מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.02.2018


לעיקריות הלכנו על המנות היותר קלילות. קרין בחרה בספנאקופיטה – מאפה פילו במילוי תרד בלוויית סלט אישי. השילוב בין המאפה המוצלח, הסלט הטעים, האוזו השני והקול המטריף של הזמרת שהקימה את כל מי שסביבנו לרקוד היה מעולה. אני זכיתי במוסקה. אולי זו נשמעת בחירה בנאלית, אבל ממש לא! המוסקה של "סופי'ס" הייתה הכי טובה שאכלתי בחיי, עם שילוב מדויק בין חצילים, בשר טחון איכותי במיוחד ורוטב בשמל (פרווה). גם כשר, גם נימוח, גם עשיר בטעם, וגם כל הקהל מחא כפיים באקסטזה – פשוט חוויה בלתי נשכחת.

אחרי שניקינו את הצלחות מאוכל, הצטרפנו למחיאות הכפיים ואפילו רקדנו. שמחנו לגלות שגם גליקריה הגדולה ביקרה ב"סופי'ס" ונהנתה עד מאוד. אין ספק שיש לה טעם טוב (היא הרי אוהבת את ישראל, לא?). על-מנת שהתענוג יהיה מושלם, הזמנו סיבוב שלישי של אוזו ושלושה קינוחים: בקלוואס – בקלאווה יוונית, חלוואס סמיגדלינוס – עוגת סולת, וקדאיף. שלושתם היו מצוינים, ונתנו לנו עוד סיבה טובה לחזור ל"סופי'ס" לעוד ועוד הילולות.

עם אווירה שאין באף מקום אחר, אוכל משובח ומוזיקה משמחת – אין פלא של"סופי'ס" יש קהל קבוע ונאמן, שהולך ומתרבה בקצב הבוזוקי. וגם קרין ואני הפכנו בן-לילה למעריצות מושבעות – בעיקר בגלל שהרגשנו משהו מאוד אמיתי באוויר, ואמיתי זה ממכר.
מאת: אודליה צדוק
החתונה היוונית שלי
"סופי'ס" מציעה הרכב מנצח שכולל אוכל יווני כשר ומשובח, מוזיקה יוונית מקפיצה ושמחת חיים אמיתית. אין פלא שהמסעדה צוברת לה עוד ועוד מעריצים מושבעים שנהנים לחזור אליה שוב ושוב
לפני כחודש יצאתי מחתונה שנערכה במתחם יד חרוצים התל-אביבי. בדרך לאוטו שמעתי מוזיקה יוונית מקפיצה בוקעת מאחת המסעדות, ושמתי לב שלאנשים שיוצאים ממנה מרוח חיוך רחב במיוחד על השפתיים. הלב קרא לי להיכנס, ולו רק להציץ, הרגליים נענו בהתלהבות, וחיש קל מצאתי עצמי ב"סופי'ס". בפנים חיכו לי טברנה יוונית תוססת ושמחה, נגני בוזוקי וקלידים סוחפים, ורחבה מלאה באנשים רוקדים ונהנים. "יוון זה כאן", אמרתי לעצמי וידעתי שבקרוב אחזור ל"סופי'ס", לראות מה קורה בה באמת.

"סופי'ס" היא טברנה ייחודית החובשת שני כובעים, ששניהם הולמים אותה להפליא: בצהריים זוהי מסעדה כשרה, המציעה מגוון עסקיות במחירים מצחיקים. הארוחות כוללות מבחר מזטים לפתיחה, שתייה ומנות עיקריות שמתחלקות למאפים ולמנות בשר יווניות אותנטיות. "סופי'ס" של הלילה היא לא "סופי'ס" של היום, אלא מסיבה יוונית מדליקה (שכוללת גם אוכל יווני מצוין, כמובן). בימי שלישי וחמישי בערב הופכת המסעדה לטברנה עם נגנים וריקודים. בימי שישי בצהריים "סופי'ס" משלבת את הטוב מכל העולמות ומארחת משפחות ברוחב-לב ועם המון שמחה – ארוחה משפחתית מלאה, בליווי מוזיקה חיה תעלה 69 ₪ בלבד לנפש. את המאכלים (או ליתר דיוק המעדנים) מכינה סופי, ילידת יוון, ומי שהפכה לשגרירה תרבותית וקולינארית של ארץ היאסו בישראל. בשנת 2000 היא פתחה את "סופי'ס" ברחוב יהודה הלוי, וכשהמקום הפך צר מלהכיל את הקהל הרב והנלהב, עברה הטברנה ליד חרוצים, שם היא מהווה משכן חם לחובבי החיים הטובים בכלל ולמעריצי הרוח היוונית הכובשת בפרט.

את חברתי קרין לקחתי ל"סופי'ס" בליל שלישי. התיישבנו על הבר ונהנינו מהמוזיקה שבדיוק החלה להתנגן. הסכמנו שאין כמו נגינת בוזוקי אותנטית כדי להתחיל את הערב ברגל ימין, ועל-מנת שרגל שמאל תצטרף אף היא לפיזוזים עשינו 'לחיים' עם אוזו קטן. עצמנו עיניים ונתנו למוזיקה ולאווירה להתנגן לנו בנשמה.

כשפקחנו עיניים, ראינו את סופי מתקרבת עם חיוך אוהב ושלל מזטים: סלט סלרי, מליג'נוסלאטה (סלט חצילים בעגבניות), פטטוסלאטה (סלט תפוחי אדמה בלימון ובצל), מליג'נוסלאטה מה קרידיה (סלט חצילים עם אגוזים) – שהיה חמצמץ ומתקתק בו-זמנית ומיוחד-מיוחד, עלי גפן ממולאים מהממים – שגרמו לי כמעט לעילפון, וגולת הכותרת: סקורדליה – ממרח שום, אגוזים, ולחם עם נגיעת סלק. איי יאי יאי... תעשו לעצמכם טובה ומהרו ל"סופי'ס" ולו למען הסקורדליה, ותרגישו כמה זה טעים ומעניין בפה. משהו אחר ושונה מכל מה שטעמתי, עם הדבר הזה שאין לו שם אבל הוא מחזיר אותי לילדות על כל הטוב שבה. יאסו!

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על