מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


תחילה, במחווה לשחר, טעמנו מן הפיאס, סלט השעועית ששחר גדל עליו. ביס אחד מהסלט הזה ושחר חזר לילדות. הזמר היווני כבר התחיל לשיר, ואנחנו התחלנו לשמוח. צזיקי הבית התגלה גם הוא כמעדן אמיתי, עם טעם עשיר, כמו "של פעם". משהו שלא נתקלנו בו בשנים האחרונות. אחריו עלו ובאו סלט הגזר המעולה, סלט יווני טוב, וטחינה עשירה עם טעם נהדר. אך כל אלו היו רק הקדמה לגולת הכותרת של הסלטים: סלט הסקורדליה – ממרח שום יווני שאותו קיבלנו בספקנות קלה. לא יכלנו לתאר לעצמנו שממרח המבוסס על שום יכול להיות כל כך קרמי ועדין. האמת – הסקורדליה הייתה לתגלית הערב, שליוותה אותנו בין ביס לביס. השקנו כוס ערק לי וכוס בירה לשחר, סובבנו עוד סיבוב של פיתה בסקורדליה, והתרפקנו על השירים היוונים שהזמר שר לנו בלי הפסקה!
עם החשכה "שבתאי היפה" התמלא עד אפס מקום. נראה היה שמכל רחבי הארץ הגיעו לשיר ולרקוד יווני. צעירים ומבוגרים, דוברי יוונית, ילידי הארץ וכל אוהבי האוכל והשירה היוווניים. זמר הבית, כמובן, קיבל את פניהם במחווה, והם – כמו לקוחות קבועים אמיתיים – השיבו לו בחצי קריצה. אני ושחר יוונים אמיתיים לערב אחד, מעט שיכורים, הנפנו ידינו לצדדים ושרנו כמו כל הקהל סביבנו.

וכך לא הרגשנו איך הזמן טס, ונהנינו מכל שיר וכל ביס. הזמנו גם צלחת ברבוניות ופילה לברק ברוטב הבית. שחר הסתער על הלברק הטרי הנהדר, ואילו אני התענגתי לראשונה בחיי מטעם כל כך טוב של ברבונייה, ובירכתי את אושרת המקסימה שלנו על ההמלצה. המשכנו, עם פיות מלאים, להתנועע לצלילי המוזיקה. האווירה – יוונית, הנוף היפואי – יווני, ואנחנו – היינו בעננים! שחר כבר הספיק להצהיר שיביא את הוריו לערב שכזה. שיהנו כמו כל הקהל הזה. כשסיימנו לאכול, שיכורים מטעם וממשקאות, ראיתי בזווית העין שאפילו רובי ושבתאי עצמם עזבו את מקומם במטבח ובאו ליהנות איתנו, עם מגבת שמוטה על הכתף וחיוך מאושר על הפנים. כי אווירה כמו של "שבתאי היפה" פשוט אי אפשר לזייף. אז יאסו ל"שבתאי היפה" ושלא תעזו להחמיץ את החגיגה היוונית הזו הא?!
מאת: אודליה צדוק
היווניה הגדולה שמחה
היש מקום מצוין יותר לבלות בו בקיץ הזה, מאשר מוסד ותיק ביפו המציע מאכלי דגים ואוכל יווני מובחר בלוויית חגיגה יוונית אותנטית ושמחה??? "שבתאי היפה" הנה אני בא!
שחר ידידי היקר תמיד דאג להסביר לי שהוא גדל בבית עם מוזיקה יוונית וגם קצת אוכל יווני, למרות שהוא בכלל ממוצא תורכי. בבית שבו גדל שחר שמעו אריס סאן ואכלו פיאס – סלט שעועית לבנה מבושלת עם בצל חתוך דק ועלי סלרי, מעשה ידי סבתו התורכייה. השכנו?ת בין שתי המדינות גרמה לתורכיה לגנוב את היתרונות הקולינריים והתרבותיים מהמדינה הסמוכה סמוכה לה. ככה זה כשביוון יודעים גם לאכול טוב וגם פשוט ליהנות מהחיים, בשקיעות של פיראוס, עם בוזוקי ברקע וכוסית אוזו בצד.

מסתבר שגם בארץ יש לנו יוון – העיר יפו. הרי "ביפו יסדנו את מדינת היוונים", בין רחוב החלפנים לרחוב הצורפים, שם שוכנת מסעדת "שבתאי היפה", שהיא בעצם בירתה של יוון הישראלית! "שבתאי היפה" הוקמה לפני מעל לארבעים שנה, והיא מוסד חזק ומפורסם לכל דוברי היוונית, חובבי הדגים ואוהבי החיים. "שבתאי היפה" מתמחה בפירות-ים ובדגים בניחוח יווני. המסעדה היא מוסד וותיק וידוע ברחבי יפו ובכל הארץ, בייחוד בזכות ימי הרביעי של "שבתאי היפה", בהם מתקיימת במקום חגיגת טברנה יוונית אמיתית, עם זמר יווני בליווי נגנים. כששחר הציע לי ערב קיצי בניחוח חופשה יוונית לא יכולתי שלא להרים את הכפפה, והחשנו פעמינו לשקיעה היוונית של "שבתאי היפה".
את פנינו קיבלו אושרת המלצרית המתוקה האמיתית שלנו, ורובי בנו של שבתאי. עת התיישבנו אושרת הודיעה "נתחיל במזאטים אחר כך תזמינו", וכך הובלו אל שולחננו שלל סלטים מעשה ידי "שבתאי היפה".

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על