מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.03.2018


בעיקריות היינו ישירים, בוטים ולא מתחכמים. בשר. זה מה שהזמנו וזה בדיוק מה שקיבלנו. אנטרקוט של 400 גרם שיושן שבועיים, צלוי לדרגה המדויקת שאני אוהב – סגול במרכז, אדום מסביב וחרוך מבחוץ. בדרגת עשייה זו אפשר להרגיש את טעם הנתח כמו שהוא, וב"רוני ג'יימס" הוא היה מצוין. שותפי לארוחה הלך על שדרת צלעות טלה. גם כאן חשובים שני דברים בלבד: איכות מוצר הגלם ועמידה בזמני צלייה. במקרה שלנו הטלה נעשה כראוי, לכן התוצאה היתה נפלאה, ובברור שהמסכן לא מת לשווא – נחמה קטנה למען הסרת רגשי אשם... הוא היה עסיסי, שומני על יד העצם ועם בשר נטו במרכז כל צלע. נלווה לו ניחוח כבשי עדין אך מורגש. השדרה הוגשה עם עדשים שחורים שיש לי הרגשה שגם מי שבדרך כלל לא נוהה אחר קטניות ייהנה מהם.

היינות במקום מתומחרים בהגינות, ואנחנו שתינו את הוולפוליצ'לה ריפסו של טומאסי, בעל הגוף שהיווה משענת מצוינת לארוחה שהייתה, איך נאמר בעדינות ובהתחשב בכמויות הבשר, לא מהקלילות. לאחי לסעודה יש פרברסיה לפאי לימון. מה לעשות, אף אחד לא מושלם, ובטח לא הוא – למרות שעל-פי דיווחו, המהימן עלי לרוב, הפאי היה קרוב לכך. אני, לעומת זאת, קינחתי בממתק שתמיד שם, אבל אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שהזמנתי אותו, ובטח לא מתי הוא היה כזה טעים – קרם ברולה עם עקבות עזים של גרגרי מקל וניל וב"רוני ג'יימס" מצטרפים אליו גם נתחי אגסים רכים. כמה פשוט ככה טעים.

מסעדות כמו "רוני ג'יימס" פזורות לא מעט באזורים מסוימים של היבשת הישנה – מקומות שכל המשפחה מגיעה אליהם לבושה יפה באירועים מיוחדים, שנה אחרי שנה, כבר מאה שנה. מסעדה שיש לה לקוחות קבועים שבאים להתפנק כשאפשר, ושזוגות מפתיעים בה זו את זה בעדינות. מסעדה שהיא חלק מהחיים והופכת אותם לנסבלים יותר. אחי ואני יצאנו מ"רוני ג'יימס", באותו יום שישי, אל הלילה התל-אביבי המהביל עם חיוך רגוע ורצון עז ש"רוני ג'יימס" פשוט תהיה שם גם בעתיד. תמיד.
מאת: E.T
רוני ג'יימס – קלאסיקה מנצחת
מסעדת רוני ג'יימס היא מסעדה בהשראה אירופית-קלאסית מובהקת. יש לה עיצוב יוקרתי, אווירה חו"לית מצננת, ותפריט משובח של מאכלי שף טעימים במיוחד. קחו את עצמכם אליה כי היא בדיוק מה שאתם זקוקים לו בשלהי הקיץ התל-אביבי הזה.
בתחילת רחוב מונטיפיורי בתל-אביב, מול עוד סניף משגשג של AM-PM ומעברו השני של מגדל שלום, הפאלוס העברי הראשון, נחבאת לה בועה קטנה וצלולה שכמו לקוחה מיבשת אחרת. קוראים לה "רוני ג'יימס". ביום שישי בערב הגענו אליה לשאוף אוויר פחות לח ודחוס. הניתוק מהכאן-ועכשיו התחיל כשפתחתי את הדלת הכבדה והמשיך בחלל הנקי, הבהיר והמאופק של המסעדה. שום דבר כאן לא צועק 'שופוני', והאלגנטיות אינה מעיקה או מתאמצת להיות נוכחת, אלא פשוט נמצאת שם. ככה הייתי רוצה להוריד הילוך לקראת שבת. כל שבת.

על השולחן קיבלו את פנינו, כפי שראוי לכבד אורחים, לחם אגוזים טרי וטוב, מלח גס ושמן זית ובלסמי. בתחתית פנכת השמן התנחלה שן שום אפויה, שטעמה זלג היטב לתוך השמן. רעיון יפה. התפריט של "רוני ג'יימס" מורכב ממנות קלאסיות מוכרות – כמעט אין בו מנות שלא טעמתם בעבר, ובמקביל יש בו מעט מאוד פריטים שאותם לא תרצו לאכול שוב... למרות האמור, לא מעט מנות מביאות איתן אל החיך טוויסט קטן וחביב, שמסגיר כי גם האיש עם החלוק הלבן והמצנפת שבמטבח רוצה ליהנות, ובדרך כלל כשהוא נהנה – הסועדים מרוויחים. לדוגמה, חגיגת פירות הים שהזמנו למנה ראשונה: הצלחת הכילה קוקי סן-ז'אק מצוינים וגופי קלמרי ושרימפס, שהוכנו כל אחד במידה הנכונה. עד כאן ללא הפתעות. הרוטב, לעומת זאת, כלל נגיעה של לימון כבוש, שהפכה את אכילתה של המנה למרדף חושי חמקמק ומגרה בעקבות עומק הטעמים שיצר השילוב. באותה צלחת שמחתי למצוא גם קוביית מלון עטופה בפרוסת פרושוטו, זיווג מקובל לכשעצמו אך הפעם בהקשר שונה.

מנה ראשונה נוספת שטעמנו הייתה של ארטישוק ממולא במחית שרימפס וגבינות צאן ומצופה בפנקו קריספי עם משיחה של קרם פיסטוק מעליו. הארטישוק הוגש בלוויית סלט קטן ומרענן מעלים ירוקים עם גבינה כחולה ופרמז'ן, כשלצד כל אלו נח לו חסילון. אני מאלו שלא מוכנים לסבול בשביל ההנאות שלהם, וההתעסקות הביתית הסיזיפית עם הארטישוק וייצור הררי הפסולת הכרוך בכך אינם באים בחשבון עבורי. לעומת זאת, כשמישהו אחר עושה את זה, בייחוד לארטישוק, אני מאוד שמח. הדוגמן שנבחר היה כולו לב דחוס וגדול, שחבק בחוזקה מלית טעימה. שילוב השרימפס וגבינת הצאן הרגיש כה נכון שם, שתהיתי אם זהו לא מיקומו הטבעי בעצם. בטעמו של קרם הפיסטוק, לעומת זאת, לא הרגשתי במיוחד, אך אהבתי את המשיחה הירוקה-זוהרת שסיפק לארטישוק.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על