מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום ראשון - 18.03.2018
על רקע המלצריות הרענניות, הנינוחות והחייכניות (והייתי אומר מעט אנמיות), התלבטו שריטותיה של המלצרית התל-אביבית, הרגיזה לעיתים והלחוצה מעת לעת (אך גם המדליקה ומלאת חוש הומור).

שנית, בדרך כלל, הזמן שבין המנה הראשונה לעיקרית מנוצל לשאיבה מהירה של סיגריה, שנמנעה כעת בעטיו של החוק החדש. מעל דפים אלה מריע הח"מ למחוקק על אוויר נקי וריח נעים (וגם על הצינון שתפס הח"מ במסגרת העישון בקור המקפיא שבחוץ). שלישית, והמשמעותית מכולן, הח"מ אינו בנוי לעזוב את תל-ביב המזוהמת והרועשת (אך גם התוססת ומלאת החיים).

מטעמי כשרות התפריט חלבי. פנינו, איפא, למנות הדגים שמציע המקום. הח"מ הזמין פילה בורי על פירה כתום ושמן עשבי תיבול. הדג היה עסיסי, והפירה טוב. כמו שאמרנו, מצד אחד שגרתי, מצד שני מבוצע היטב וטעים, כפי שנכון ומתאים לבית הקפה הנחמד הזה. מעברו השני של השולחן נהנה עמרי מפילה סלמון, שהיה עשוי WELL DONE אך הצליח לשמור על עסיסיות, והיה אף הוא נחמד וטעים. לצד אלה גילה בית הקפה יוזמה והעניק לנו על חשבונו צמד שיקים מבוססי גלידה ופקנים מסוכרים, שהיווה זריקת רטרו מרוכזת לוורידים.

קינחנו בשני אספרסו, שהובילו לשיחה שלמה על הקפה המצוין שיש בארץ, ועל איך אמריקה הגדולה קטנה בקפה, ואיך רעננה הקטנטנה היא זירה גדולה לבית-קפה מתוק כמו "בורוכוב 88".
מאת: אמיר בלנק
בורוכוב 88 - נווה בלב מדבר
בית הקפה החלבי-כשר "בורוכוב 88" מספק לתושבי אזור השרון בכלל ורעננה היפה בפרט זירת התרחשות כובשת לב וחיננית עם אווירה נהדרת, אוכל טעים ושירות חייכני בלי פוזות. תפגשו בו מבקרים מכל גיל וכל אופי, וגם זה חלק מקסמו הרב.
מסעדה: בורוכוב 88
כנווה בלבו של מדבר, כך צמח לו בית הקפה "בורוכוב 88" בלב לבה של אחת השכונות הבורגניות ברעננה. בירור קצר בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה העלה כי היחס בית קפה / תושב, גבוה במאות אחוזים בתל-אביב בהשוואה לרעננה. לא פלא אפוא ש"בורוכוב 88", כמו בית הספר בבית קטן בערבה, מיצב עצמו כמקום מפלטם של התושבים כולם, על טעמיהם, העדפותיהם וגילאיהם השונים.

בערבו של יום רגיל של אמצע השבוע קפצו עמרי – ניו-יורקי לשעבר ורענני גאה בהווה – והח"מ ל"בורוכוב 88". המקום היה מלא וגדוש במגוון בליינים, מזוגות ועד משפחות. בלי טיפה של ציניות, הלב מתרחב למראה משפחה שיוצאת ביחד, במראה שבתל-אביב נראה רק לעיתים רחוקות.

"בורוכוב 88" נבנה באהבה, ואת זאת ניתן לזהות לפי החום הפנימי השורר בו. העיצוב מושקע ונעים, אך אינו מתחכם. ביקור בפאתי בית הקפה גילה שירותים מעוצבים ונקיים למשעי. המוזיקה נעימה אף היא, ומתנגנת בווליום המותיר מרחב לשיחה נעימה, אך קשה למצוא בה קו מוליך ברור.

התפריט, הכשר למהדרין, כולל לקט של היצע המזון הרגיל והנהוג, ללא ניסיון להתחכם או להציג הפתעות. בל נטעה, מזון פשוט אינו מקל בהכרח עם השף, וגם אוכל שכזה יש לדעת להכין. לאחר טעימות מספר מן התפריט ניתן לומר כי האוכל ב"בורוכוב 88" טעים ביותר.

החורף ("אתם קוראים לזה חורף!?" צחק הניו-יורקי לשעבר) מזמין אליו מרק חם. אנחנו לגמנו מרק בטטה (נטול שמנת, טעים ומשביע) ומרק ירקות (טעים אף הוא), שהרגיעו את הבטן והכינו אותה למנה העיקרית. פינוי צלוחיות המרק הריקות לווה בחיוך מלא שיניים של המלצרית החיננית שלנו.

אותם רגעים שבין המנה הראשונה לעיקרית העניקו לח"מ את המרחב להגיע למספר תובנות מעניינות. ראשית, עלתה על המוקד המלצרית התל-אביבית הטיפוסית.
הדפס כתבה שלח לחבר
7137 מסעדות במאגר
”  “ על