אוכל מקסיקני אותנטי בלב תל אביב
David Szatmary‏
חזרה לימים העליזים בחופים של מקסיקו
בלב תל אביב, במפגש הרחובות בן יהודה ובוגרשוב, רוחשת ותוססת לה פיסה לטינית בטורים גבוהים.
עם כניסתנו למקסיקנה, נשאבנו לעולם שכולו צבעים, מקצבים וטעמים מקסיקניים. מדהים כמה בכוחה של אוירה לשאוב אותך לעולם אחר.

הגענו בשעת ערב מאוחרת למקום מלא וסואן. הריהוט, הריצוף, הקירות הכל צבעוני וחם, צלילי הרגאטון המשמחים בוקעים בעוצמה מדוייקת ומעיפים אותי חזרה לימים העליזים בחופים של מקסיקו.

נדמה שהעיצוב של המקום הוא מלאכת מחשבת גאונית היורדת לפרטים הכי קטנים שיחד משדרים לך חוויה לטינית מלאה ומרוכזת.
עם התחלה שכזו, אי אפשר להתאכזב מההמשך. אבל האוכל, התעלה אפילו על האווירה המשכרת!
מיד כשהתיישבנו כיבדו אותנו בשוטים עם ברד אלכוהולי בטעמים שונים ? איזו מחווה מרעננת.

למנה ראשונה, בהשראת הסתיו הזמנו מרק ? 'סופה דה טורטייה', מרק מסורתי חתיכות עוף מפורק, ירקות ורצועות טורטייה תירס עם אבוקדו וצ'דר בצד. כאן המקום להדגיש כי כל המנות המוגשות כאן הן נדיבות בגודלן ומלוות תמיד במטבלים שונים. חגיגה. המרק היה מצוין. פיקנטי במידה מושלמת, הנוזל לא דליל לא סמיך, העוף נימוח בפה והטורטייה תורמת קראנצ'יות טובה.

המשכנו עם פחיטס קרנה ? פלטה רותחת עם אורז ליים, סלסות וטורטיות תירס בליווי רצועות פילה בקר, פלפלים צבעוניים ובצל. מנה שופעת ומלאת שמחת חיים מוגשת עם מטבלים של מחית שעועית, גוואקמולה, איולי ושמנת חמוצה ? עכשיו לא נותר אלא לשלוף טורטייה מהכד בו הן המתינו חמימות, להעמיס את כל הטובין הזה לתוכה, ולנגוס ביס של אושר צרוף!
ואיך אפשר בלי בוריטוס? הזמנו את פויו טינגה – נתחי עוף מפורק מתובלים בצ'יפוטלה מעושן ועגבניות שרופות עם אורז ליים. מילה על הטורטיות – דקות, פריכות במינון מדוייק ובעיקר עוטפות היטב את המילוי מבלי להיעשות רטובות מדי. אומנות. נתחי העוף היו טעימים במיוחד – טעמי העישון של הציפוטלה והעגבניות השרופות הם לא פחות מהברקה.
אחרי כל השפע הזה ביקשנו להמתיק עם קינוח קליל. הזמנו את קרמה דה מנגו: קרם מנגו, טוויל שקדים, קרם שוקולד לבן, קולי מנגו ומשולש נאצ'וס מתוק. איזו בחירה נפלאה. קרם השוקולד הלבן נשבר היטב עם החמיצות המרעננת של קרם וקולי המנגו. הטוויל עם הנאצוס הוסיפו פריכות ויחד הכל יצרו קינוח מצוין.

מקסיקנה היא חוויה תרבותית, עיצובית וקולינרית!
המקום מתאים גם לאירועים ומומלץ בחום.

ויווה מקסיקו. ויווה טקילה.
מקסיקנה Mexicana בוגרשוב
בוגרשוב 7, תל אביב
1700-500-993