מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 19.01.2018


יין הבית הוגש תוך דקות והוציא אותי מרוצה מהמלצתו של אלכס. חיש קל גם הגיעה הפיצה הרומאית, המורכבת מרוטב עגבניות, בצל, אנשובי, צלפים ומוצרלה עם ביצה ומעט פרמז'ן מעל. הרומאית שלי הייתה עשירה בטעם. רוטב העגבניות שלה היה משובח, טעמי הצלפים והאנשובי החזקים השתלבו נהדר עם הביצה שמעל ונתנו הקפצה של טעמים מול הבשרניות של הביצה. מרקם הבצק היה נימוח וטוב. עוד שלוק מהיין ואני כבר בעננים.

השעה נהייתה כבר מעט מאוחרת וראשי הסתחרר ממראה הבצקים המעולים המעופפים על הבר מולי וגם מהיין המשובח. "פיליפ פיצה צרפתית" המתה אדם ועשתה לי חשק לעוד פיצה, הפעם סולידית יותר. עכשיו הזמנתי לי פיצה נפוליטנית אמיתית, כדי לבחון באמת את טעמה של הפיצה. בלי הרבה תוספות. עד שהנפוליטנית שלי הגיעה הסתובבתי במתחם הפנימי של "פיליפ פיצה צרפתית" והלכתי לראות את תנור העץ המיוחד. פרט לתנור המרהיב, כיף גדול להביט על אנשי הצוות של "פיליפ פיצה צרפתית". מדובר במקצוענים אמיתיים, שמוצאים את הפיצה ברמת דיוק מופתית ומכינים את הפיצה באהבה גדולה. הנפוליטנית הייתה תענוג צרוף. לפעמים כל התוספות לא מאפשרות פשוט הנאה צרופה מהבצק ומהרוטב... פשוט ותענוג!

לקינוח מציעה "פיליפ פיצה צרפתית" גלידה איטלקית, המיוצרת במקום ממכונה ייחודית שפיליפ ייבא במיוחד. אלכס גם הציע לשים מעט רוטב שוקולד על גלידת הווניל הצרפתי שהזמנתי. לקחתי ביס אחד והבנתי שב"פיליפ פיצה צרפתית" פשוט אין טעויות, הכל מעולה ועשוי בדיוק מופתי. והכי נחמד – הכל איטלקי לגמרי, אבל עם טאץ' צרפתי.
מאת: אודליה צדוק
פיצה עילית
פיצות נהדרות שמגיחות מהבילות מתנור עצים ויינות איכות לצידן – זה מה שמצפה לכם ב"פיליפ פיצה צרפתית". זה, ושילוב פשוט מושלם בין מטבח איטלקי לצרפתי. כולם כבר שם – למה אתם מחכים?
את "פיליפ פיצה צרפתית" תמצאו ברחוב לסקוב במרכז תל-אביב. המסעדה פועלת שם כבר שנה וחצי. העיתונים והביקורות לא מפסיקים לשבח ולפרגן לפיצה המפורסמת, ופרצופו של פיליפ נראה מוכר לכל קורא עיתון בארץ. שמו ממש הולך לפניו. כל הארץ כבר שמעה על הפיצות המעולות, הטעמים הייחודיים, הטאץ' הצרפתי, הטריות הבלתי מתפשרת, ועל פיליפ הצרפתי, שלמד מהאיטלקים איך לעשות פיצה, ואותנו מלמד איך לאכול פיצה איטלקית בסגנון צרפתי. כולם שמעו אבל לי, התל-אביבית הממוצעת, טרם הזדמן לשבת בחיקה המפורסם של "פיליפ פיצה צרפתית" ולהתענג על הפיצות הכה מפורסמות שנעשות בדרך איטלקית עם נגיעה צרפתית.

היה זה ערב קיצי ולח, אחרי יום עבודה ממושך ומפרך הבטן שלי עשתה סימנים של רעב רציני. מכיוון שפיצה זה המאכל האהוב עליי, החלטתי שהגיע הזמן לחנוך את "פיליפ פיצה צרפתית" בעצמי ולבדוק הכצעקתה. "פיליפ פיצה צרפתית" נמצאת בצומת הרחובות לסקוב-קרליבך, והחנייה במתחם קיימת ובשפע. נכנסתי ל"פיליפ פיצה צרפתית", התיישבתי באזור הישיבה החיצוני ונשמתי לרווחה. את פניי קיבל אלכס המקסים, שהגיש לי את תפריטי הפיצות והיין של "פיליפ פיצה צרפתית". תפריט הפיצות מחולק לצמחוני, דגים ובשרי, וליד כל מנה מופיע גם שמה הצרפתי. תפריט היין של המקום מפתיע. התפריט עשיר ומגוון, והיין נמכר בכוסות, 375 ו-750 מ"ל גודלן. תפריט היין של "פיליפ פיצה צרפתית" הוכיח לי שלא הגעתי לפיצרייה של ממש, אלה יותר נכון למסעדה צרפתית המתמחה בפיצות. בהמלצת אלכס הזמנתי את הפיצה הרומאית ואת יין הבית – מרלו מיקב אלונה.

סקירה מעמיקה של "פיליפ פיצה צרפתית" גילתה לי מסעדה מעוצבת באופן אלגנטי ומרשים. ל"פיליפ פיצה צרפתית" עיצוב מרשים. קירות שחורים מול בר עץ בהיר. תמונות ענק שחורות המשתלבות היטב עם מוזיקת הג'אז שמתנגנת ברקע. מעבר לבר העץ ניתן לראות את תנור העצים, שיובא במיוחד מאיטליה, ואם מיישרים מבט אפשר לראות אפילו את בצקי הפיצה המשוטחים מתעופפים באוויר, או ברמן השולף את הפיצות מהתנור באמצעות תרוודי ענק (שיובאו במיוחד מאיטליה, כמובן). ממש חוויה ויזואלית לפני החוויה הקולינרית. במתחם החיצוני של "פיליפ פיצה צרפתית" יש גם ספות ישיבה, בנוסף לשולחנות הרגילים שבחוץ, וכל המקומות מתמלאים לעת ערב, כמו גם החלל הפנימי של המסעדה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על