מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 20.01.2018


במסעדה קירות שצבועים ירוק שמתמזגים עם תקרת המסעדה המאותרת בבד בצבע זהה. מהתקרה יורדות מנורות מיוחדות בצורת עלים וכל זאת על רקע הנוף המדהים – הלו הוא הים. שוב, את הספר לא קראתי אבל אם ככה מתוארת ממלכת בדולינה, אני מבין למה הוא פופולרי בקרב המטיילים במדינות העולם השלישי שמחפשים אחר השקט והרוגע.

אישתי ואני הבנו ששלב המנות האחרונות הגיע כאשר הונח על שולחנינו מגש ובו מספר עוגות שאת רובן מאפיין השוקולד בצבעיו ובסוגיו השונים וכמובן, המסעדה היא כשרה אז גם עוגת הגבינה וכרמל שידרו כי הנה קינוח עליו כנראה נאבק שנינו.

את מה שקרה למגש הקינוחים כואב לי אפילו לכתוב. בואו נגיד שאם בממלכת בדולינה יש קורבן ויש מלך אז המגש הפך מיד לקורבן של שני מלכים שלא ריחמו עליו כלל. פה חתיכה מעוגת ה"שחיתות" שבנויה ממספר שכבות מוס, שם ביס מעוגת השוקולד המריר ועוד קצת מעוגת הגבינה שעליה משטח פסיפלורה. לבסוף התרווחנו לאחור מרוצים, ללא מילים, עם הפנים לכיוון הים, כל אחד ומחשבותיו, ככה בשקט, רגועים עם טעם מתוק בפה. כמו שני מלכים (טוב, מלך ומלכה).

אז לידיעתכם, המסעדה ממוקמת בנמל תל אביב ומכיוון שהיא הפכה למסעדה כשרה לפני כארבעה חודשים (ובעצם היא מהבודדות שמשגיחות על כשרות) רצוי להזמין מקום מראש. בימי הקיץ החמימים ניתן לשבת סביב השולחנות שממקומות מחוץ למסעדה ובכך להתקרב יותר לים.

למקום ארוחות בוקר טעימות שבמהלך השבוע זוכות למספר רב של ביקורים מצד חברות שונות וסתם כאלו שמפנקים עצמם. מי שמעוניין לבוא בימי שישי בבוקר צריך לקחת בחשבון שבגלל הביקוש הרב לא לוקחים הזמנות מראש.

מאוד מומלץ לארוחה אינטימית או עם מספר חברים על רקע הים ואווירת הנמל שמיוחדת כשלעצמה. למסעדה, אגב, אחות תאומה, הממוקמת בגדרה.

מסעדת בדולינה
יורדי הסירה 2 (נמל ת"א)
5449449 - 03
מאת: גיא סוארי
הביקור שלי בממלכת בדולינה
קצת כמו בספר המפורסם, כך גם במסעדת "בדולינה" שבנמל תל אביב - כל אחד כאן הוא מלך. את ההוכחה לכך סיפקו סלטים מלכותיים, דגים משובחים וקינוחים ששמם נודע למרחוק. אירוח כיד המלך ונוף ימי רומנטי השלימו את החוויה
בדולינה, ממלכה זעירה באירופה שמונה כמה אלפי תושבים בלבד. ממלכה ללא מלחמות, פוליטיקה, נישואים – ממלכה ללא חוקים. כך מתוארת בדולינה בספרו של גבי ניצן. כמו בספר, כך גם במסעדה - חוץ מדבר אחד. בממלכת בדולינה, זאת שבספר, אפשר לחיות או כמלך או כקורבן. לעומת זאת, בממלכת בדולינה, זאת שבנמל תל אביב, מסתבר שאפשר לחיות רק כמלך.

תרשו לי להתחיל בוידוי קטן. את הספר של גבי ניצן, "בדולינה", לא קראתי. שמעתי עליו אבל לא קראתי אותו. גם על מסעדת בדולינה שמעתי, אף פעם לא ביקרתי בה אבל שמעתי עליה. זמן לקרוא ספרים אין לי, אבל בשביל ארוחה טובה תמיד אני אמצא זמן וכך גם אישתי. אז יצאנו לכיוון תל אביב כאשר היה ברור, הרכב ייעצר בנמל, על קו הים.

מסעדת בדולינה ממוקמת בנמל תל אביב, בשדרת המסעדות ובתי הקפה שברחוב יורדי הסירה. הכניסה למסעדה חשפה בפנינו אווירה חמימה ואינטימית שבה ניתן לסעוד כזוג, רביעייה ואף יותר. קבלת פנים מחוייכת של המארחת והנה זוגתי לחיים ואני מתיישבים במקום פינתי ושקט. התפריט הונח על שולחננו אך אנו התעקשנו לשוחח עם ענת, מנהלת המסעדה, בשביל להבהיר דבר אחד: "שמענו על הקינוחים שיש כאן, בבקשה לדאוג לכך שיישאר לנו מקום בשבילם!" הצהרתי בטון תקיף. ענת חייכה והבטיחה שאנחנו נהנה מהמנות הראשונות והעיקריות לא פחות מאשר הקינוחים. בסדר, לנו היה מקום בבטן והיינו מוכנים לאתגר.

שתי המנות הראשונות הפתיעו אותנו כאשר גילינו שסלט הבדולינה כולל בתוכו פירות וירקות, כלומר, לצד אבוקדו, שרי ובייבי ניתן גם למצוא בננה, אננס, צימוקים ואפילו טבעות בצל, גבינת עיזים ורצועות בטטה והכל תחת השפעתו של רוטב הרוקפור ובנוסף, כל השילוב המקורי הונח על מלמלת לחם פריך וטעים. ענת סיפרה לנו שכל פעם ששולחן אחד מזמין את מנת סלט הבדולינה שאר הסועדים צופים במנה המוגשת ומיד נוצרות הזמנות נוספות. המנה הנוספת הייתה קדרת הפטריות שבעצם גם היא בתוך לחם עם שמנת, בצל, עגבניות שרי וכמובן פטריות – אמרתי לכם, חיים כמו מלכים!

בתור אחד שקצת מפחד מלאכול דגים, בגלל המאבק עם העצמות, מצאתי עצמי נדהם שוב כאשר אישתי ואני חלקנו בשתי מנות עיקריות, האחת פילה דניס והשניה הייתה סטייק סלמון (שתי המנות לוו ברוטב שמנת ותפוחי אדמה) והעצמות פשוט ברחו להן החוצה ללא כל מאבק, דבר אשר השאיר אותי מרוכז מעצם ההנאה של האוכל עצמו. ללא ספק, השפית אנבלה מבצעת מלאכתה על הצד הטוב ביותר ובעצם מיישמת את המוטו בספרו של גבי ניצן, בדולינה: "טוב להיות בריא ושמח מאשר חולה ואומלל".

לאחר שפינו לנו את הצלחות הריקות (!) מהשולחן לקחנו לנו כמה דקות בשביל לתת לאוכל קצת לרדת ואני ניצלתי את הזמן בשביל לסקור את המקום וליהנות קצת מהמסעדה / ממלכה עצמה בנוסף לאוכל. לפניכם, בקצרה, הממצאים...

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על