מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.03.2018


את הפיצה על שלל מרכיביה מכינים ביד, ללא מגע מכונה: מרוטב העגבניות, הפסטו ועד העגבניות הצלויות – כל התוספות מיוצרות ב"פיצרייה בן גוריון". העגבניות, כמו הקמח, אף הן מיובאות איטליה, הגבינה משובחת וכל שנותר לי וליובל הואלחכך ידיים בהנאה ולהתחיל בזלילה הגדולה. אני ויובל החלטנו להזמין שתי פיצות – אתם שומעים נכון... גם בגלל טעמן המופלא וגם בגלל עוד הפתעה שתתגלה בהמשך. הזמנו פיצהעם עגבניות צלויות ופסטו ביתי ופיצה עם ארטישוק ובצל מקורמל.

יותר מכולן סקרנה אותי פיצת הארטישוק והבצל המקורמל. שלפתי מלבן ונגסתי בבצק הפריך. הבצק היה חזק ופריך גם יחד, ולכן לא הייתי צריכה אף נייר או קרטון מתחתיו. מימי לא טעמתי בצק שכזה: התוספות לא זלגו וכל ביס מהפיצה חשף פריכות מענגת. הארטישוק והבצל המקורמל הוסיפו אנינות אמתית לפיצה.

בזמן שאני מתענגת מכל ביס, יובל לא בזבזה זמן ושלפה מידסלייס מתוך פיצתהעגבניות הצלויות והפסטו שהיא הזמינה. היא טענה שאם מכינים את העגבניות הצלויות בתנור– זוחייבת להיות פיצה משובחת!ואכן, אפשר היה להבחין בפרצופה הקורן של יובל מקילומטרים... כיף לדעת שהצלחתי "לשדך" לה את הפיצה הנכונה (אתם יודעים מה אומרים –להצלחה יש אבות רבים)... אחרי שיובל קצת נרגעה, שאלתי אותה האם היה שווה להזמין מפיצרייה בן גוריון. בפה מלא וגבות מורמות היא אמרה בנחרצות: "כאילה דה!". כאילו הפיצות שהזמנו לא הספיקו להשביע את הרעב, כבר החלטנו מה נזמין בפעם הבאה: את הפיצהעם הזיתים שאת טעמה המיוחד עושים זיתיםשיובאו מיוון חורצנו ידנית, וטעמםמשדרג ללא היכר את הפיצה.

לכל דבר טוב יש סוף – וכך גם למשלוח הקטלני (שהגיע אגב בזריזות ושמר על חומה וטריותה של הפיצה, כאילו ממש הרגע יצאה מהתנור).כמובן שלא סימנו את כמויות הפיצה האדירות שהזמנו, וזה בדיוק המקום לספר על ההפתעה שהזכרנו: מסתבר שיתרון נוסף של הבצק הייחודי של "פיצריית בן גוריון" בנוסף לטעם, לקמח הייחודי ולפריכות, הוא עמידותו. כך שומרת הפיצה על טעמה הנפלא גם אחרי יומיים. בפיצרייה בן גוריון, דואגים לנו כך מסתבר, עד הפרטים הכי קטנים: על האריזה של הפיצה הופיעו הוראות חימום מיוחדות לשמירת טעמיה.

התחלקנו בשאריות היקרות מפז וטעימות להפליא והיינו מאושרות מעצם העובדה שהתענוג לא נגמר – הוא רק התחיל! לכל אחת מאיתנו מחכים עוד כמה ריבועים קטנים של אושר בימים הקרובים...
מאת: מערכת ROL
פיצרייה בן גוריון–שליחות קטלנית במרכז ת"א
כאשר החלטנו לעשות משלוח מפיצריית בן גוריון, ניפצנו שתי מיתוסים בו זמנית: האחד הוא שפיצה לא חייבת להיות ג'אנק פוד. השני: עם בצק פריך, תוספות משגעות וטעם מופלא של פיצה שמגיעה עד הבית –שליחות קטלנית זה לא רק שם של סרט...
בימי הקיץ הלוהטים כל יציאה למסעדה עשויה להפוך למשימה דביקה. אז במקום לצאת לחום המחניק החלטנו ליהנות מארוחה טובה, מבלי לצאת מהבית הממוזג. אמנם במרכז תל אביב ממש לא חסרים מקומות לעשות מהם משלוחים. אך מהרגע שהחלטנו להזמין פיצה כל האפשרויות הצטמצמו לבחירה אחת בפיצרייה הכי טובה בעיר – פיצרייה בן גוריון. העובדה שהמשלוח חינם רק תרמה...

