שאותו ניהל סבא צבי, ולהביא עבורו תבשילים מופלאים מעשה ידיה. התבשילים משכו אליהם עוברי אורח שטעמו מהם והתענגו עליהם. התלהבות הטועמים הולידה את הרעיון לפתוח מסעדה קטנה של ארוחות צהריים שתענה לדרישות החושקים בתבשיליה היהודיים של שרה.

משלוחים קיטון

אל המקום הקטן שנפתח עלו לרגל ערב-רב של מבקרים מכל קשת החברה של אותם ימים. היו ביניהם אנשי רוח ומשוררים, כדוגמת אלכסנדר פן, אשר בסעודת צהריים אחת הכריז על מהותו של המקום כתא קטן, ובו ברגע הציע לשנות את שמו ל"קיטון", וכך נקבע שמו של המקום.

"קיטון" הקטנה התגלגלה ממסעדה אופנתית של אותה תקופה והפכה ברבות הימים לבית שני ואפילו ראשון לחוג לקוחות קבוע, אשר פוקד את המקום עד עצם היום הזה. לקוחותיה של המסעדה ממשיכים ליהנות מאוכל יהודי משובח – מרק עוף עם קרעפלך, רגל קרושה, וורניקס, קנישס, געפילטא פיש, ואף להתענג על הטשולנט המובחר עם הקישקע, שמעורר ממש תופעה של עלייה לרגל בחודשי החורף. ב"קיטון" נישא באוויר תמיד ניחוח שמעניק תחושה של מטבח אישי של אמא וגורם לכל אדם שסועד בו להתרפק על זיכרונות ולהרגיש לשעה קלה כאילו חזר הביתה.

הזמנת אוכל אונליין!
כשר
גישה לנכים
ישיבה בחוץ
איזור עישון
רומנטי
הופעות
קייטרינג
ידידותי לילדים
אירועים
חדר פרטי
חניה
משלוחים
אינטרנט אלחוטי
תו חברתי
הזמן מקום אונליין
כרטיס ביקור

ביתי , אירופאי, יהודי, ישראלי, מזרח אירופאי, מטבח ביתי, תבשילים, אוכל מוכן

תל אביב, דיזנגוף 145
טלפון ☎
03-5233679

פקס: 03-5299629
שעות הפעילות
א - ש   11:30 - 21:30
אמצעי תשלום
כרטיס אשראי, מזומן
ארוחות עסקיות
א - ה   11:30 - 19:30
ROL מסעדות