מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שני - 19.03.2018


כך לעת ערב בדירתי – רוחות ירושלמיות הנושבות ללא הפוגה שזורות בניחוח האסיאתי בווריאציות השונות של "סויה" – גרמו לי להפסקה מתודית טובה ואפשרו לי להפליג בדמיוני ולחשוב כי אני נופשת בתאילנד או סין הרחוקה.

כל המאכלים המפתים, שרק לפני רגע עוד היו בטוסטוס ובמסעם אלי מ"סויה", נגלו לפניי ארוזים בקופסאות ידידותיות לסביבה, וכעת אני אף מתפתה לשמור לי אחת מהן, כך סתם בארון. פשוט האריזה נראית לי כל כך יעילה... גם בימים הבאים זיכרוני לא יהא מעומעם, שכן לא אשכח כיצד בטני התרצתה, שהרי במקרר שוכנים להם כעת כמה רטבים מסוג חמוץ-מתוק, שכן המשלוח הכיל מהם בשפע. קופסה ורוטב... יש לי הרגשה שבקרוב אתפתה שוב גם לדבר האמיתי – משלוח נוסף של "סויה".
מאת: כרמית צברי
"SOYA" על כנפי רוחות ירושלמיות אסייתיות
ברחוב רחל אימנו שבבירה מחכה לכם "סויה", מסעדה קטנה וחמודה, המגישה אוכל בסגנון תאילנדי-אסיאתי-סיני – והיא גם תשמח לשלוח אליכם את מרכולתה עד הבית במהירות וביעילות. חוויה טעימה מובטחת.
בקליפת האגוז אספר, כי לאחר יום של לימודים ועבודה שאופיו כמעט מפרך אין דומה לטייק-אויי מפנק מ"סויה" האסייתית. הרעב הציק לי מאוד בדומה לשיחה ממתינה שלא חדלה, מה אעשה ואיך אפתור את העניין? טלפון אחד למקום הנכון היה התשובה הראויה. ב"סויה" קיבלו את הזמנתי מהר. אני מקווה רק שלא הזמנתי כמות גדולה מידי, שהרי כותבת מילים אלו דקיקה היא, ומנות עשירות וגדולות הן משימה המצריכה יכולות מרשימות לביצוע.

המשלוח הגיע חיש מהר, וזאת על אף שהמתנתי בקצה השני של העיר. והמחירים – מה לומר? ממש נוחים ובמילים אחרות – עממיים. סיימתי לשלם ואצתי לחדרי משתוקקת לגלות את המטעמים הטמונים בשקית. כשפתחתי אותה נגלו לעיניי כל תאוותי כולן ארוזות למופת, כמו מתנות עטופות היטב.

התחלתי לנשנש: כנפיים ברוטב אינדונזי ממנו, רצוי שתדעו, לא ניתן להתעלם. עד לרגע זה ממש, אני חשה את טעמם של הקארי ועשבי התיבול בפי. טרם הספקתי לסיים את המנה הנהדרת, ולהתרווח מעט על הכורסא רחבת המימדים, הרגשתי שאיני יכולה שלא לעבור מיד למנת הבית המפורסמת של "סויה", הלא הן פרגיות הונג-קונג. דעו שאמנם הן לא בושלו בארצות רחוקות, אבל הריח מפתה מאין כמוהו, וכמו מזמין את העוברים ושבים לזלול ולזלול. הפרגיות המופלאות, אגב, הוקפצו בעת הכנתן יחד עם עגבניות שרי בדבש סיליאן, בטטה ופיטריות, ומובן שאלו הגיעו ליעדן לא חלילה לבדן אלא עם אורז ולצידו סלט אישי מצוין.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על