עשינו משלוח, ובזמן הציפייה הדרוכה לנחיתתה של הפיצה המבעבעת על שולחננו, נזכרתי מה גורם לי לאהוב אותה כל כך. כי הרי אין כמו פיצה חמה ומהבילה שזה עתה יצאה מהתנור. יש כאלה שמתסכלים על הפיצה כפאסט פוד, ויש כאלה הרואים אותה דווקא כמאכל מזין. תלוי את מי שואלים – ועוד יותר היכן אוכלים. פיצות שעשויות מבצק סתמי ורסק עגבניות הרי ממש לא חסר – אבל לא על אלה אני מוצאת את עצמי מתענגת. הפיצות המשובחות הן אלו שמשאירות בפה טעם של עוד ומשתוות בטעמן לחווייתגורמה – לא פחות. למרבה ההפתעה חווית גורמה לא תמיד מגיעה במסעדה מפוארת לצד כוס יין איטלקי. כפי שאני מגלה פעם אחר פעם, עם כל הכבוד ליין, גם בירה קרהמשתלבת נהדר עם פיצה איכותית.

אז מהו הסוד שעומד מאחורי הפיצות האיכותיות באמת? בצק לא עבה מידי, שיהיה פריך דיו אך מספיק עבה כדי להחזיק את שלל התוספות מבלי שיזלגו לצדדים. גם שימוש בחומרי גלם טריים ומשובחים חשוב ביותר: איכות העגבניות, הגבינות ושאר התוספות עושה את ההבדל!ואם אפשר, להשלמת החוויה רצוי שמהפיצה שלכם תוכלו ליהנות בפיצרייה שתשאיר טעם של עוד.

"פיצרייה בן גוריון" הוקמה לפני כשנתיים על רחוב בן-גוריון התל אביבי ממש בסמוךלפינת דיזינגוף. כבר תקופה ארוכהשהשם "פיצרייה בן גוריון" מתנגן על הלשון והופך לחלק בלתי נפרד מהשיח התל אביבי. בזכות החוויה המהנה שמעניקה הפיצרייה למבקריה נוצר באז שהפיץ את הבשורה של "פיצה בן גוריון" ברחבי תל אביב, בלי לפרסם כלל. הסקרנותגרמה לי ולחברתי יובל לנסות, ומאותו רגע ואילך עבורנו פיצה זה רק פיצרייה בן גוריון.

לטעמה המופלא של הפיצה מתווספת תכונה מיוחדת שעוטפת את הסועדים הצופים במשחקי ספורט מעל מסכים בפיצרייה עצמה. הפעם החלטנו כאמור להישאר באווירה ביתית, קרוב-קרוב למזגן, ולהתענג על הפיצה הכי טובה בעיר בזמן שאנחנו מתרווחות על הספה שבסלון.אחרי דקות מלאות בציפייה המשלוח סופסוף הגיע! זאת אומרת, הוא הגיע תוך חצי שעה, אך כל דקה נראתה כמו נצח בזמן שאנחנו מתות כבר לנגוס בפיצה המלבנית המהבילה.

פתחנו את הקופסא והנה היא הופיעה, הפיצה הריחנית של פיצרייה בן גוריון נגלית אלינו במלוא הדרה. טעמן הייחודי של הפיצות ב"פיצרייה בן גוריון" הוא תוצאה של תהליך הכנה ייחודי. הבצק העשוי קמח ג'ירסולההמיובא במיוחד מאיטליה,ונאפה על בסיס באורך מטר וחצי שעליו מונחות התוספות לכדי גיבוש "פיצתי"...

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על