מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 24.03.2018


בשלב הבא מכסה קופסת הסלט מורם אל-על. סלט מיסטא – חסה פריכה, רוקט טרי, עגבניות שרי חצויות, בצל אדום, גרגירי תירס, פלפל אדום עסיסי, זיתים שחורים והכל טובל ברוטב לימון רענן – נלעס בהתלהבות רבה. מכין את הבטנים לפסטות, שמחכות בחינניות בצד: פסטה מסוג פנה ברוטב ארבע גבינות (מוצרלה, פרמז'ן, עמק, רוקפור) בשמנת, וספגטי אלא-וודקה, שהוא רוטב עגבניות, שמנת, וודקה ופרמז'ן מופלא. מה אני אגיד לכם...? הפסטה עשויה כהלכה, והרטבים – תענוג לחיך. עדינים, סמיכים בדיוק במידה הנכונה, לא כבדים מדי, וממש משמחים. אנחנו מחלקים בהקפדה יתרה את המנות לשלוש. התהייה למה לא הזמנתי בעצם שלוש מנות מטרידה אותי, אבל רק עד תום הארוחה, אז אני נזכרת מה קרה בפעם הקודמת שבה זללנו גם פיצה, גם סלט וגם שלוש מנות פסטה של סטוצי. זה פשוט היה כל כך משביע שבקושי זחלנו הביתה.

גם הפעם אנחנו נשענים לאחור, נאנחים בהנאה, משחררים כפתור בג'ינס ונושמים עמוקות. צלצול האינטרקום מקפיץ את כולנו באוויר (מי זה יכול להיות?). כמובן שזה הטכנאי החרוץ, שמגיע בדיוק בשנייה שבה טווח הזמנים שלו עמד לפוג (למה תמיד כשמבטיחים לך שהטכנאי יבוא בין 16:00 ל- 18:00 הוא מגיע ב- 17:56?). כבדים ומדושני עונג אנחנו מובילים את הטכנאי אל מכשיר הטלוויזיה הסורר. ח' הולך להכין קפה לכולנו. אחח סטוצי סטוצי... גם מרחוק אתם עדיין כל כך טעימים.
מאת: גלי פיאלקוב
סטוצי – איטלקיה חמה על סף ביתך
בשדרות רוטשילד, אחד הרחובות היפים ביותר בארץ לטעמי, יש מסעדות נהדרות, אבל אחת מהן אני אוהבת במיוחד. קוראים לה סטוצי. השבוע, כשחלפתי על פני המרפסת המתוקה שלה בלי שאוכל לעצור, מיהרתי לפצות את עצמי והזמנתי ממנה משלוח. המסקנה: גם מרחוק עדיין טעים בסטוצי!
אחר-צהריים קיצי. אני חוזרת הביתה. מנערת את הסנדלים מן הרגליים העייפות. העקבים הורגים אותי. הבטן שלי מקרקרת ואני יודעת בדיוק איזו תמונה תתגלה לי כשאפתח את המקרר – תמונה קרה (שזה דווקא נחמד בימים אלו) ומזת רעב. אני נזכרת בתסכול שפקד אותי לפני כחצי שעה, עת חלפתי ליד "סטוצי" בלי שאוכל להיכנס (לעזאזל עם טכנאי הכבלים שבדרך לביתי), ומחליטה לעשות מעשה. אני מצלצלת לסטוצי כדי להזמין לי אוכל.

בזמן שאני משוחחת עם הטלפנית בעלת קול הפעמונים ופורשת בפניה את הזמנתי, חוזרים (במפתיע) ח' המאושר ו-ל' הרעבה-תמידית, שותפיי לדירה, ואני נאלצת להכפיל את המנות. תכנוניי לארוחת שחיתות פרטית עלו בתוהו... השליח מתייצב על מפתן דלתנו כעבור חצי שעה, בדיוק כפי שהובטח, ושולף מתיקים שומרי חום מגש פיצה, שתי קופסאות לוהטות ובהן פסטות, וקופסה קורצת אשר בה נח סלט מחויך. עוד שקית עם סכו"ם, תבלינים והרבה (הרבה) גבינת פרמז'ן מגוררת ואנחנו כבר ערוכים מסביב לשולחן. ח' מדלג למטבח ומביא בקבוק מים קרים (שארית הפליטה שנמצאה במקרר), שיאזן קלות את השפע הקלורי (והמצוין) של הארוחה, ואנחנו מתחילים.

"סטוצי" היא מסעדה בסגנון איטלקי שמתמחה בפיצות דקות הנאפות בתנור עצים מיוחד. ואכן הפיצה שלנו דקה, פריכה, חמימה ומעוטרת בחינניות בחציל, קישוא, פלפל אדום, תירס, מוצרלה ורוטב עגבניות מוצלח – בתפריט קוראים לה, ובצדק – פיצה ירקות. אנחנו מסתערים על הרבעים. כל אחד, אחרי בזיקת אורגנו ו/או צ'ילי, מכרסם בפה מלא את התענוג הבצקי שלו. הרבע הנותר מבותר קל-מהרה והופך לשלישים, שמחוסלים גם הם עוד בטרם הספקנו להבין עד כמה הם טעימים.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על