מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.02.2018


פתחנו בכבד הקצוץ המצוין, שהוגש עם בצל קריספי, ששדרג את המנה המצוינת בלאו הכי. החציל ה"משתנה" היה חציל בטחינה, שלא "שחה" בשמן, היה מעט מתקתק, וקצר שבחים משותפי לסעודה (אכנה אותו א', על שום אהבתי הרבה אליו). הטחינה הירוקה הייתה יותר ממצטיינת, בזכות מרקם ייחודי שנבע מקיצוץ גס של מרכיביה.

לעיקריות בחרנו בנתחי חזה עוף, וזכינו במנה מרשימה בגודלה, ועשירה בכל טוב, בזכות השילוב של קצת מתוק ומעט וחריף ותוספת יוגורט שמחדירה חמיצות קלה למעדן המשביע והמחמם. אני התמקדתי בקבב הטלה, שהגיע בליווי פירה תפוחי-אדמה וירקות שורש. הקבב הוגש משופד על מקל קינמון, מתובל היטב ובעיקר נימוח, והפירה, שונה ממה שידעתי עד כה, לא היה שמן כלל ולא היה רווי חמאה, כפי שמוגש לרוב – אלא דווקא גושי מעט, בריא וחדש בטעמו.

סיכמנו בעוגת גבינה ברוטב פירות יער, שהייתה עשירה בטעם ובמרקם קרמי, ומושחת. בנוסף לגמתי חליטה שהרכבתי בעצמי ממגוון צמחים ועשבים, סיומת מושלמת לארוחה. האווירה הרגועה והמחממת השוררת ב"פועה" הולמת פגישה רומנטית באווירה שונה, קפה ועוגה, או ארוחה בריאה ומלבבת.

ולסיום, סבתא יש רק אחת, וסבתא של כל אחד מאיתנו היא יחידה במינה. בקפה פועה כל אחד ימצא את הסבתא שלו – בכבד הקצוץ, בספה הרכה או בכוס שבה מוגש התה, ובעיקר בחום ובאהבה שמעניקים המקום והצוות.
מאת: חן מילרוד
להביא את הדייט לסבתא
פועה, השוכנת בלב שוק הפשפשים ביפו, נותנת לכם הרבה יותר מארוחה – היא מעניקה לכם חום ואהבה, ומרגיעה את הגעגועים לסבתא
מסעדה: פועה
בסוף השבוע האחרון פקד את ארצנו החורף. בשנים האחרונות הוא לא הרבה לבקר אותנו וגם כשכבר החליט לקפוץ, היה זה שלום חפוז. כמה טפטופים ומעט רוח, ולפתע נעלם.
עם כל ביקור קצרצר של האורח החמקמק, נמלא ליבי בנוסטלגיה וכמיהה לחמימות ולנועם, כמו אלה שמילאו את בית סבתי. אותה סבתא שתמיד, אך במיוחד בימות החורף, הרעיפה עלינו את אהבתה. בחיבוקים, נישוקים וכמובן במטעמיה הקסומים, מאכלים פשוטים ולא יומרניים, אך כל-כך מחממים, והכל בגלל המרכיב העיקרי: חופן נדיב עד אין סופי של אהבה.

קפה "פועה" תמיד מזכיר לי את בית סבתא. אולי בגלל הקרבה לביתה, ואולי כי בילדותי נהגנו ללכת יחדיו לשוק הפשפשים. דבר אחד בטוח – בהגיעי לפועה ליבי מתמלא בחום, בנועם ובאהבה, הדומה לאהבה של סבתי עליה השלום.

"פועה" שוכנת בתוך סמטה קטנה בלב השוק הצבעוני והקולני, שבו כל חלום הוא אפשרי, והיא חלק בלתי נפרד מהנוף שם מזה עשור. העיצוב של בית הקפה-מסעדה ביתי, הריהוט ישן ונמנע מאחידות חדגונית, וחלק מהכלים יהיו ודאי מוכרים לכם מהסרוויס של אמא או סבתא. לפי מיטב המסורת בשוק הפשפשים, כל הפריטים למכירה, כך שאם תרצו תוכלו ללכת הביתה עם הכיסא שעליו ישבתם, או עם התמונה שכה חיבבתם.

אז כפי שנאמר, בשל צורך מיידי בחמימות ונוסטלגיה פסענו בשבת האחרונה אל "פועה" והתקבלנו בחיוך רחב. השעה הייתה שעת ערב מוקדמת ומיד עם שיבתנו כובדנו בסיידר חם, שהוכן במיוחד עבור יום חורף זה. התפריט של פועה אינו יומרני ומתאפיין בניחוח בייתי ובאוריינטציה למזון בריאות. לא תמצאו במקום דיאט קולה ומוגזים מסוג זה, אך תוכלו ליהנות מגזוזים בטעם של פעם. אני ממליץ על גזוז השקדים שמזכיר נשכחות.

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על