מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.02.2018


"חשוב לציין שזה שעבדתי בתור שף לא עצר אותי מלהיות יצירתי ולנסות כל הזמן להמציא המצאות ויוזמות. בשלב מסוים התחלתי בשיתוף פעולה עם הנציג של יקבי רמת הגולן באילת, שזה היה ממש דובדבן עבורי. יחד הרמנו אירוע גורמה, שיועד לקליינטים הקבועים של המסעדה ומועדון הלקוחות של היקב, והיה הצלחה גדולה. לאחריו המשכנו בהפקת אירועים רבים, חלקם אירועים ענקיים. למשל אירוע טעימות של 15 מנות. דברים מדהימים. היה לי גם שיתוף פעולה עם יקב "מאסי" מאיטליה, וגם איתם ערכתי אירועים רבים, וייצרתי מנות מדליקות, שבהן שולבו היינות הנהדרים שלהם, מנות כמו למשל סורבה של מאסי אמרונה, צלעות של עגל חלב על מצע עדשים וירקות שורש ברוטב מאסי ואחרות. לפני שנה וחצי התחברתי לשף שלום קדוש, הצקתי לו שישתף אותי בפסטיבל גולן וינטאז', והבטחתי לו לא לאכזב. הייתי מוכן לבוא אפילו לנקות דגים, למרות שהיה לי כבר רזומה רציני, רק שייתן לי את כרטיס הביקור הזה. אחרי שהוא הסכים, עבדתי בפסטיבל כמעט עם כולם – שפים מהוואי ומניו יורק, ובסוף הפסטיבל שלום קדוש חיבק אותי ואמר לי: "אני מאוד שמח שהכרנו ובפסטיבל הבא אתה כבר בפנים!". אני תמיד מוכן לזרום עם רעיונות ועם האנשים וסקרן ורוצה להיכנס לתחומים חדשים. אני גם מאוד אוהב לקבל ביקורת. זה דבר מאוד חשוב. והעיקר – ללמוד כל הזמן משהו חדש."

"לפני יותר משנה החלטתי שאני רוצה לעבוד עם אבי כראל, שהגיע הזמן לעבור קצת לשוק הפרטי, לעזוב את עסקי המלונאות. אבי הציע לי להצטרף אליו. הוא רצה לעשות שינוי קולינארי בשתי המסעדות שבבעלותו "בוסטון פיש אנד גריל" ו"קאזה דו ברזיל", והוא רצה אותי איתו. אני בניתי את התפריט של ה"בוסטון" וכיום אני שף ראשי שם, וב"קאזה" אני רק עוזר ומייעץ. אני עובד יומיום מהבוקר עד הלילה. ה"בוסטון" היא הבית שלי. אני כבר שנה ושלושה חודשים עם אבי ומאוד מאושר, כי גם אבי יצירתי ושאפתן כמוני. לפני חצי שנה, למשל, עשינו אירוע בדולפין ריף באילת, במקום שנקרא "סטלבט על המים". קראנו לו "יקב אחד ושתי מסעדות", כי הוא היה בשילוב יקבי רמת הגולן. הצגנו תפריט בשר, דגים ופירות ים ומנות שף. 13 מנות. כל המנות בתחנה, והכל מוכן לעיני האורחים. זה היה אירוע מאוד מוצלח. אני מרוצה עכשיו מאוד, כי אנחנו מחדשים כל הזמן. אי אפשר לדעת מה יקרה בחיים ולאן אתגלגל בהמשך, אבל כיום טוב לי ומצאתי לי בעל בית מהשמיים".
מאת: גלי פיאלקוב
אסף בוזגלו: רץ כל הדרך ל"בוסטון"
אסף בוזגלו: רץ כל הדרך ל"בוסטון"
מסעדה: בוסטון
ברזומה היבש של השף אסף בוזגלו כתוב כך: בן 29. נולד בשנת 76' בעיר עכו, חי באילת מגיל 8. שימש במשך שבע שנים כשף מסעדות מלון הרויאל ביץ' שבאילת, במסעדת "ראנץ' האוס", ב"בובס", ב"וונגס גריל" ובמסעדת "לה קוצ'ינה". סומן על ידי השפים הגדולים כדבר הבא, כשף העולה בקולינאריה הישראלית. מציג מנות בפסטיבלים שונים ברחבי העולם. אבל כשמדברים עם אסף, מגלים עולם שלם של השקעה, נחישות, דבקות במטרה ובעיקר – יצירתיות אין קץ.

