מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.03.2018


כעיקריות הקפיצו לי עוף עם חצילים מטוגנים, ירקות ואורז עם ירקות בצד. מנה בשרנית ודשנה שהזכירה את החצילים המטוגנים של אמא. חיימקה חגג עם בקר קאפאו – מנה אגדית שבה חתיכות בקר הוקפצו עם פלפל חריף, בצל, שום ועלי בזיליקום. כן, בזיליקום! סוף-סוף מנה שמזכירה לי את תאילנד. זו מנה שאכלתי כבר בתאילנד בעבר ותמיד חשבתי שאצטרך לטוס שוב ולו רק בכדי לטעום מהמנה הזו. מעכשיו אסע לנתניה! זו מנה שפותחת את חוש הטעם לטעמים חדשים שכן, בזיליקום מוקפץ לא תמצאו בכל מקום וטוב שכך! כי "למון גראס" עושים את זה על הצד הטוב ביותר. אז תנו למומחים לעשות את העבודה.

אחרי שהתענגנו על העיקריות, מצאנו עוד הבדלים שמבדילים את "למון גראס נתניה" משאר הרשת. סניף "למון גראס נתניה" מאובזר בבר משקאות מעוצב באלגנטיות המגיש את מיטב המשקאות האלכוהוליים ולא רק. יש גם שפע שייקים פירותיים ונענע-שקיים שזה שייק פירות על בסיס ברד נענע (יש לימונענע, אננ-נענע, תותנענע וכו') זו הספצייליטה של "למון גראס נתניה". אני קינחתי בשייק תות בננה מלון שהיה טוב ומרענן. חיימקה (שלאורך כל הערב זכה במנות הכי שוות) לקח לימונענע ברדית מרעננת ומתוקה במידה הנכונה. ואם יש לי אהבה לעשבי תיבול, אז גם אצלי הנענע-שייקים מככבים ומומלצים בחום – ממש המרענן הרישמי והבלתי מעורער של הקיץ שלנו (זכרו שאני אמרתי הצהרתי על זה ראשונה, אז אם אתה בתור לקחת שייק, נו לי לעקוף אותם, יש לי זכויות).

על כל האוכל המענג הזה ניצח שירות שאין כדוגמתו ומלצרים המשרתים את הלקוח על הצד הטוב ביותר (ומן הראוי שאוכל כזה יוגש מידי טובי המלצרים!). אז לאחר שקינחנו עם אננס מטוגן שהוקף צפוי בשרני ורך הצלחנו אחרי 3 שעות עינוג להיפרד עד לפעם הבאה שנגיע. (מומלץ עם סיום קריאת הכתבה לקום מהמחשב, להיכנס לרכב, להתניע ולנסוע עד "למון גראס נתניה" – תגידו שאודליה חובבת הבזיליקום שלחה אתכם...).
מאת: אודליה צדוק
הלמון גראס של נתניה ירוק יותר
כבר בהתחלה הבחנו כי "למון גראס נתניה" שונה משאר סניפי הרשת המוכרים. מצאנו מנות ייחודיות של בשרים ודגים ומנות כמו 'פקין דק' ו'נודלס הקיסר'. אחרי שנהנינו ממנות עוף ובקר כעיקריות, התפנינו לבחון את השייקים ולסכם בילוי קולינארי אוריינטאלי
יאיר, אחי הקטן, התגייס לא מזמן. עקב היותו החייל כי חפיפניק בצה"ל, דבק בו ביאיר הכינוי 'חיימקה שלי'. ובכן, חזר החיימקה שלי משבוע אבטחת יישובים ובשל היותו חייל, לא הפסיק להתלונן לרגע. אז בתור צ'ופר החלטתי לקחת אותו למסעדה - כשרה ותאילנדית כמובן, כמו שהוא אוהב - ובשביל לגנוב עוד זמן איכות עם אחי הקטן הוחלט לנסוע עד לנתניה על מנת לחנוך יחדיו את סניף למון גראס החדש.

כשחושבים "למון גראס" מבחינתנו, זה היה כמו לחשוב "מקדלונד'ס" - רשת סניפים זהים לחלוטין בתפריטים, בעיצוב ואפילו באווירה. אבל כבר שנכנסנו ל"למון גראס נתניה" הבנו שמדובר בסניף שונה. חיימקה שלי, חובב האוכל האסייתי, מכיר את כל תפריט "למון גראס" על בוריו וכבר כשהתיישבנו הבחין בשוני בתפריט של "למון גראס נתניה" לעומת שאר הרשת. לסניף מנות ייחודיות כמו מנות גריל, שיפודי עוף, בשרים, דגים ומנות מיוחדות כמו "פקין דק" – שזה רצועות הודו מוקפצות עם ירקות מגולגלות בעלי אגרול וגם "נודלס הקיסר" שבו הוקפצו עוף, בקר, חזה אווז מעושן, יחד עם כרוב, גזר, בצל ירוק, נבטים, פלפל ברוטב סויה תאילנדי.

לראשונות טעמנו מן כנפי העוף ברוטב סצ'ואן לחיימקה ומרק קוקוס לגברת. הייתי חייבת לטעום מנה כזו, סקרנית לדעת מה הטעם שיכול להיות למרק קוקוס? התשובה: חמוץ-מתוק וקרמי. מסתבר שמרק הקוקוס מכיל ירקות ולמון גראס, שיחד עם הקוקוס יצר את הטעם המרתק הזה. בתחתית הקערית שחו להם חתיכות חזה עוף שספגו את שלל הטעמים ולכן כל חתיכות חזה העוף זכו להתרווח בבטני במהירות האפשרית. חיימקה טרף את כנפי העוף עד לניקיון הצלחת. הכנפיים היו בשרניות ושחו ברוטב פיקנטי ולא נתנו לנו לעזוב אותם.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על