מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שלישי - 23.01.2018


חשוב לציין שלא חשוב מה תבחרו, המחירים של "הודו הקטנה" נוחים.
מה אכלנו ועל מה אנחנו ממליצים? טוב, זו לא ממש שאלה רלוונטית, כי אנחנו ממליצים על הכל, ומה שלא תספיקו בביקור הנוכחי – תטעמו בפעם הבאה, ובזו שתבוא אחריה. אין מה לדאוג בכלל. אבל כדי שלא תגידו שלא המלצנו: תוכלו להתענג על הסמוסה – כיסון בצק ממופלא והורס עם כלמני מילויים ורטבים – כמנה ראשונה; אחר כך למה שלא תטרפו בהג'ה פקורה, שהן קציצות בצל עם מעט כוסברה ותבלינים, שנעשות עם קמח חומוס ומוגשות כשלצידן רוטב צ'אטני מתקתקת?

לעיקריות לכו על מלאי כופתה – כופתאות גבינה וסולת מדהימות, וגם נסו את הבטר פניר מסאלה. פניר זו גבינה הודית שבמקרה הזה מוגשת ברוטב עגבניות ומעט בצל בתוספת חמאה, שמנת, כוסברה ותבלינים הודיים מסורתיים. וכמובן שחובה לאכול גם דאל. דאל טרקה של "הודו הקטנה" הוא בעצם נזיד עדשים שיש לו טעם בדיוק כמו לדאל שאכלנו בהודו. נהדר! סיימו את הארוחה בכוס צ'אי מפנקת שהולכת מצוין עם הקינוחים המסורתיים שמוגשים ב"הודו הקטנה" (כמו: הגולב ג'אמון – כדור גבינה וסולת במי הוורדים והסוכר שהורס את הבריאות מרוב שהוא מעולה). אלו יעשו לכם מתוק בפה ועל הנשמה!

אנחנו רוצים להבהיר שב"הודו הקטנה" יש עוד המון דברים לאכול, כאלו שבטוח יהיו לכם טעימים ומרתקים, בין אם הייתם בהודו ובין אם לאו. כי "הודו הקטנה" היא פשוט מקום שאפשר וצריך לחזור אליו שוב ושוב ושוב.
מאת: מערכת ROL
הודו הקטנה – כי טוב!
המעבר לבירת המדבר הביא צ'ופר – האוכל ההודי המצוין שאחרי הטיול בהודו התגעגענו אליו כל כך חזר! – מסעדת "הודו הקטנה" מכינה לרעבי באר-שבע אוכל כשר חלבי ואיכותי, ממש כמו זה שכל כך אהבנו בטיול לחצי היבשת
נמסטה חברים. תשמעו סיפור: כשחזרנו מהודו לארץ כלום כבר לא נראה לנו אותו דבר. התגעגענו לאווירה, לחברים, לנופים, לאנשים המיוחדים, להכל כמעט. אבל הכי התגעגענו לאוכל. כי בהודו גם השתנתה לנו כל התפישה לגבי תזונה – הפכנו לצמחונים וראינו כמה טוב זה עושה לנו (ולבעלי החיים), מה גם שכל כך אהבנו את האוכל ההודי, את הצ'אפטי (הלחם המקומי) את הדאל (תבשיל העדשים המצוין), את האורז הבסמטי ואת יתר ההנאות הקולינאריות והמתובלות שהמטבח ההודי הביא אלינו. ובאמת סבלנו כמה חודשים מחשק עז ובלתי ממומש לאוכל האהוב, אבל אז עברנו ללמוד בבאר שבע, וביחד עם המעבר לבירת המדבר קיבלנו צ'ופר – האוכל ההודי המצוין חזר אלינו ממקור מפתיע ומשמח במיוחד – מסעדת "הודו הקטנה".

כי "הודו הקטנה", השוכנת בב"ש, היא מסעדה הודית אותנטית לחלוטין, והיא גם היחידה בדרום כולו שמגישה אוכל צמחוני חלבי (ויש גם דגים למי שחשובה לו כשרות ואינו צמחוני) איכותי ומלהיב. הביקור הראשון במסעדה החמודה הפתיע לטובה כי לפתע חזרו אלינו הטעמים שכל כך אהבנו. הביקור גם הציב בפנינו דילמה – לך תחליט מה תבחר מתוך מבחר התבשילים הרחב של המקום שריחותיהם מילאו את חלל המקום.

כי באמת שהתפריט של "הודו הקטנה" מגוון וייחודי, וקצת התבלבלנו למול השפע, אם כי אחרי שאכלנו פשוט כבר ידענו שאין בעיה – אנחנו מתכוננים להפוך את המקום לבית שני, משהו כמו חדר האוכל שלנו, כך שעוד יזדמן לנו לטעום מכל מה שמוגש בו לא פעם ולא פעמיים. ובאמת כך נהגנו, אבל כדי שתוכלו גם אתם להתרשם ממה שמגישים לאורחים ב"הודו הקטנה" נספר לכם שכל המזון מבושל במקום על-ידי שפים הודים מקצועיים, ושהאוכל נע על ציר רחב של סגנונות המתחיל במאכלי הרחוב ההודי המפורסמים ומסתיים במנות גורמה מושקעות וייחודיות יותר.

הדפס כתבה שלח לחבר
7104 מסעדות במאגר
”  “ על