מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.02.2018


את השולחנות של שאר הסועדים במקום מילאו מאפים שונים, שרונן הכין עוד בשעות הבוקר המוקדמות. מקישים טריים ועד מנות איטלקיות כמו פסטות ולזניות, כל אלה עברו לצידנו ועוררו עוד ועוד תיאבון. וכאן, חברים, מסתכם כל הקאץ' של המקום: עם ריחות שעולים וממלאים את משולש בלפור, אחד העם ושינקין, מי צריך פרסום? אתם תבואו, תרצו או לא, ותמצאו את עצכם יושבים כאן...

תפריט הבוקר המפורסם של גינזבורג מוגש עד לשעה 16:00 אחר הצהריים וכולל ארוחת בוקר קלאסית עמוסת כל טוב ואופציות לבחירה (42 ₪), וכן מוזלי בריאות ופרנץ' טוסט אלוהי מבריוש – כן, גם זה תוצרת בית. לקנות הביתה? אולי בימי שישי... רוע לב! מאפים משתנים, כריך יהודי ועלי גפן בליווי יוגורט עיזים ניתן להזמין במהלך כל היום, והסלטים (האבוקדו מככב ובגדול) ישלימו כל ארוחה.

מי שיגיע הנה בשעות הערב יעשה טעות אם לא יזמין פסטה (42 ₪) - תמיד טעימה, בכל שעה ובכל עונה. הרטבים מגיעים על בסיס שמנת, עגבניות או שמן זית ומגיעים אל השולחן במגוון קומבינציות משתנות. על הקינוחים קצת קשה לכתוב. אי אפשר לתאר במילים את הטעם והעובדה שכל התפריט מיוצר ונאפה במקום (למעט קרואסונים), לוקחת את הסועד ומציבה לו עובדה: כאן זה הבית! לא הדירה השכורה אלא כאן, קפה גינזבורג, הוא בית ללקוח! בתור חובב מושבע של עוגות תפוחים (על כל סוגיהן), המאפה של רונן מילא אותי בתחושה שאולי בכל זאת, אם אהיה נחמד (ואצליח למצוא מקום בשישי בבוקר), אולי אז אוכל לקנות לי הביתה עוגה שלמה. אחרי הכל, עד מוצאי שבת גינזבורג, לצערי, לוקח חופש מכולם ונותן (בחוסר התחשבות משווע) לכולם, אבל לכולם, לחכות לו. עם גישה כזאת, מה הפלא שבסוף תמיד חוזרים?
מאת: יואב ויטריאול
קפה גינזבורג: תן לאף ללכת במקומך
את "קפה גינזבורג" אני מכיר שנים, הרבה לפני שנתבקשתי לכתוב עליו. כמו כל תל אביבי מצוי, אני מכיר ומכור לריחות המאפים, הלחמים והקישים, שממלאים את משולש בלפור, אחד העם ושינקין ומושכים אותך באף להיכנס לארוחת בוקר או פסטה תוצרת בית. גינזבורג, בית קפה וקונדיטוריה כשרה, פשוט מוסד תל אביבי. ואולי גם תצליחו לקחת הביתה עוגה...
כשאמרו לי ב"רול" שהפעם "קפה גינזבורג" על הכוונת, חשבתי לי "גינזבורג? אני מכיר אותו כל כך טוב ויכול למלא מהראש עמודים שלמים על המקום". בכל זאת, כהרגלי, שוב הגעתי...

בתור תל אביבי מצוי, את קפה גינזבורג הכרתי כבר לפני שנים. בית קפה, מאפייה וקונדיטוריה כשרה ברחוב אחד העם - ואחד המוסדות הידועים בעיר, שמהווה אופציה בכירה בהחלט לכל שעה ביום. רונן, הקונדיטור והבעלים המיתולוגי של המקום, לא שמע על המילה מנוחה. הוא נמצא בממלכה הקטנה שלו ואופה לחמים, קישים, קינוחים ומה לא – עולם שלם של מאפים, שלדעתי הם הכי טובים בעיר.

אז איך בכל זאת יוצאים ממקום שכזה עם תסכול? התשובה פשוטה. האופה החביב יודע היטב שאם הוא יתחיל למכור את המאפים שלו שלמים, כאלה שאפשר לקחת הביתה, ואם בבית הקפה יהיה מדף של קונפיטורות וריבות הבית שעומדות למכירה, כל תל אביב תעמוד אצלו בתור. הפתרון שלו הוא פשוט (ולפעמים מתסכל): רוצים להזמין? בכיף! אתם מוזמנים לשבת, לקבל שירות חייכני, ולפני שבכלל תחשבו על לבקש משהו אחת המלצריות תגיע אליכם. מה יכול להיות טוב יותר מלהתחיל את הבוקר בבית עם ריבת תות של גינזבורג?

אז כן, הפתרון הוא להגיע לכאן, שוב ושוב, ולנסות ולבקש לקנות צנצנת או עוגה שלמה הביתה. את הבוקר החורפי שלנו התחלנו, זוגתי ואני, עם שקשוקה חמה מעוטרת בעלי תרד, כוסברה ובטטות טריות. תנור הגז והמנה הנהדרת חיממו לנו את האווירה ולחם תוצרת בית השלים את הכל. לצד מנת הבוקר הוגש קפה הפוך, תערובת הבית, וחליטת תה בקומקום מלא שכיף למזוג ממנו עוד ועוד.

הדפס כתבה שלח לחבר
7120 מסעדות במאגר
”  “ על