מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שלישי - 20.03.2018
התארחו אצלי ליום שלם במבטח משלב ההכנות וקיצוץ הירקות בבוקר עד להכנת המנות והגשתן בסרביס".

- הקיץ מוגשות במסעדת "מראבו" מנות אמצע חדשות. איך תתאר אותן ומה הבשורה שהן מביאות?
"מנות האמצע כשמן כן הן, גדולות יותר ממנות ראשונות קטנות ממנות עיקריות ובהתאם המחיר (בין 58 ל-78 ש"ח). מנות אלו מאוד מאפיינות את סגנון הבישול שלי - שרימפס על פסטה לימון על גרגרי חומוס, טחינה ולימונים כבושים, שילוב ישראלי ים-תיכוני עם טעמים מפתיעים, אך עדיין עם פשטות וחיבור נפלא. המבורגרים על שקשוקה ירוקה, עגבניות, תרד, פטרוזיליה, עלי נענע, חלמון ביצה – מה יותר ישראלי מזה?
מנות האמצע מאפשרות לאכול ארוחה קלה במחיר צנוע ועדיין להנות ממבחר עשיר של טעמים".

- מה האני מאמין שלך באוכל?
"אוכל צריך קודם כל להנות. אוכל זה סוג של יצירה. המטרה שלי היא לענג אנשים, לגרום להם להרגיש טוב וליהנות מהיצירות שלי בכל החושים – מהבחינה הוויזואלית, מהריחות וכמובן מהטעמים. בניתי תפריט שאני מאמין כי כל אחד יוכל למצוא בו משהו אהוב וכל אחד יוכל להדהות עם אחת המנות".

- יש לך איזה טיפ קטן לבשלנים החובבים שבינינו?
"לא לפחד לנסות ולהעז, להתחבר לטעמים האהובים והכי חשוב - ליהנות מהפשטות של הבישול".
מאת: תומר שי
"אוכל זה סוג של יצירה"
דרך ארוכה עשה שף יואב בר ("מראבו") מבית סבתא ואמא באופקים ועד היום, כשלאורך הדרך הוא אוסף ומשלב השפעות וסגנונות שונים וייחודיים. סגנונו הישראלי-ים תיכוני-אירופי מרנין את פיות הסועדים, המרותקים למטבח הפתוח, שמציג לעיניהם במסעדה את מיומנותו של בר ואהבתו הרבה לאוכל
- שלום לשף יואב בר ממסעדת השף "מראבו" ברמת גן. ספר לנו קצת על הרזומה שלך, איפה למדת והאם שהית בחו"ל לצרכי לימוד והתפתחות?
"אני עוסק במקצוע מעל 17 שנים ואין תפקיד שלא התנסיתי בו במטבח. במשך השנים עשיתי מספר השתלמויות בקורדון בלו בלונדון וב-CIA בניו-יורק, בימים אלה אני מסיים את תוכנית מסטר-שף בפקולטה לחקלאות ברחובות מטעם האוניברסיטה העברית כאחד מבוגרי המחזור הראשון".

- סגנון הבישול שלך, כהגדרתך, הוא בעיקרו ים תיכוני-ישראלי ומשלב נגיעות ממטבחים שונים מאגן הים התיכון. מה השפיע עליך במיוחד בעיצוב הסגנון (מבית אמא, דרך הלימודים ועד היום)?
"סגנון הבישול שלי מושפע קודם כל ממה שספגתי כבר בילדותי בבית סבתא ואמא באופקים בה גדלתי. חומרי הגלם, שיטות הבישול המסורתיות, הריחות והטעמים של הבישולים השורשיים הם עדיין חלק מבנית המנות במסעדה שלי. כמובן שלאורך השנים והנסיון, נוספו טכניקות וסגנונות שהתחברתי אליהם מאגן הים התיכון, איטליה, צרפת, ספרד יוון טורקיה. מכל מקום אני מקבל השראה ורעיונות, ואת כל מה שאני סופג אני מחבר ונותן לזה את הפרשנות הישראלית שלי עם חומרי גלם טריים, עונתיים ומקומיים".

- מה מיוחד בשיטת המטבח הפתוח בכלל, ובזה שלך בפרט?
"מטבח פתוח מקרין המון חמימות, קשר ישיר ביני לבין הסועדים, מחייב מאוד מבחינה מקצועית, הצוות מעורב באווירה שבמסעדה ואף יוצר אותה. כמובן שהמטבח חייב להיות כל הזמן מצוחצח ומסודר. השקיפות אצלי היא מהתחלה ועד הסוף, רואים את מה שמוגש משלב ההכנה, הצילחות וההגשה. לעתים תכופות אורחי המסעדה מבקשים לעשות סיור בתוך המטבח ממש ואני שמח להיעתר לכל הבקשות. ישנם סועדים שאפילו
הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על