מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.02.2018


פתחנו בלחם הבית מלווה במבחר סלטים עשיר וטרי שכלל חומוס, טחינה, חצילים מטוגנים, סלט בורגול ועוד. הכל חתוך דק וטרי – ספתח נהדר שמבטיח רבות. המשכנו ב"חומוס תמר" עם בשר – צלחת גדולה ומעניקה ובה חומוס איכותי, שבמרכזה בשר חם וממלא. בתחום העיקריות החלטנו ללכת על בחירות פחות קונבנציונאליות. אני הזמנתי את מנת הגולש – תבשיל בקר וירקות בבישול איטי, שהוגדר על-ידי כמחמם הרשמי של החורף הנוכחי, בעוד שגלעד ידידי הלך על צלי בקר – בשר משובח ברוטב יין ופטריות, שהיה לדבריו עשוי היטב ונמס בפה.

אמנם כבר היינו שבעים למדי אבל לא עמדנו בפיתוי והחלטנו להזמין מנת בשר נוספת (בהמלצת הצוות) – קציצות בשר ברוטב אדום. בחירה שהתגלתה כמוצלחת במיוחד. בסוף הארוחה, כשהיינו כבר מלאים למדי וכפתורי בגדינו כבר כמעט שהחלו להיפתח מאליהם, החלטנו לוותר על הקינוחים ולהסתפק בכוס תה חם שתעניק לנו סיום רגוע ועיכול מוצלח.

החוויה הוכרזה כטובה לקהל הדתי והאמת שגם חילוניים מובהקים כמונו ממש לא התאכזבו. אם אתם עוברים באזור, וגם אם לא, כדאי לכם לבוא לנסות את "תמר" – מסעדה ביתית שמעניקה לאורחיה חוויה קולינארית נהדרת ואותנטית מאין כמוה.
מאת: עידן בר שי
מי אמר גלאט ולא קיבל?
את "תמר" – מסעדה יהודית איכותית גלאט כושר - תמצאו בצומת ראם-מסמיה שבדרום. יש בה אוכל טוב, אווירה צנועה ולבבית, וריחות של בית. מומלצת מכל הלב!
מסעדה: מסעדת תמר
במרכזה של צומת ראם-מסמיה יושבת לה פינת חמד אמיתית – מסעדת תמר. "תמר" הציבה לעצמה משימה שכל המומחים בעסקי המסעדנות יעדיפו לפרוש מאשר להתעמת עימה – תמהיל של אוכל גלאט כושר ואיכות קולינארית. בגלאט כושר אני לא מבין גדול, אבל מצד שני אני בהחלט יודע שאפילו המילה 'איכות' בפני עצמה לא מתארת נכונה את הסנסציה הקולינרית שמצפה למבקרים ב"תמר".

שנתחיל? המקום צומת ראם-מסמיה. אני וחברי גלעד גמרנו אומר להיפגש לארוחה, ונשאר רק להחליט לאן. מיד כששאלנו אחד את השני מה לעשות הופיעה מולנו מסעדה. כבר ממראה ראשון המקום מצא חן בעינינו. בית קטן שוקק חיים עם שלט גדול "מסעדת תמר", משהו עמוק בי ידע שזה המקום, וכמו מריונטות קטנות המונחות בידי הגורל הובלנו פנימה. מיד עם כניסתנו קראו לנו מילותיה של נעמי שמר מבעד לקירות, ליטפו אותנו ובישרו שהגענו למקום הנכון. ואם בזה לא היה די כדי להבהיר שאכן בחרנו היטב, ניחוחות של אוכל יהודי אמיתי עטפו אותנו מכל עבר. בעצימת עיניים אפשר היה ממש לטעום אלפיים שנות היסטוריה יהודית גאה על כל רבדיה וגוונה.

המומים ומחויכים התיישבנו. התבוננות ראשונית סביבנו הותירה רושם שמדובר בעוד מסעדה מלאת חיים ושוקקת, אבל לפתע התבהר לנו שהציבור הגודש את המסעדה שייך למגזר החרדי/דתי. לידנו זוג נשים שהחליטו לפרוש משגרת היום והמשפחה, מצחקקות כממתיקות סוד אחת לשנייה. ליד שולחן אחר יושב זוג נשוי צעיר, מהופנט אחד אל עיניו של האחר, לא מודע לקיומנו, וממש לידם משפחה עם שבעת ילדיהם וסבא וסבתא נהנים ממפגש משפחתי – והכל מתרחש במקביל ולהכל יש מקום וזמן נכון ב"תמר". אין האחד מפריע לאחר, ומלבד הלבוש המאפיין והענווה שאי-אפשר להתעלם ממנה, לא שונה המקום כלל מכל מסעדה תל-אביבית טובה.

כשהגיעו התפריטים הכל הובן – באותיות קידוש לבנה נכתב עליהם "גלאט כושר". חברי גלעד גיחך ואמר שאולי עשינו טעות ושלבטח שום דבר טוב לא יצא מהמקום אליו הגענו. אולי זה היה הרעב שחוויתי או כוח עליון שכיוון אותי, אבל משהו בי אמר להישאר. התבוננות מהירה על התפריט הציגה מגוון מנות פתיחה מרשימות, ומנות עיקריות בשתי אופציות – עסקית המציעה בשר טוב על הגריל (מגוון רחב מאוד), ומגוון מנות עיקריות ביתיות – תבשילי משפחה חמים וביתיים. מכיון שאווירת הבית במקום הזה כה חזקה, לא חשבנו פעמיים והחלטנו ללכת על ארוחת תבשילים יהודיים טובים מכל קצוות עולם..

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על