מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 17.03.2018
החבר, טעמתי גם אני מן הלזניה ומן הסלט, וגיליתי שגם זו הייתה בחירה מוצלחת. לטעמי, הסלט שהוגש בצד הלזניה היה מוצלח יותר מאשר הסלט הנכלל בארוחת הבוקר.

כמובן שאת החוויה המוצלחת חייבים לסגור במשהו מתוק, ולכן הזמנו פאי שוקולד ופאי תפוחים. פאי התפוחים מוגש בדרך-כלל עם גלידת ריבת חלב, אולם ניתן לבקש גלידה אחרת ואני לקחתי את הבחירה הקלאסית של כדור וניל (השילוב של פאי תפוחים וניל הוא פשוט המשובח ביותר לטעמי). קיבלתי פאי מרהיב ביופיו ובצורתו המעוגלת בשלמות. מעליו הונח כדור גלידת וניל, שהחל להימס מחום הפאי. הבצק היה פריך ומפתה. בן זוגי נהנה מפאי השוקולד שלו, אותו שילב עם מעט מכדור הגלידה שלי.

אם בוחרים ללכת לראות סרט, אין מקום טוב יותר לעשות זאת מאשר "קולנוע סמדר" – קולנוע ביתי וחמים, עם אווירה קולנוע "של פעם". מה גם, שכאשר יוצאים מן הסרט (או לפני הסרט) ניתן לשבת ב"קפה סמדר" ולהגדיל את ההנאה והבילוי. חווית הקולנוע נמשכת כך יותר זמן: ברקע מושמעת מוזיקת ג'ז רומנטית, ובכלל יש אווירה תרבותית אך לא מחייבת. ב"קפה סמדר" הכול משדר בדיוק ההיפך מבנאלי – האוכל, האווירה, צוות העובדים, האנשים, וגם ההנאה שלי מהמקום, מסתבר, בכלל לא בנאלית.
מאת: מערכת ROL
בית קפה מהסרטים
"קפה סמדר" הירושלמי הוא מקום מלא נוכחות ויופי אותנטיים, ותמצאו אותו בצמוד לבית הקולנוע "לב סמדר", הוותיק והטוב. תוכלו לשבת בו לפני צפייה בסרט, או לאחריו, אבל בהחלט מומלץ גם לבוא לבקר פשוט כדי לזכות בהנאה חמימה, טעימה ומתגמלת
מסעדה: קפה סמדר
כאשר חושבים על בילוי המלווה באווירה מיוחדת ותרבות קולנוע משובחת, כזו המתאימה למביני דבר, לא חושבים באופן טבעי על ירושלים. אולם אם אתם משתייכים לזן האנשים שאוהבים איכות קולינארית וקולנועית, והגעתם במקרה לירושלים, אתם חייבים להגיע ל"קפה סמדר", בכדי להרגיש את תמצית החוויה הירושלמית במלוא עוזה.

בפאתי המושבה הגרמנית, ברחוב קטן ופינתי בשם לויד ג'ורג', שוכן לו בית קולנוע "סמדר" הקסום, ובצמוד אליו – קסום לא פחות – תמצאו את "קפה סמדר". זוהי פינת חמד מוכרת היטב לירושלמים, אשר מרבים לשבת בה בעיקר בסופי השבוע. ב"קפה סמדר" סוף השבוע באמת רגוע. אני וחבר שלי הגענו למקום ביום שבת בצהריים והמטרה סומנה מבעוד מועד: בראנץ'. התיישבנו בשולחן שמול מכונת הפופקורן, ונהנינו מקול הפצפוץ המענג ומהריח החמאתי.

ציפינו לבראנץ' עצל של צהרי שבת, וזאת אכן קיבלנו. אני הזמנתי ארוחת "בוקר ישראלי" ובן זוגי הזמין מנת לזניה. לשם שינוי ביקשתי את הביצים בצורת ביצת עין, ולא חביתה כמנהגי בקודש. המנה שהוגשה לי הצליחה לעבור את ציפיותיי: ביצת העין הייתה נימוחה במרקם קטיפתי והשתלבה באופן מושלם עם לחם הבית. למי שמתפלא ממה אני כה מתרגשת ("כולה ביצת עין") אענה, כפי שעניתי לבן זוגי: "גם הכנת מנה כה פשוטה כמו ביצת עין באופן מושלם דורשת כישרון". עוד נהניתי מלחם הבית, שהוגש קלוי מעט ולצידו חמאה רכה וקלה למריחה. גם מיצי התפוזים והלימונדה היו מרעננים. אלו הם הדברים הקטנים שיכולים לעשות לי את היום.

מנת הלזניה לא אחרה להגיע: מדובר במנה גדולה למדיי, הכוללת גם סלט עלים ברוטב ויניגרט. כמובן שלמרות מחאותיו של
הדפס כתבה שלח לחבר
7135 מסעדות במאגר
”  “ על