לנגב חומוס עם סיבוב
לליב גל
חומוס אבו מוסא ? בול החומוסייה בשבילכם
באזור אבן גבירול הצפוני לא חסר מקומות לאכול, מסעדות ומקומות בילוי, אבל אין פה שפע של חומוסיות כמו בדרום או אפילו ביפו. לכן שמחנו לגלות את חומוסיית אבו מוסה באזור הצפוני של רחוב אבן גבירול.

החומוסייה שוכנת ממש בצמוד לתחנות אוטובוס ושבילי אופניים, וזה יתרון גדול שמאפשר למקום להיות נגיש כמעט לכולם ולהביא לכאן קהל סועדים מגוון מאוד. ומרגישים את זה בכל שעה שיושבים שם. תמיד יש תנועה. וזה כידוע דבר חשוב בחומוסייה...
כבר כשמתקרבים מבינים שהמקום אוהב לקוחות ובנוי על טהרת החומוס.
את פנינו קידמה המולת הרחוב המתרוקן לעת ערב והמטבח הפתוח כיאה לכל חומוסייה שמכבדת את עצמה.

יש פה מגוון סוגים של חומוס ועוד מאכלים שונים, והכל הכל נעשה פה בהקפדה יתרה ובעבודת יד: החל מהחומוס על טעמיו השונים, דרך הפלאפל וכלה בסלט שנחתך עבורכם דק דק ברגע שתזמינו אותו. יש פה חומוס בתוספות מיוחדות שעוד לא יצא לנו לאכול במקומות אחרים, למשל חומוס שקשוקה. הייחוד פה הוא שמשתמשים בעגבניות טריות. וסיפרו לנו פה שגם במסעדות הוותיקות ביותר בעיר לא משתמשים בעגבניות טריות. אז יש פה את יתרון הטריות.

הסתכלנו בתפריט, התלבטנו מעט, והחלטנו לפתוח בחומוס כמובן. קיבלנו מיד לשולחן צלחת ריחנית וטרייה, של חומוס טרי טרי, עם פטריות ובצל (הפטריות כמובן לא מקופסה!), ומנה של חומוס מסבחה. החומוס לווה במגוון צלחות קטנות של חריף, חמוצי הבית, בצל. המשכנו בסלט טרי. אהבנו את הסלט הקצוץ שהיה חתוך ומתובל במידה הנכונה. לאחר מכן המשכנו במנת פלאפלים בצלחת וצ'יפס שגם הוא נחתך במקום ומטוגן באותו רגע. צ'יפס קפוא לא נכנס לכאן. בהבטחה.

קיבלנו גם פיתות טריות ושתייה לבחירתנו. המקום פתוח כל יום עד השעה 9 וחצי בערב. תהנו!
חומוס אבו מוסא
אבן גבירול 189, תל אביב
03-5545537