מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 20.01.2018


הגענו. החנייה, שקיימת בשפע סמוך למקום, כבר מבהירה כמה שונה פה מאשר בעיר. אחרי מבט מעמיק בחצר היפה נכנסנו פנימה. מול הדלת, בחדר הכניסה, תלויות וממוסגרות תמונות חברי אגודת השומרים, שמות ידועים כמו אלכסנדר זייד ויונה רסין. נחמד ששומרים על הגחלת ועל הכבוד למבנה שפעם נקרא "בית השומר". אחרי שהושיבו אותנו המלצריות החביבות ליד האח, הסתכלנו סביב על הבמה הנישאת שמהווה מתחם ישיבה פרטי נפרד ועל החלונות הגדולים המשקיפים לחצר ירוקה ולרכסי קריית עמל שממול. המקום מעוצב לעילא ולעילא, עם אח מבוערת ומחממת, שולחנות ערוכים בקפידה ובר נאה בקדמת חלל המקום.

ארוחת טעימות היא הדרך הטובה ביותר עבורי כמבקר להעריך איכותו של מקום – כך דוגמים מבחר של מנות ופוגשים שפע טעמים, גם מנות דגל ייחודיות וגם אחרות, אולי כבר פגשתי ואפשר להשוות. ובעיקר, כך נשאר מקום בבטן להרבה מנות... אחרי שפתחנו בקבוק קאווה והנה החלו המנות לזרום לשולחן: לפני הכול התנפלנו על סלסלת לחמי הבית – שני סוגי לחם מצויינים, אחד פרוס ואחד כמעים לחמניה רכה ועסיסית, שניהם רכים להפליא המוגשים לצד חמאה, טפנד זיתים וממרח שום מעודן.

סלט בלנד ירוקים בויניגרט תמרים היה מיוחד וסלל את הדרך למנות הגורמה שבדרך. מדליוני בקר ומדליוני אנטרקוט ברוטב פירות, מעודן ועשוי במידת MR היה פשוט נימוח וכמו שאומרים אצלנו "נמס בפה". השארתי אותו ככל האפשר בחלל הפה כדי למשוך את הטעם עוד ועוד. לא הספקנו להירגע והגיע שוס נוסף: ריזוטו פירות ים, שבעצם גרם למלחמת אחים, בעודנו נאבקים מי יקדים את השני בחטיפת השרימפס הגדולים המושלמים בטעמם, שהונחו באסתטיות על מצע הריזוטו העסיסי.

לא נותר מקום רב לקינוחים, אבל לא יכולנו לומר לא סורבה קוקוס (מצויין) ולמנה ייחודית למסעדה הנקראת "פלורנטין" (אין קשר לשכונה) – ספגטי ערמונים וטפיוקה חבושים בתוך טוויל (מעין צדפה פריכה ומתוקה). פשוט קינוח מהמם, סיום מעולה לארוחה בקלאסה אמיתית.
מאת: תומר שי
שומרים, אחים וגורמה ביער
"של?ו ביער", מסעדת גורמה של בשרים ופירות ים בסגנון צרפתי היא לא סתם מסעדה טובה. מדליוני בקר ואנטרקוט, ריזוטו פירות ים וקינוח פלורנטין סיפקו חוויה לחושים, בעוד הסביבה הירוקה והשלווה היא חוויה ויזואלית המספקת מרגוע לנפש ושמחה ללב. קפיצה קטנה וטעימה לטבעון, מחוז ילדותי
מסעדה: שלו ביער
כמו רבים מבני דורי מרחבי הארץ, שמצאו את עצמם מהגרים לתל אביב בגיל צעיר, גם אני נמצא כבר - כמעט בלי לשים לב - כמחצית מחיי באזור המרכז. אך אולי בניגוד לרובם, אני לא באמת מצליח להגדיר את עצמי תל אביבי. תחושת זרות מצד אחד וגאוות יחידה של מי שגדל בצפון הירוק מצד שני גורמים לי להוסיף תמיד "אבל בעצם במקור אני מטבעון" (טבעוני אמיתי אף פעם לא יגיד את השם המלא - קריית טבעון). לפיכך, הביקור הקולינארי ב"של?ו ביער" הוא לא סתם ארוחה במסעדה נחשבת לצורך ביצוע כתבה; בשבילי זו חזרה מהנה ורבת משמעות למחוזות הילדות שחיים בי עדיין.

מי שלא גדל בטבעון – או לפחות בעמק – אולי לא יבין מילות קוד כגון "יער השומרים" (כמה קייטנות ילדות העברנו שם) או "קברות השומרים". מי שלא בא מטבעון לא יבין את מיקומה המושלם של המסעדה בדיוק בין אתרי המפתח הללו - מעל לבית שערים העתיקה וסמוך לגבעות זייד עם הפסל הנודע המשקיף ממעל – או את משמעותו ההיסטורית-מיתולוגית של האתר בין אנשי היישוב הקטן (שלצערי כבר לא כל כך קטן).

בביקור מולדת צריך שותף שמבין לליבך. לפיכך, זנחתי את הרעיון הנפסד של בת לוויה נשית – למרות שכמה תל אביביות עמדו בתור לנסיעה האקזוטיות מבחינתן – ולקחתי את שחר, האח הגדול (אחד מהם ליתר דיוק).

כל האמור לעיל לא אומר שאני לא אובייקטיבי כלפי המסעדה. להיפך, הציפיות היו גבוהות מאוד. זה גם לא אומר שהמסעדה לא נודעת ומושכת קהל גם בקרב אלו שמחוץ לאזור. להיפך, רבים מגיעים למסעדה במיוחד (בסך הכול כשעה מתל אביב ו-20 דקות מחיפה), או פוקדים שוב ושוב אותה כשהם מטיילים באזור. וודאי שכל עין אובייקטיבית תוקסם מייד מסביבתה היפה של המסעדה – העצים הנישאים בחצר המוריקה, ד?ק-העץ המעוצב (שבעונה המתאימה מארח סועדים בחצר, אירועים שונים והופעות) והמתחם השליו התחום גדרות חיות. כשמה כן היא, "של?ו ביער" - שלווה מאוד וניצבת בלב יער יפהפה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על