מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שני - 18.12.2017


כדי שלא נישאר רעבות זמן רב מדי, ביקשנו שבזמן הציפייה לעיקריות תוגש לנו מנת ביניים - זוג אגרולים, שהוגשו לשולחן חמים, פריכים, וטעימים. מיד לאחריהם בתזמון מדויק ולאחר כבוד, הגיעו המנות העיקריות וכאן הבנו למה שמה של המסעדה הולך לפניה: דגי הברבוניה, שעל שמם קרויה המסעדה היו טריים, מתובלים באופן מדויק וטעימים להפליא.

הצלחת, שהגיעה עמוסת דגים, חוסלה תוך זמן קצר. לברבוניות יש תכונה ממכרת - אם התחלת קשה להפסיק. גם מנת השרימפס הייתה מצוינת, הרוטב שום בחמאה עטף את בשר השרימפס בצורה מושלמת והתגלה כבחירה מוצלחת ביותר. יחד עם המנות העיקריות, נחת על שולחננו סלט ירקות נדיב, טרי, מרענן ומתובל היטב, שהיווה את התוספת המושלמת לארוחת דגים ופירות ים.

בשלב זה עצרנו לנשום ולהביט סביב ולמרבה הפלא בעוד אנו עסוקות באכילה, המקום התמלא לגמרי וכל השולחנות סביבנו רחשו אנשים, משפחות עם ילדים וגם תיירים שבאו להתענג על המנות המשובחות. לאחר פסק הזמן הקצר החלטנו לקנח, וברגע של נוסטלגיה החלטנו להזמין בוואריה, קינוח שלא אכלנו זה יובלות וטעמו העלה בנו זיכרונות עבר נשכחים. אספרסו קצר וחזק הצטרף למתיקות והנה אנחנו שוב ברחוב הקייצי, עם אותה בריזה מנשבת ואותה עליצות - רק הפעם עם בטן שבעה ומרוצה.
מאת: ליה לחמי
זה הזמן לברבוניה
"ברבוניה", מוסד תל אביבי מוכר, היא מהמסעדות הראשונות שהנהיגו את שיטת העסקיות כל היום, כשמחיר העיקרית הוא מחיר הארוחה כולה. התיישבנו לאכול: אחרי המאזטים, קיבלנו בברכה את העיקריות - שרימפס ברוטב חמאה ושום והמלצת הבית, הברבוניות המטוגנות. לברבוניות הטריות יש תכונה ממכרת - אם התחלת קשה להפסיק. גם השרימפס היו מצויינים. לצד העיקריות הוגש סלט ירקות מרענן, תוספת מושלמת לארוחת דגים ופירות ים איכותית שכזו
מסעדה: ברבוניה
מסעדת "ברבוניה" כבר מזמן הפכה למוסד תל אביבי נחשב. שמה של המסעדה מוכר כמקום מפגש לתל אביבים הרוצים לסעוד את ליבם בארוחת דגים משובחת - ובדיל מינימלי. "ברבוניה" היא מהמסעדות הראשונות שהנהיגו את שיטת הארוחות העסקיות לאורך כל היום, כאשר מחיר המנה העיקרית הוא מחירה הכולל של הארוחה כולה. מאז ועד היום קמו ל"ברבוניה" מתחרות רבות אבל עם איכות וראשוניות קשה להתווכח וברבוניה נשארה המובילה בתחום.

אל המסעדה, הממוקמת בצפון הנעים של רחוב בן יהודה, הגענו לפנות ערב. עבורנו, מדובר במרחק הליכה מהבית ולכן אופציית הרכב נשארה מחוץ לתחום. רוח קיצית שהגיעה מכיוון הים מילאה את הלב שמחת קיץ בלתי מוסברת ואת הבטן בקרקורי רעב. נכנסנו למסעדה והתמקמנו ליד שולחן צדדי ערוך ומוכן להזמנה. מלצרית חיננית הגישה לנו מבחר מאזטים וסלטים מובחרים הכלולים במחיר העסקית, ואני - שחצילים היא בחירה טבעית עבורי - התחברתי לצלוחית סלט החצילים המשובחים בטחינה שהוגשה לשולחן וביקשתי מילוי חוזר. זוגתי חברה לסלט תפוחי האדמה ובתוך שניות גם הוא התרוקן בדרך למילוי חוזר.

בשלב השני של המזאטים הוגשה לשולחן צלחת עם כרובית מטוגנת. לא עמדנו בפיתוי וגם צלחת זו התרוקנה תוך זמן קצר ואז כשהבטן נרגעה לה קצת פנינו להזמין את המנות העיקריות. הבחירה נפלה על שרימפס ברוטב חמאה ושום (בשבילי) ועל המלצת הבית, ברבוניות מטוגנות (בשבילה).

הדפס כתבה שלח לחבר
7085 מסעדות במאגר
”  “ על