מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 19.01.2018

לא עברה חצי שעה ודפיקה מהבילה עלתה מהדלת. שליח עמוס שקיות, שהיה בעינינו כמלאך השרת, נעלם אל האופק בעוד חדרנו נמלא בריחות נפלאים. קולות הגניחה מפאת השולחן שממול רמזו על זריזותה של שותפתי, שהכריעה את המלאווח תוך שלוש דקות בדיוק. פניה זרחו כשניגשה למנה העיקרית, בעודי נהנה מכל כף מרק ומשתדל לא לחשוב על הבצל שבצלחתה, שעשוי להוות בעייה בשלב בו נשקול לעבור למצב מאוזן.

המרק היה באמת מצויין והחומוס פול בדיוק במקום: סמיך, עשיר, אבל לא סותם, שהרי המנה העיקרית עוד לפנינו. אחרי המנות הראשונות כמובן שכבר לא הייתי מורעב, מה שמאפשר לי להכריז באובייקטיביות כי כבדי העוף שאכלתי היו קלאסה אמיתית. הכבדים עשויים במידה ועסיסיים, נוטפי רוטב שאינו שומני מדי ולשמחתי מתובלים כדבעי (אהבתי לחריף-חריף הזה למרות מוצאי, כבר העלתה השערות בדבר היותי מילדי תימן החטופים). מצד שני, המתיקות שבדבש התמרים והפירות היבשים עשתה את הכבדים נימוחים כצמר גפן מסוכר. בהחלט תענוג.

מתוך הנאתי כי רבה אפילו לא שמתי לב כי שותפתי לארוחה כבר עומדת לסיים את פרגיותיה, וכמנהג פרגיות אנושיות נזקקה, למרות הנאתה הרבה, לעזרה גברית בניקוי הצלחת. נרתמתי למשימה בחפץ לב ומצאתי מנה עשויה היטב ומתובלת כלבבי. כעת, משנוקו הצלחות סופית, הושלמה החוויה עם קינוח הקדאיף, שהיה מתוק ומספק. שבעים, מרוצים ועייפים עברנו לשלב הבא, אך קודם... צחצחנו שיניים.

סיכום: ל"חוויאג'" תפריט עשיר ומקורי, שכל אחד ימצא בו מנה כלבבו והמחירים הוגנים (ניתן להזמין גם ארוחות עסקיות בטווח של 34 עד 49 ₪). השליח הגיע תוך זמן סביר לחלוטין וצ'יפר אותנו ברטבים ותבלינים. האוכל היה מושקע ומשביע וההנאה היתה שלמה.
מאת: תומר שי
חוויאג': השליח על מרבד הקסמים
הפור נפל: מזמינים מ"חוויאג'". לא עברה חצי שעה ודפיקה מהבילה עלתה מהדלת. שליח עמוס שקיות, שהיה בעינינו כמלאך השרת, נעלם אל האופק בעוד חדרנו נמלא בריחות נפלאים. כבדי העוף היו קלאסה אמיתית: עשויים במידה ועסיסיים, נוטפי רוטב שאינו שומני מדי ולשמחתי מתובלים כדבעי. האוכל מושקע ומשביע, המחירים הוגנים והתמורה מלאה
בערבו של עוד יום מייגע התחוור לי לחרדתי שהמקרר בביתי אין מראהו כתמול שלשום. אמנם מבחוץ הכל נראה כרגיל, אך עם פתיחת הדלת התברר גודל הזוועה. מלבד בקבוק קטשופ מיותם וכמה שיני שום שעבר זמנן, נגלה לעיני ואקום פריג'ידרי קריר ומדכא. הצביטה בבטן לא הותירה מקום לספק: הישרדותנו את הלילה, שותפתי ואני, תלויה בטוב ליבם - ובאיכות שירותם - של השליחים על גלגלים.

עם זאת, פיצה, פסטה או ג'אנק פוד באשר הוא לא באו בחשבון, בהיותנו חובבי אוכל ביתי ומושקע. אם כבר משלוח, חשבנו בקול רם, אז שיהיה משהו לא שגרתי. לפתע נחו עיני על תפריט המשלוחים של "חוויאג'", שנחת לא מזמן בתיבתי. ממבט ראשון ניכר היה כי מדובר במשהו מקורי, שונה מתפריטי המשלוחים האחרים, שכולם נראים אותו דבר וכל חידוש אין בהם.

"חוויאג'", מסעדה ישראלית בניחוח תימני, מציגה תפריט משלוחים עמוס מכל טוב ומגוון ביותר. בתפריט נכתב: "במטבח שלנו, ממש כמו בבית... אנו משקיעים בהמון אהבה בבישול איטי על להבות נמוכות, על מנת שהאוכל יגיע אליכם טעים, מהביל ובעיקר מחמם את הלב". לאור הצהרה זו, נמלאנו ציפייה. ואכן, התפריט מבטיח רבות וגורם להתלבטות קשה: התלבטות בין שלל אפשרויות הניגוב, סלטי הבית, המאפים השונים (ג'חנון, מלאווח, לחוח ופאתות בהמון וריאציות), עיקריות הבשר ואלה שעל האש.

שותפתי בחרה במלאווח הקלאסי עם ביצה לפתיחת התיאבון (16 ₪), וכעיקרית התבייתה על פרגיות עם בצל בתבלין תימני (46 ₪). אני, כאכלן הבכיר באזור, הברקתי עם מרק שעועית (15 ₪), חומוס פול (15 ₪) ועיקרית של כבדי עוף עם פירות יבשים, יין ודבש תמרים (מנה שבתפריט נופלת בקטגוריית המיוחדים ועלותה 46 ₪). מתוך ראיית הנולד, הוספנו שתייה וגם קינוח, בדמות קדאיף קציפת שמנת מעוטרת באטריות ואגוזי מלך (12 ₪). זהו זה, אם כך. הפור נפל, ה-SEND נלחץ, ההזמנה בוצעה באוזני טלפנית סבלנית והספירה לאחור החלה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על