מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


בסמוך לאחר הישיבה – האפשרית בפנים המסעדה או ברחבה שלצדה – זכינו ללחם הבית ולמבחר מטבלים, הכלולים במחיר המנה העיקרית. אז היה שם צ'ימיצ'ורי, ממרח של עגבניות מיובשות, סלט קטן של תפוחי אדמה עם שום ופטרוזיליה, וירקות בתחמיץ, שאותם מיכל היפה אהבה במיוחד.

למנה ראשונה של טעימה קיבלנו אמפנדות של פטריות ושל בשר. שתיהן היו עשויות כהלכה והתאפיינו בעסיסיות. התלבטנו אם להזמין מתאבנים נוספים, אבל כמי שמכיר נפש בהמתו המליץ לנו חאווייר, הבעלים, לשמור מקום לבשר, שהוא העיקר. ואכן, הגיע המון בשר. מיקס-גריל-זוגי על פלטה רוחשת מעל "מנגלון" קטן, ששמר לנו על ערימת הבשר חמה ומעלה ניחוחות עישון קלים. התחלנו בצ'וריסו, אותה נקניקיה דרום אמריקאית שמנמנה עם חריפות קלה, ולידה הסלצ'יצ'ה, שהיא דקה אך חריפה. עוד המתינו לנו על הפלטה נתח אסאדו עשוי היטב ונתח יפה של אנטריקוט, שהיה עשוי בדרגת מדיום והיה טעים. למרבה ההפתעה, גולת הכותרת הגיעה דווקא מכיוון חצי העוף, שהוגש ללא עצמות, והיה רך ועסיסי באופן שמרבית העופות בכלל לא ידעו שאפשר... הסוד, כך הבנו, טמון במרינדה סודית בה טובל העוף לפני עלייתו על האסכלה.

לקינוח הזמנו לנו קרפ אדיר מימדים, שניחן בנגיעה אלכוהולית, והוגש עם גלידת וניל וקצפת, לצד אספרסו טוב. כך חתמנו ארוחה עשירה, טעימה ומתגמלת, ושבנו, שמחים כדרכנו, לעיר האורות ולאין-חנייה שלה.
מאת: אמיר בלנק
לוס מאצו'ס – חיוך דרום-אמריקאי כשר
מסעדת "לוס מאצ'וס" הכפר-סבאית מציעה חגיגת בשרים על האש, תוספות מגוונות, וכמובן קינוחים נפלאים – והכל כשר ונהדר. השירות יותר מאדיב והמנות נדיבות ומלאות אהבה. תבלו!
האווירה הדרום-אמריקאית המחויכת והאדיבה המאפיינת את "לוס מאצ'וס" החילה עוד לפני שהגענו. זוג מקסים ונאה למראה, אך נטול חוש כיוון – או במלים אחרות 'אנחנו' – עשה את דרכו מתל-אביב לאזור התעשייה של כפר-סבא באחד מלילות השבוע. שוב ושוב הוטרדו עובדי "לוס מאצ'וס" על-ידי זוג הנודניקים בשאלה: אז בצומת הבא ימינה או שמאלה? ובכל אחת מהפעמים זכינו למענה מחויך, רווי ר' מתגלגלת. בסוף כל הסופים הגענו לאזור שקט מאין כמותו, צמוד למרבצי חנייה רחבי ידיים, שדי בהם כדי לגרום אושר לתל-אביבים כמונו, המורגלים במצוקת חנייה. אבל במסעדה התגלו הנאות גדולות הרבה יותר מסתם חנייה זמינה.

"לוס מאצ'וס" היא מסעדה קטנה, כשרה ומאירת פנים, המתמחה בגריל בשרים דרום-אמריקאי. ניחוח הברביקיו ומקרר הבשרים בולטים מיד לבאים. ברקע מוזיקה אקלקטית, וקהל מגוון של סועדים. בערב בו ביקרנו נפתחו ב"לוס מאצ'וס" שולחנות ארוכים של סעודות מרובות משתתפים, שמתאימים למנות הבשר הנדיבות המוגשות במקום.

תפריט היין אינו קוטל קנים. למרות כשורתה של המסעדה כולל התפריט מבחר נאה של יינות במחירים אטרקטיביים. קחו למשל את קברנה סוביניון כרם זרעית של כרמל (150 ₪), קברנה סוביניון גליל עליון סדרה אזורית כרמל (130 ₪), מרלו ירדן (155 ₪), סדרת אלטיטיוד קברנה של יקב ברקן (160 ₪), לימיטד אדישן של כרמל (250 ₪), ועוד הרבה יינות טובים. אנחנו העדפנו לטעת יסוד ארצישראלי ממש מובהק בארוחה הדרום-אמריקאית שלנו, והלכנו על זוג גולדסטארים, קלאסיקה מקומית.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על