מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.03.2018


אחרי שהתאהבתי בכריך הנהדר שלי, מה ששבה את לבי סופית (עוד לפני הטעימה מהקפה, כן?) היו ציורי הקפה המקסימים שקישטו את הספלים שלנו. אני זכיתי לדב פנדה ושרית לחזיר. ברצינות. הבטנו בכוס כלא מאמינות וחייכנו אחת לשנייה, עוד לפני שטעמנו. אסף רויך הבעלים פשוט יודע לפנק ולצייר (הוא אפילו עומד לייצג את ישראל בתחרות ציורי קפה בניו-יורק – כבוד!).

זהו. הגעתי לרגע שתיית הקפה המיוחל: לגימה אחת הייתה שווה את ציפייה. החלב המיוחד והתערובת הייחודית הוכנו ברמה כל כך גבוהה שאפילו לא הייתי צריכה להוסיף סוכר. כי כשיודעים להכין קפה, יודעים להוציא את המתיקות מהקפה. התרגשנו מהקפה ומהכריך אבל לקינוח לא יכולנו לעמוד בפני ויטרינת המתוקים של ה"קופיטריה" הכוללת: עוגיות גרנולה, עוגיות טחינה, סנדביץ' ריבה, מעמול, פת בריאות, פלורנטין (שוקולד בלגי עם שקדים) ואצבעות נוגט. בחרנו את אצבעות השוקולד (עם הקפה השני שהזמנו, כי היי – משוגע מי שמסתפק רק בעונג אחד שכזה) וזה היה פשוט ללקק את האצבעות. מרגישים שב"קופיטריה" משקיעים (מאוד!) בפרטים הקטנים.

בכל מקרה אנחנו בילינו ב"קופיטריה" שעה וחצי של הנאה והתענגות שלאחריה יצאנו מהמקום נמרצות ומרוצות. הלב שלי לא הפסיק לפעום, וזה לא רק הקפה, אני פשוט מאוהבת ב"קופיטריה"!

*אין לכם זמן ל"בטלה" בבתי קפה? אז מוטב שתדעו ש"קופיטריה" אפליקציה חדשה לאייפון שמאפשרת לנהגים להזמין קפה מהדרך בסלולארי, לשלם ובתזמון מדויק ניתנת לאסף התראה על ההזמנה והמרחק של הרכב מבית הקפה ופשוט אסף שולף את הקפה תוך שנייה ומגיש לנהגים. מבלי להתעכב. עוד אפשרות ליהנות ממה שיש להם להציע היא העובדה ש"קופיטריה" עושה גם שירותי עגלות קפה לאירועים. שמחנו לגלות זאת כי אין לנו ספק שאסף, שהוא מדריך קפה מקצוען, יודע מה זה שירות ויודע מה זה קפה איכותי, ולכן לתת לו בידיים להסעיד אירוע עם קפה וכיבוד קל יהיה רעיון מצוין.
מאת: מערכת ROL
קפה חדש להתאהב בו
מצד אחד "קופיטריה" היא בית קפה בסגנון קפה לקחת. מצד שני, אם זה נשמע לכם לא אינטימי אתם טועים בגדול. חכו שתראו את הציור מלא האהבה (latte art) שהם מעניקים לכם עם הקפה...
מסעדה: קופיטריה
אנחנו הישראלים מאוד אוהבים קפה. זה נכון. מצד שני, שלא כמו האיטלקים, שאצלם על כל בלוק ישנו בית קפה שמספק קפה משובח, בעל סטנדרטים גבוהים של: חלב משובח, תערובת איכותית, מכונת קפה איכותית ובריסטה – בעל מקצוע המתמחה בהכנת קפה, מה שמוצאים אצלנו הוא נציגות של רשתות קפה על כל בלוק. ומדובר בהבדל ענק! הקפה של הרשתות הללו לבטח לא עומד בסטנדרטים האיטלקיים. פשוט התרגלנו לבינוניות הרגולטורית. כך אחרי שנים של הרגלי שתיית קפה, נרדמנו בשמירה ושתינו קפה חסר איכות וטעם, מבלי להרגיש טעם איכותי וגם מבלי להבין מה נגזל מאיתנו.

כבר הייתי בטוחה שכדי לשתות קפה איטלקי משובח אצטרך לטוס לאיטליה. לא שיש לי בעיה עם ארץ המגף. אלא שאני פשוט אשמח שגם פה בארץ, קרוב לבית (במקום מרכזי בתל-אביב) תמצא לי פינה קטנה ואיכותית שיהיה בה מי שידע להכין לי קפה עם כל הסטנדרטיים ופשוט ימכור לי קפה אמיתי. קפה טעים (ואם אפשר עם איזה משהו מתוק בצד או עם כריך בוקר טרי). העיקר שיהיה טרי ומהיר. שאוכל לפתוח את הבקרים שלי כמו שצריך, מבלי לעבור בטרמינל. מה כבר ביקשתי?

כנראה שדג הזהב שלי החליט לעגון בים התיכון ולהגשים לי את המשאלה. כך, ברחוב אבן גבירול נפתחה לה coffee station "קופיטריה" – בית קפה שמתמחה בקפה איכותי עם תערובות מיובאות, חלב מיוחד לקפה המיוצר במחלבה פרטית, ועם כל תנאי המזיגה להכנת קפה איכותי*. חנכתי את המקום השבוע באמצע היום. הייתי צמאה לקפה חדש להתאהב בו. שרית חברתי חשקה גם היא במשקה המעורר והצטרפה אליי, כי לקפה אמיתי אין זמן או מקום.

"קופיטריה" מעוצבת במינימליזם מוקפד ואירופאי, עם מספר כסאות בר וויטרינת מתוקים. לרגע חשבנו שנחתנו בלונדון. בבקרים המקום מתפקד באמת כתחנת קפה לרצים לעבודה ולדורשים מרץ איכותי. "קופיטריה" מתמחה בהכנת קפה איכותי ומהיר בבקרים וערוכה לכך בהתאם. הזמנו פעמיים קפה, וחטפתי לי כריך פטה ממדף הכריכים. כריך הפטה, כמו כל הכריכים ב"קופיטריה" מוכן מדי בוקר, אחרי אפיית הלחמניות במקום. הכריך שלי היה מעולה עם פרוסות עגבנייה, מלפפון ופסטו ביתי.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על