מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.02.2018


כאמור, הזמנו מספר מנות דים סאם. שש ליתר דיוק. ארבע מנות היו מסוג דים סאם מאודים: עוף ירקות ואגוזי קשיו בבצק שקוף, שו מאי שרימפס וקלמרי, גיוזה בקר עם עגבניות ובצל ירוק, ובאו בקר, פטריות ובצל ירוק. שתי המנות הנוספות היו מסוג דים סאם מטוגנים: וון-טון פירות-ים וסהרון בצק פריך במילוי ירקות ועוף. המנות היו קלילות וטעימות. אני אהבתי במיוחד את השרימפס והקלמרי (שהיו פשוט משובחים!) וערן התלהב יותר מהסהרון ומהגיוזה בקר. פה חשוב לי לציין שמנות הדים סאם עולות כ-23 ₪ כל אחת, אבל אפשר להזמין קומבינציות שכוללות שלוש או שש מנות דים סאם (הקומבינציה שאנחנו הלכנו עליה, שהיא מאוד משתלמת). כתוספת למנות הזמנו אורז מטוגן עם ירקות וביצה, שהיה בדיוק כמו שאורז צריך להיות. אבל מעבר לכל, גולת הכותרת של הארוחה לדעתי הייתה הסיומת מענגת החושים (אני לא מגזים) – קציפת ערמונים כקינוח. עכשיו, אני כבר שומע את קול הצחוק שבוקע מגרונכם, קוראים יקרים. מה יכול להיות כל כך טוב בקינוח מוזר שכזה?. אבל מי מביניכם שחובב ערמונים יודע בדיוק על מה אני מדבר. קציפת ערמונים היא מעדן אמיתי למי שמבין עניין. נסו ותראו.

ערן ואני בהחלט היינו מרוצים מהעסקה. האוכל היה מצוין. ערן הודה שאוכל אסיאתי טעים שכזה אפילו הוא יכול לעכל בגבורה. שנינו התמלאנו במהרה, והכל מבלי אפילו לצאת מהדירה! בקיצור אחים שלי, ה"דים סאם" מחכה, לכו על זה.
מאת: גלעד אנגלברג
"דים סאם" – כיסונים מצוינים בזמנים הנכונים
רעב לכם? אין בכם שמץ כוח לקום, להתלבש ולהתחיל לחפש מקום ומקום חנייה? למה שלא תנסו אוכל אסיאתי ייחודי ומהנה, במשלוח עד הבית – "דים סאם" התל-אביבית לשירותכם.
השעה הייתה 20:30 לערך. אני וחברי הטוב ערן יושבים אצלי בדירה, מורעבים ועייפים אחרי יום עבודה ארוך. ומה קורה כששני בנים מותשים יושבים מול הטלוויזיה ורוצים לאכול, אבל המקרר ריק לחלוטין, מלבד כמה ירקות עבשים וחלב מקולקל? ניחשתם נכון – מזמינים אוכל. עלו כמה אופציות, ביניהן: פיצה (נדוש מידי), המבורגר (שוב אותה קציצה) וסושי (לא הקשבתם? אנחנו שני בנים רעבים!!!). לבסוף (אחרי דקה וחצי בערך) החלטנו להתמקד באוכל אסיאתי.

גם פה עלו מספר אפשרויות, ומכיון שידידי לפעמים קצת מתקשה באכילה של מאכלי-ים ובכלל מאכלים שהם מחוץ למסגרת הקולינארית החביבה עליו, נאלצתי לשאת את העול לבדי ולקבוע את הטון. החלטתי שאם כבר הולכים על אוכל אסיאתי אז הולכים על אוכל אסיאתי אמיתי ולא איזו סושייה סוג ז' שחוטפת איזה עובד זר שתעה בפנייה ומכריחה אותו להכין סושי. ואין אוכל אסיאתי כמו זה של ה"דים סאם" (ככה לפחות שמעתי מחברים שמבינים עניין). בקיצור, אחרי כמה דקות של עיון מעמיק בתפריט המסעדה (באתר שלה ב-ROL, כמובן) הזמנתי לנו מגוון מנות בעזרת הידע המוקדם שהיה לי בנושא הדים סאם, בשילוב המלצות וחיזוקים מהבחור הנחמד שענה לי בצד השני של הקו. המשלוח נקבע לשעה 21:30, ואכן הגיע בדיוק בזמן, בשקית גדולה וארוזה היטב.

הארוחה שלנו הייתה מבוססת בעיקר על מנות הדים סאם המפורסמות של המסעדה. מסעדת "דים סאם", ככה הסבירו לי חבריי הגרגרנים, הייתה הראשונה בארץ שהתמחתה והגישה את המאכל הנפלא הזה, והרבה בזכותה העניין הפך לאופנתי. דים סאם הם כיסוני בצק סיניים מגוונים למראה ולטעם, מוגשים מטוגנים או מאודים, וממולאים בכל טוב, כיד הדמיון של השף: עוף, אווז, בשר לבן, פירות ים, פטריות, ירקות, קשיו ועוד. מבט קצר בתפריט של "דים סאם" ימחיש לכם את מגוון האפשרויות.

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על