מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 24.02.2018


לעיקריות קבלנו מנת טבחה שעועית עם בשר, מבושלת בעלי סלק, בישול של 12 שעות. קוסקוס ביתי שזכה להכנה בת 6 שעות, ומפרום תפוחי אדמה. אני התענגתי על המפרום, שזכה לתיבול מופתי והפגין בשר מעולה. קובי מצידו התענג על החמצמצות של הטבחה. כל הטעמים בשילוב עם הקוסקוס הנימוח נתנו לפיות שלנו להמהם בהנאה.

בין ביס אחד למשנהו סיפר לנו דינו שהמסורת של "הטב??רנה של דינו" באה לידי ביטוי בשני ערבים של חגיגות בשנה. ערב לפני ערב ראש השנה וערב לפני ערב כיפור. בערבים אלו מתקיימת ב"הטב??רנה של דינו" חפלה ענקית בחצר, עם שפע בשרים מיוחדים, תבשילים מיוחדים וספינץ'. הכל בלווי מוזיקה ואווירה של חג וחגיגה. נראה שהיה פה שמח לפני שנולדתי!

על אף שהיינו שבעים מהמנות מיהר לעברנו דינו עם קינוח. בקלוואה ותה עם בוטנים קלופים. "צ'אי בל קאקוויה" שמו הטריפוליטאי המקורי. מרוב הנאה בערב נדמה היה לי שבגלגול הקודם הייתי טריפוליטאית... מצד שני – מה זה משנה מה הייתי בגלגול הקודם אם אני יכולה להיות טריפוליטאית כיום ולבקר בדינו פעם אחר פעם אחר פעם. נכון?
מאת: אודליה צדוק
לבלוב תוצרת לוב
באור יהודה כולם מכירים את "הטברנה של דינו" וכמובן את דינו עצמו, האיש והאגדה. כיום מחליף את דינו המוכר נכדו, שגם שמו דינו, וגם הוא, ממש כמו סבו המיתולוגי, מגיש לאורחיו מעדנים טריפוליטאים כשרים ומופלאים ביד המלך
לפני כשבועיים הסתובבתי ברחבי אור יהודה. בין סיור משכונה אחת לאחרת, הסתבר שזוהי בירת המסעדות החדשה. מכל עבר נוצצת מסעדה שונה, כמעט לכל טעם ועדה. בסיור לא יכולתי שלא להבחין בכיכר יפיפייה, עם מזרקה מיוחדת ועיצוב מרהיב, "כיכר דינו רוקח" שמה. על הפינה בכיכר נצבת "הטברנה של דינו" מתחם מסעדה וחצר אירועים רחבת ידיים. הייתי חייבת לבדוק את המקום הזה, ואכן אחרי שבועיים לקחתי את קובי ידידי עמי ונסענו לבקר ב"הטברנה של דינו".

בכניסה קבל אותנו דינו "הקטן", הנכד של דינו רוקח, שייסד את המקום לפני כ-63 שנה. בשיחה עם דינו "הקטן" הסתבר שדינו סבו היה איש לוחם בקהילה היהודית בטריפולי, ואישיות ידועה בפני עצמה גם בישראל. בשנת 1949, שנתיים לאחר שעלה לארץ, החליט לפתוח את "הטב??רנה של דינו". טב??רנה פירושו המסעדה של העם, מקום של שמחות וחפלות. עם השנים, המקום התפתח למעצמה באור יהודה. אנשים התחתנו בו, וחזרו גם לחגוג את חתונת הזהב שלהם בין כתליו. ל"טברנה של דינו" חצר ענקי, עם צמחייה בשפע ותאורה קסומה המתאימה בדיוק לאירועים. בתפריט מצאו שלל סלטים, בשרים על האש ומאכלים טריפוליטאים אותנטיים מעשי ידי דינו.

דינו הצעיר התגלה כמארח חביב שאפשר בקלות להעניק לו את התואר האיש הכי מצחיק באור יהודה. דינו אוהב שהלקוח לא מזמין מנה אלא שהוא עצמו, דינו, מתאים לו מנה כהלכה. והביטוי "מנה כהלכה" הוא לגמרי רציני כאן כיון שהאוכל של דינו הוא טרי-טרי ומוכן על-פי מתכונים שעברו בירושה, וחוצמזה ולא פחות חשוב – האוכל ב"הטברנה של דינו" כשר. אז הפקרנו את עצמו בידיו של דינו וכך קרה שזיכינו בשפע סלטי הבית, שנעשים כמובן מדי יום על-ידי דינו: טורשי, חמוצים, סלט חצילים יווני, סלט חצילים בטחינה, סלט גזר בלימון, גמבה קלויה בשום. כשלכל מתלווה מחצית כיכר לחם. אני מאוד אהבתי את החמוצים שתובלו עם שמיר, ששיווה להם טעם נהדר. קובי מצידו בחר לשיר שיר הלל לסלט החצילים: "בתור אוהב חצילים מושבע, ובוחן סלט חצילים על בוריו. זהו סלט חצילים אמיתי של אבא, עם בצל חתוך גס והרבה פלפל, שום ומלח גס."

למנה ראשונה קבלנו את חריימה הבית. זו הייתה מנת החריימה הטעימה ביותר שאכלתי מימיי ולא זאת בלבד – החריימה לא רק היה בטעם בייתי, אלא גם מחצית הלחם שקבלנו, איתה נגבנו את החריימה, נתנה למנת החריימה את הטאץ' הסופי של מנה ביתית כהלכה. ממש אושר צרוף!

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על