מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 24.01.2018


כאשר סיימנו עם המנות, בן זוגי הביט בי במבט שלא משתמע לשתי פנים: זהו מבט שמשדר שאין מקום לקינוח. החזרתי לו מבט בחזרה, גם הוא לא משתמע לשתי פנים: מבט שמשדר שאני אמצא מקום לקינוח. ובכלל, ברגע שראיתי בתפריט את צמד המילים "קרם ברולה", באורח פלא נמצא מעט מקום. וכך, "באורח פלא" נמצא מקום גם לקפוצ'ינו עם קצפת... החיים הטובים, למה לא.

הקרם ברולה הגיע והפיל אותי על הרצפה. אין מילים. אבל אם בכל זאת לנסות, זה ציפוי הסוכר השרוף מלמעלה, קרם הווניל השמימי מבפנים... את ההמשך אני מניחה שאתם יודעים. ואם לא, אתם חייבים לנסות. קרם ברולה כזה לא מוצאים מחוץ לתחומי צרפת. יונה המלצר סיפר לי שכמה ניסיונות הביאו אותו עד הלום. ושמחתי שזכיתי לקבל את התוצר המוגמר, לאחר ששכללו אותו לדרגת מעדן.

לא רצינו ללכת משם. אבל בסופו של דבר לא הייתה ברירה, אחרי הכול, יום שישי זה יום קצר, והשבת בפתח. מה גם שחיכתה לנו סעודת שבת. הפעם הבטנו אחד בשני והבנו: באמת שאין מקום. ועבורכם אסכם בצורה פשוטה וקולעת: "דן היל'ס" בהחלט ממלאת – את כל הציפיות, ויותר.
מאת: דנה גלברג
החיים הטובים
מסעדת "דן היל'ס" הירושלמית היא פנינה חלבית כשרה חדשה שתענג לכם את הבטן, תשרת אתכם בחום, ותספק לכם הנאות קולינאריות שלא תרצו להחמיץ
כל מי שמכיר אותי קצת יודע שלא משנה מה, אני לא מוותרת על התרגעות טוטאלית ביום שישי, לפני כניסת השבת. אני גורסת שלפני שגם לפני שהשבת נכנסת צריך לנוח, והרבה. ואין כמו ישיבה נינוחה במסעדה כדי לפתוח את סוף השבוע בכיף.

הלכנו לדן היל'ס, קפה-מסעדה חלבית כשרה חדשה, הממוקמת בנחלת שבעה שבירושלים. מייד נכבשנו בקסמי המוזיקה הצרפתית הנעימה שהתנגנה ברקע, ושמנו לב לכך שרוב צוות המסעדה מדבר במבטא צרפתי מעודן. ההתלהבות לא נבעה רק מחיבתנו לצלילי השפה היפה הזו, אלא גם ובעיקר כי ברור לכל בר-דעת שאם אפשר לסמוך על הצרפתים בדבר אחד הרי זה ביכולתם לייצר אוכל משובח.

התיישבנו בחוץ מתחת לשמשיות, מתרפקים על קרני השמש האביביות, ועיינו בתפריט העשיר והמפתה. בתפריט תמצאו שלל פסטות, סלטים, פיצות, קישים ואף דגים טריים. בנוסף, יש מבחר מרשים של קינוחים. את הסלטים, כרגיל, אני בכלל לא לוקחת בחשבון בבואי להזמין, ולאחר התלבטות לא קלה הזמנתי דג מושט. בן זוגי הזמין פיצה, בהמלצת המלצר החביב יונה. בינתיים שתינו לימונדה מרעננת וצפינו באורחים וגם בעוברים והשבים. היתרון במיקום של "דן היל'ס", הוא שהיא בזווית צפייה מושלמת לרחוב אך לא ממש על הרחוב. כך נהנים משקט יחסי, ובו-זמנית מאווירת הרחוב שוקק החיים.

מנת המושט הוגשה על צלחת מלבנית גדולה, אשר נתחי פילה הדג הונחו בה ביראת כבוד. סידור הצלחת ומראה המנה היה מרשים ביותר, ועוד יותר מרשים היה הטעם. המושט היה טרי ביותר, בישלו אותו באהבה והוא תובל במינון המדויק. לצידו הונחו התוספות שבחרתי – ירקות אנטיפסטי וצ'יפס. בן זוגי התחיל באופן טבעי ללטוש עיניים לעבר הצלחת שלי, אבל הבין מהר מאוד שכדאי לו להפנות את כל האנרגיה שלו כדי לשמור על הצלחת שלו... הפיצה שלו הגיעה, ואז הוא נאלץ להתמודד עם מבטי קנאה מהכיוון שלי. הפיצה הייתה מונחת על בצק דק ופריך במידה, רוטב העגבניות היה עסיסי והתוספות על הפיצה השלימו בחן את היצירה. כל אחת מהמנות הייתה גדולה דיה בשביל להשביע את שנינו, אבל קשה לי לחשוב איך היינו יכולים לוותר על אחת מהן.

הדפס כתבה שלח לחבר
7106 מסעדות במאגר
”  “ על