השונית של בני
אלמה וגבריאל
נשארים קרוב לים גם בחורף
בהגיענו למרינה, מיד העיניים מתרוצצות. מסעדות רבות, אנשים יפים, ובעיקר אורות וריחות משגעים שפורצים בין הגגות לסירות. אל הנמל הגענו חדורי מטרה מתבקשת: על הים נאכל פירות ים.

וכך הגענו אל אחד ממוסדות הקאלט בעולם הקולינריה הישראלית, הלוא הוא "בני הדייג". רשת מסעדות שקיימת מעל 30 שנה, ומתמחה בדגים, פירות ים, בשרים ומנות ים תיכוניות.
כיום רשת בני הדייג מנוהלת ופורחת תחת שרביטו של יוסי רבה ? הבעלים והמנהל של הרשת כולה.

מסעדת בני הדייג, משתייכת לסוג המסעדות שאליהן קהלים רבים מגיעים לאכול. בניגוד למקומות אחרים שדואגים להוציא סלטים בהם הדגש הוא על הכמות, אצל בני, כל סלט עומד בפני עצמו, בין אם בצורת ההגשה, וכמובן שבטעמים. השולחן לא מפסיק להתמלא, ומהר מאוד נעלם בצבעוניות של המנות.
בין מנות הפתיחה ניתו למצוא, את האיקרה דג, סלט בורגול מתקתק שלא יבייש את אם החיטה, סלטי ירקות ישראלים קלאסים, מטבוחה חומוס, באבא גנוש ושאר ירקות...
זאת ועוד, נועדו רק לגרות את החך, ולגרד את הבטן. "הטוב עוד בדרך", כך הבטיח לנו המלצר.
ואכן במהרה החלו להגיע לשולחן כמה ממנות הדגל של המקום, וזה עוד לפני העיקריות!
קרפצ'יו סלמון שהגיע עם פלפלים חריפים ועגבניות שרי,כרוביות וזוקיני מטוגן, ואם אפשר לציין שתי מנות שהרשימו אותנו במיוחד, קציצות דג לוקוס על מצע טחינה ביתית, ודג מרוקאי אסלי חריף ביותר!
המקום, שיושב על המרינה בהרצליה, כבר הפך לפנינה מוכרת בסצינת האוכל ההרצליאנית, ומקבל בשמחה אירועים קטנים, משפחתיים ועסקיים גם יחד.
המסעדה מעוצבת בצורה שמכילה שולחנות רבים, בפנים ובחוץ, כך שכל אחד מרגיש כמו פוסידון אל הים היווני, אל מול נוף הספינות הרבות שחונות במרינה וכל אחת מנגנת את הסירנה שלה אל קול תיפוף הגלים.
בעודנו מאזינים לסימפוניה הימית, מגיעה לשולחן צלחת עצומה מלאה בכל טוב מפירות הים המוכרים וגם הפחות מוכרים. מולים, שרימפסים קלמרי ואפילו סרטנים! כל חברינו מהסרטים והאגדות נצרבו היטב על הפלנצ'ה החמה ותובלו ברוטב "מולינייר" קלאסי המכיל שום, שמן זית עשבי תיבול ויין לבן.
המקום, אירח אותנו בחמימות ודאג שהחוויה הרומנטית שלנו לא תבלע בתוך הארוחה. הרגשנו בבית, וזה מה שחשוב אצל בני הדייג. אכלנו, נהנינו, וסיימנו עם חיוך גדול וטעמים שנשארים על הלשון.

בתיאבון
בני הדייג הרצליה מרינה
יורדי ים 1, הרצליה פיתוח
073-7598939