מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.03.2018


ראשונות הגיעו הפסטייה והפוקאצ'ה קבאב. הפסטייה של "קפה ארלוזורוב" היא מנה גדולה וחגיגית, בה עלי סיגר פריכים עוטפים בשר פרגיות עם פירות יבשים ותבלינים. חובבי הז'אנר ואוהבי השילוב בין בשר למתוק בהחלט יבואו על סיפוקם. הקבאב של ארלוזורוב היה עסיסי ואיכותי, וממוקם בדיוק מעל פוקאצ'ה שספגה את שלל הטעמים בשקט ובאהבה. לצד אלה הגיעה גם מנה של מרק חרירה, מלא בגרגרי חומוס ועדשים, עם חריפות נעימה. מרק כיפי וטעים טעים, המתאים במיוחד לחורף (שגם אם מתמהמה בוא יבוא). מנוחה קלה, סיגריה טובה וכמה צחוקים, לאחר מכן הגיעו שתי מנות נוספות: נתחי סינטה ברוטב שמנת, ומנת דים סאם. עוד כשהייתי עולל קטן הסבירו לי שסינטה עלולה להתייבש, ולכן אסור לפרוס אותה או לצלות אותה בדרגה שעולה על מדיום. הסינטה של "קפה ארלוזורוב", לעומת זאת, פרוסה לנתחים דקים (סטייל שניצל), עשויה כמעט וול דן, אך באורח פלא שומרת על רכות ומלאה בטעם מצוין של בשר, באופן הדומה במשהו לנתח קצבים. מנת הדים סאם – סלמון, כיסוני אינארי מלאים באורז וירקות, מאודים בבמבוק סטימר ומוגשים עם רוטב טריאקי סמיך – התגלתה כלהיט של הארוחה. גם דיאטטית, גם מפתיעה, וגם טעימה (במיוחד אם טובלים את המאודים ברוטב הטריאקי העשיר והמלהיב). אין פלא שהיא נטרפה עד תום, והפכה אותנו לשבעים ומרוצים.

המקום מגיש גם מבחר ארוחות בוקר מפנקות, עם מגוון מתחלף של מאזטים. הניצוץ שהופיע בעיניי המארחת שלנו, כשתיארה את ארוחות הבוקר, עשה לנו חשק, הרבה חשק, לקפוץ לשם מתישהו גם בתחילת היום.

על השפע הקולינארי אחראית שפית מנוסה, שהייתה בעברה בעלת קייטרינג ופיתחה תוך כדי כך מיומנויות בישול נרחבות. היות ש"קפה ארלוזורוב" מאפשר קיום אירועים במקום, כל אחד יכול לארגן ארוחה פרטית, עם קייטרנית צמודה, בתפריט שנבנה מראש על בסיס טעם אישי. בנוסף, החל המקום לערוך ארוחות משפחתיות ביום שישי בערב, וגם עבורן ניתן לתאם תפריט מיוחד מראש.

לסיום הזמנו טירמיסו, בתור משהו קטן ליד הקפה. הגיעה מנת ענק שהייתה למעשה חתיכה של "עוגת טירמיסו", גבוהה, עבה, בשרנית וטעימה פחד.

בסיכום הדברים, ולאחר החוויה הכיפית במיוחד שעברנו, המסקנה המתבקשת היא שינוי מיידי של חוקי התכנון בתל-אביב. מעתה יש לחייב, באופן גורף, הפעלת בית קפה שכונתי – אבל אחד מוצלח ומשובח, כמו "קפה ארלוזורוב"! – בלב כל שכונה.
מאת: אמיר בלנק
לפעמים הקפה הוא רק תירוץ
מלא אישיות, תל-אביבי בהווייתו, טעים וורסטילי ביותר, שכונתי ומסביר פנים – קבלו את "קפה ארלוזורוב" המקומי, וגשו אליו למנת הנאה בטוחה. היי, ואל תשכחו לספר שם שאנחנו שלחנו אתכם...
עבור תל-אביבים רבים הקפה השכונתי מהווה המשך ישיר לסלון דירתם. מאחר שהמציאות התל-אביבית הקשוחה משליכה את צעירי בניה ובנותיה לדירות זערוריות, המוציאות את כל הפאן מהאירוח הביתי, הפתרון המתבקש הוא עליה על מדי ב', שיחה סלולארית אחת או שתיים – וקפיצה עם החבר'ה לקפה השכונתי. כמו "central perk" לצ'נדלר, מוניקה וחבריהם, כמו "קפה גופרמן" לרישפונאים, כך "קפה ארלוזורוב" לדרי רחוב ארלוזורוב בתל-אביב.

מטבע הדברים ובחלוף הזמן זוכה הקפה השכונתי למעמד של מוסד, בו תושבי השכונה (וגם לא מעט הבאים מחוצה לה) הופכים אט-אט לשוכני קבע. מערכת יחסים חמה שכזו מתנהלת ב"קפה ארלוזורוב" כבר למעלה מאחד עשרה שנים (וכבר על כך – שאפו!). התפריט המיוחד ערוך כמו גיליון עיתון, ובעלי המקום – באקט של הוקרה ופרגון – הוסיפו לו משבצות פרסומת חינניות, שבתוכן מככבים חלק מיושבי הקפה הקבועים.

אחרי שהיינו שם השבוע, פיתח הח"מ (המתגורר ברחוב תל-אביבי חינני אך נטול קפה) קנאה קלה בדיירי הסביבה, שכן קפה ארלוזורוב הוא מקום מקסים. ישבנו בגינה הקטנה הפתוחה לשמיים, ובריזה קלילה מכיוון הים ליטפה את מפרציו של הח"מ. הוסיפו לכל זה אוכל טוב וחברה נעימה וזורמת, וקבלו ערב של כיף.

התפריט במקום מגוון, בלשון המעטה. באיזה עוד מקום נושקת פסטייה פרגיות לפוקצ'ה קבב, ונתחי סינטה רובצים בחברת מנה מאודה של דים סאם? מבקרי מסעדות נוהגים לגעור במסעדות שתפריטן נראה כמו טיול מסביב לעולם ("לא מגובש", "מתפזר" וכו'), אבל לקפה שכונתי זה מתאים ונכון. לכו תדעו איך ייגמר היום, ועם איזה קרייבינג תגיעו לארוחה של אחרי העבודה. וחוצמזה, השורה התחתונה היא הקובעת, ואחרי שטעמנו לא מעט, האוכל ב"קפה ארלוזורוב" זוכה לציון טוב מאוד.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על