קונדיטוריית דובדבן
מערכת ROL
הדובדבן שבקצפת
קונדיטוריית "דובדבן" שבדימונה מושכת את כל אוהבי המתוק דרומה ומקיימת שושלת מרשימה של 50 שנה!

"יש תחושת שליחות, של המשכיות שושלת. השאיפה שלנו היא שנמשיך ונהיה קונדיטוריה של ארבע או חמש דורות, מכוונים לעתיד הרחוק..." מצהיר בגאווה אבי אמסלם, אשר יחד עם אחיו, שמעון ומיכאל, שמתפקדים כשפים קונדיטורים בקונדיטוריית "דובדבן" המיתולוגית שבדימונה, ממשיכים את דרכו של אביהם, עמרם אמסלם האגדי, אשר פתח את המקום ב1968 והשאר היסטוריה.

כיום דור שני מנהל את קונדיטוריית "דובדבן", המהווה יתד ותיקה בדימונה ובישראל בכלל, בימים בהם לא רואים מקומות כה רבי שנים שעודם משגשגים כביום היוולדם.
"דובדבן" מחזיקה בקהל נאמן שגדל והתבגר עמה עשרות שנים, והיום שב גם הקהל עצמו עם ילדיו כדור שני של סועדים.

המקום נמצא בתחנה המרכזית דימונה, בלב המרכז המסחרי, שופץ ממש בחודשים האחרונים ומציג עיצוב נקי וחדשני הכולל גם נגישות לנכים.
קבלו סקופ על ההתחלה ? השבוע יימשכו השיפוצים ויוקם מתחם ישיבה בסגנון בית קפה במתחם החיצוני לקונדיטוריה, בו יוגש קפה "לווצה" היוקרתי לצד המתוקים שלכם.

מדובר במקום, כאמור, בניהול משפחתי מתמשך, מה שהופך אותו לאינטימי במיוחד, וכזה המגיש יחס אישי בעקביות לכל הנכנס בדלת.
בהתאם, גם המחירים שווים לכל נפש ובהחלט הגיוניים ביחס לקונדיטוריות רשת וכן ביחס לאיכות המטעמים הגבוהה, ונעים בין 20 ש"ח לקופסת עוגיות, רולדות ב50 ש"ח, עוגות יום הולדת בהזמנה אישית החל מ90 ש"ח, ועוד.


הדובדבן שבקצפת היא העובדה שכל חומרי הגלם מיוצרים מאפס במקום ודבר לא נקנה מוכן מראש, החל מהקמחים עצמם! שמיוצרים בעבודת יד במקום, ועד לקישוטים לפרטי פרטים.
מדובר במתכונים יחודיים בני 80 שנה שעוברים במשפחה, והגיעו מרוקו, הונגריה, גרמניה ועוד. בכל יום נתון תוכלו לבחור בין כ100 סוגי מאפים שונים, אותנטיים, ביתיים ושונים בנוף הקונדיטורי.

כך למשל הפכה עוגת ה"מילפיי" של "דובדבן" לשם דבר במדינה אשר עבר מפה לאוזן, והפכה כשלעצמה לסמל של העיר דימונה ומושכת אל העיר קהלים שמגיעים במיוחד כדי לטעום אותה! ציפור לחשה לנו שאפילו נשיא המדינה פרס ושפים ידועים הגיעו במיוחד בשבילה.
המתכון הסודי והמסורתי של ה"מילפיי" לא השתנה מיום פתיחת הקונדיטוריה, ורץ במשפחת אמסלם 50 שנה.

בין היתר ניתן למצוא גם עוגות בחושות בטעמי אגוזים ופירות הדר;
למעלה מ50 סוגי עוגיות כמו עוגיות "משקפיים" דקות ופריכות בעבודת יד, עוגיות מנדלברויט, שהן צנימים מתוקים עם אגוזי לוז ופירות מסוכרים, כמו כן פריכי ריבה, עוגיות חלבה, עוגיות טחינה, עוגיות מלוחות, עוגיות "סבתא" פריכות עם מרנג מוקצף במילוי של קרם קוקוס, מאפינס קטנים בטעמי וניל ושוקולד, עוגיות "רייפת" מרוקאיות אותנטיות עם אניס, והרשימה ארוכה.

אל תוותרו על הרולדות שכוללות 20 סוגים וגם ספיישלים מתחלפים, ביניהן ריבת חלב, יער שחור, גבינות קרות, מוסים מיוחדים ועוד.

ואם חשקתם בעוגה אישית לאירוע מיוחד ? ניתן לעצב בעצמכם עוגה בהזמנה ככל העולה על רוחכם!

לא תאמינו אבל קבלו בשורה לחולי הסכרת ולמי שסתם מעוניין להפחית – מדובר כנראה בקונדיטוריה היחידה אשר טרחה והקימה מחלקה שלמה שמתמקדת בהתאמת המאפים לסכרתיים, ומייצרת אלטרנטיבות מופחתות סוכר! סחתיין.

לא יודעים מה איתכם, אבל מערכת "רול" כבר קופצת על רכבת דרומה בעודה מפנטזת על דובדבנים וסופגניות לחנוכה הקרב ובא...

שיהיה לכם יום מתוק!
קונדיטוריית דובדבן
אגד 1, דימונה
077-2311831