מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.03.2018
"מינו הדייג" בחוף בת-ים, שם הפך לראשונה לשף. גול עבד במקום במשך כשלוש שנים והתמחה גם בדגים ופירות ים. לאחר שהמסעדה נשרפה, בעליה פתחו אותה שוב בחוף הרצליה פיתוח תחת השם ים 7. "בעבודה בים 7", מספר דוד בגאווה, "נתתי את כל המוטו שלי באוכל – מנות מעוצבות מחומרי גלם מעולים שנרקחו מתוך כבוד למרכיבים. אני אוהב לאפשר לחומרי הגלם לעמוד בזכות עצמם ולתת את הטון הטבעי שלהם. אין לי נטייה למטבח פיוז'ן. אני מעדיף להקשיב למה שהמאכלים משדרים וללכת בדרכם".
במהלך התקופה שבה עבד בים 7 החל דוד להעניק ייעוץ מקצועי למסעדות בהקמה (בויה, אלאדין, מסעדת חוף ים א-זולה במכמורת ועוד). גול העניק מידיעותיו וניסיונות בכל הנוגע להכשרת עובדים ושפים ולעזרה בבניית תפריט, שדרוג מנות והפיכת תפריט מיושן למודרני.

בתקופה האחרונה, אחרי כל המאמצים והעבודה הקשה, החל דוד גול לעשות קצת יותר גם בשביל הנפש. הוא פתח את "שואו שף", חברה המתמחה בהכנת סעודות ללקוחות פרטיים, תוך הפיכת הליך הבישול לשואו אמיתי. שף פרטי מגיע לכל מקום שאליו הוא מוזמן, לרוב לבתים או אפילו לשטח, מביא איתו את כל המצרכים והציוד הבסיסי ומכין ארוחה לעיניי האורחים. העניין מקושט בכל מני גימיקים שגול ממש נהנה מהם – בישול תוך כדי הצגה והסברים, שילוב הומור, שיתוף הקהל בבישולים, מעגל מתופפים שבא איתו, או מיסטיקנית, או גרפולוג וכו... "כל מה שאני מסוגל להפיק אני אוהב לבצע. רעיונות מדליקים עושים לי את זה", מתלהב דוד. "פעם, בשבת בערב, הגעתי לזוג מת"א. הבעל הזמין ארוחת ערב רומנטית לכבוד יום הנישואים. למחרת בבוקר, תוך שמירה על הסוד, דפקתי שוב על דלתם כדי להכין גם ארוחת בוקר, כמו שסיכמתי עם הבעל בלי שאשתו תדע. היא היתה בשוק ואני ממש נהניתי".
מאת: גלי פיאלקוב
איט'ס שואו טיים
דוד גול, הלא הוא שואו שף, מגולל סיפור של התמדה ורצינות שאפשר ללמוד ממנו. אחרי שנים רבות של עבודה קשה, כיום הוא מלהטט בבישולים בבתים פרטיים ובאירועים ונהנה מכל רגע.
מסעדה: ShowChef
השף דוד גול, בעליה ומנהלה של חברת שואו-שף, לא נולד עם תרווד זהב ביד. כילד ממוצא אפגני הכיר דוד, וגם אהב, סוגי אורז רבים שהיו תמיד על שולחן המשפחה – אורז עם צימוקים וגזר ואורז לבן עם מרק ועשבי תיבול וחומוס למשל. אבל את התאווה לבשל והחשק להסתופף בין סירים מהבילים קיבל דוד דווקא בצבא. "הייתי איש טכני בטייסת של חייל האוויר בדרום הארץ, בצוות שהיה שבוע ימים בבסיס, באותו מקום. בכל יום שישי", מספר דוד, "היינו מקבלים מצרכים בסיסיים ומכינים מהם ארוחת ערב. היה איתנו בחור שהיה מכין אוכל מרוקאי שחבל"ז, והוא עשה לי את החשק. כשהשתחררתי תמיד בישלתי להנאתי וחיידק המטבח הלך ותפס עלי פיקוד".

לפני כ-12 שנים החליט דוד גול להפוך את האהבה למקצוע ועבר קורס בישול בן 10 חודשים ב"תדמור". הלימודים, מעיד דוד, העניקו לו את הידע הראשוני והחשוב מכל. בתדמור הוא קיבל את כל שצריך לדעת בקשר לבישול הצרפתי הקלאסי, מעין מיקס של סגנונות בישול שונים ומסורתיים המאוגד יחד – מן מדע קטן, להגדרתו. "אני עדיין זוכר מצוין את כל התיאוריות, השיטות, החיתוכים וכל הדברים שלמדתי, וממליץ לכל מי שחושב להיכנס לתחום לא לוותר על לימודי בסיס באחד מבתי הספר לבישול. בקורס לומדים מונחים קלאסיים ותברואה וכשרות וזו חוויה מלהיבה".

אחרי הלימודים התחיל גול להתמקצע ולצבור ניסיון. לאחר שניסה לעבוד במטבח של מלון גדול גילה שתחום המלונאות אינו כוס התה שלו. "בישול במקום כמו בית מלון אינו עבורי, זה מתאים למי שכוכבו דורך. לשף שמצליח להתבלט מיד - אם אתה בטופ אז מקומך בהחלט יכול להיות במלון – התנאים שם מצוינים, אפשר לראות את הדוגמה של אבי שטייניץ שהגיע מאוד רחוק..."

אבל גול לא עשה קיצורי דרך אלא עבד קשה והתמסר כל כולו ללימוד רזי המקצוע וצפונותיו. הוא עבד במטבח של טורקיז, פפגאיו, ספגטים, מסעדות שעובדות במאסות ובסגנונות שונים. "היה לי חשוב", מסביר דוד, "להתמקצע בתנאי לחץ וללמוד איך מבשלים עבור מספר סועדים רב". בסארדו, מסעדה מיוחדת של אוכל מסרדניה, עבר גול להיות מי שהחזיק את המקום בפועל, וגילה שהוא מסוגל להרבה יותר משתיאר לעצמו. מיד כשהמקום נסגר, קיבל הזמנה ממסעדת
הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על