מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 16.12.2017
שמשמשים דקורציה למסעדה.
ולא רק זאת אלא גם זאת, כל אימת שבן אדרת מבחין בערימת זבל, הוא עוצר עם המכונית בחרקה ומחטט. מבט בעיצוב הכה מושקע של המסעדה מבהיר מיד את הביטוי: "זבל של אדם כלשהו, יכול להיות אוצרו של מישהו אחר".

סיר הסירים
בן אדרת נמצא במסעדה כל יום, כל היום. 60% מהמנות קבועות ומוכרות לציבור הסועדים ואילו היתר מתחלפות, בהתאם לרחשי השוק וצווי האופנה.

האוכל ב"קימל" משלב גורמה ופשטות בכפיפה אחת. אם אוכל צרפתי מעודן בטעמים ובצורת ההגשה, האוכל של בן אדרת יותר עז ועצבני (ציטוט שלו). עם זאת, הוא שם דגש על עיצוב המנות, משום שבן אדרת מאמין ש"מנת גורמה שנראית קווץ' אינה אכילה".

"One cannot think well, love well, sleep well, if one has not dined well". Virgina Woolf
בתשובה לשאלה מהו אוכל בשבילו, עונה בן אדרת: "אוכל זה הכל. כל החיים שלי מסתובבים סביב אוכל. אני חולם על אוכל, מדבר על אוכל, אוכל, עושה אוכל, ממציא אוכל, קורא אוכל, בודק אוכל ומטייל בשביל אוכל".
ביומיום הוא אוהב לאכול מה שהילדים שלו (שלושה במספר, הרביעית בדרך) אוכלים: פתיתים, אורז, עוף בתנור, במבה ושוקולדים.

כששאול מדבר על הילדים הוא הופך שבע מנחת. מסתבר שאהבה לאוכל דבקה גם בדור ההמשך. חלקם גם חוטאים במלאכת הבישול. כך בנו בן ה-9, שהוא בגדר שף בפוטנציה ואילו העולל בן השנתיים כבר אוכל הכל: מוח עגל, כליות ועוד.

רגע לפני שנפרדו דרכינו לשלום, בן אדרת מסר לי פירוט של ארוחות הבראנץ' בימי שישי וביצר אבהי הזמין אותי להצטרף לזלילה הגדולה.
מאת: עדי אלון
שאול בן אדרת מבשל מהבטן
הוא הרקיד את הנוער של האייטיז ומימש את חלומו לפתוח מסעדת גורמה לעם כולו. השף שאול בן אדרת מגיש: אוכל צרפתי קלאסי, עם טאץ' עז ועצבני, כיאה לטמפרמנט העברי. הוא חי אוכל, נושם אוכל, יוצר אוכל ואפילו מטייל כדי לאכול. לשמחתו, הוא הצליח להנחיל את החיידק גם לצאצאים, שכבר מראים סימנים של דור המשך
מסעדה: קימל
איך שף נולד?
בשעה שילדים אחרים שיחקו בחיילי בדיל, בכדור או באיסוף בולים, שאול בן אדרת (הילד) השתעשע עם מוצרי מזון. הקריירה המפוארת של השף החלה עם שניצל וצ'יפס. קשה לו להצביע מהיכן שאב את הכישרון והמשיכה לתחום. לדבריו, אמו מעולם לא היתה בשלנית גדולה והרפרטואר שלה תמיד היה משובח אך מצומצם. ובכל זאת, בן אדרת תמיד אהב אוכל וכשהחיידק החל מפעם בו הוא לא מש ממנו ומן הסתם ידבוק בו לעד.

בן אדרת מעולם לא למד בישול. לדבריו, היכולת לבשל באה מהבטן ושמי ש'אין לו את זה' לא יכול ללמוד להיות שף. "שף צריך יד טובה וטעם טוב", הוא אומר, "צריך להיות לו טאץ'".

כשבן אדרת השתחרר מהצבא, הוא פתח את המוסד הרמת שרוני של האייטיז: ה"צצה" – פאב דיסקוטק, שהיווה את מקום הבילוי האולטימטיבי לכלל דרדקי הסביבה. אחרי שש שנים של פעילות ענפה, הוא מכר את המקום ופתח בית קפה איטלקי חלבי במתחם הבורסה.

היעד הבא היה מימוש החלום שלו בדמות מסעדת "קימל". החזון על מסעדת המעדנים הצרפתית היה מדויק: היה לו ברור שיהיה שם ארון מיוחד ללחם ובר אנטיפסטי עם מראה כפרי ואווירה רומנטית.

"קימל" – על שום מה?
בן אדרת מספר שלחם קימל נחשב פעם הלחם של העשירים. החזון שלו היה להגיש לחם קימל וירקות במצבם הטבעי, כדי שאנשים יפיקו לעצמם סלט. בפועל, הרעיון לא עבד, אבל השם נשאר.

התפריט של המסעדה צרפתי קלאסי, כשכל אזור בארץ הבגט מספק השראה משלו. על אף שבן אדרת לא ביקר בצרפת עד שפתח את "קימל", הוא טעם אוכל צרפתי במסעדות מקומיות והתאהב. מטרתו היתה לפתוח מסעדה צרפתית, אבל לא יומרנית מדי, שתתאים לחך ולתקציב העברי.
ואמנם המוטו הצליח ומצליח עד היום. המנות ב"קימל" נדיבות, צבעוניות ויצירתיות, מתובלות ומשלבות מגוון טעמים.

"What is someone's garbage can be another's treasure"
על העיצוב הכפרי המדהים של המסעדה אמון השף והבעלים בעצמו. הוא מטייל בשווקים שונים בעולם ואוסף חפצים ישנים עד עתיקים,
הדפס כתבה שלח לחבר
7085 מסעדות במאגר
”  “ על