"כבר בגיל 15 התחלתי את הרומן שלי עם המטבח", מספר אסף בוזגלו, "התקבלתי לעבוד כטבח ככה על-הדרך, כדי לראות אם זה מתאים. עבדתי בפאבים, בחופים למיניהם באילת. שנה אחר-כך כבר פניתי מיוזמתי למלון המלך שלמה והועסקתי שם כסטאז'ר, תחת פיקוחו של קורט וזר, מי שמוכר לכל כהשף המפורסם של יערות הכרמל. באותו זמן הייתי למעשה תלמיד בית-ספר ועבדתי יומיים בשבוע, אבל מהר מאוד התלהבתי והגדלתי את היקף העבודה עוד ועוד, ובחופשים התחלתי לעבוד שם קבוע. כשהתגייסתי לצבא היה לי ברור שאני רוצה להיות טבח. לא בגלל התנאים של שבוע-שבוע. עבורי היה מדובר בחלום. אני מאוד מאוד אוהב מטבח. וזה לא היה קל. די נאבקתי כדי להישלח למטבח, אבל אחרי שלושה חודשים הייתי כבר אחראי על המטבח של אוגדה 252 של השריון, שהיא אוגדה מאוד גדולה – הם פשוט הבינו שאני כבר מנוסה ומקצועי. שירתתי שם שלוש שנים, אהבתי את זה. עשיתי אירועים לאלוף פיקוד דרום ומאוד התלהבתי מהמקצוע. ואפילו שמדובר על מסגרת צבאית, הייתי יצירתי."

"אחרי השחרור פניתי לרויאל ביץ', לנסות להתקבל למשרת טבח. פחדתי, אבל העזתי, וזה הוכיח את עצמו כי לקחו אותי. הייתי מסור ומשקיע והשף נכבש מההתלהבות שלי. חשוב לי לציין שלאורך כל הקריירה שלי, בכל פעם שרציתי משרה כלשהי, או להתקבל לעבוד בפרויקט חדש, לא דיברתי על כסף ולא כלום. רק ביקשתי לעבוד. וכך היה גם עם הרויאל ביץ'. פשוט הודיתי על הצ'אנס שנתנו לי לעבוד במלון מספר אחת בארץ. התחלתי בפאב המנקיז שקשור למלון. אחרי שעבדתי במטבח כחודש וחצי, ואחרי שהצוות התלהב ודיווח להנהלה שבפאב הכל עובד ממש טוב, ביקשתי להציג בפני המלון תפריט מחודש. הם הופתעו, אבל אני התעקשתי. זה היה בשנת 97', הסושי בארץ היה עוד בבתולין שלו. הכנסתי לפאב סושי ומנות אחרות מיוחדות. והם, למרות התעוזה שלי, מאוד אהבו את התפריט, והוסיפו לו רק מעט שיפורים של השף של המלון. במשך שנה עבדתי שם, כשבמקביל לא עניין אותי לא בחורות ולא בילויים ולא כלום – רק להיכנס לתוך המקצוע. עבדתי בלילה בפאב ובבוקר במלון. 17 שעות ביום. במטבח הקר, החם... איפה שהיה צריך. אם היו קיצוצים, ביקשתי להתנדב. כסף לא עניין אותי. לבוא ולתת מעצמך ולקבל ידע זה הרבה יותר חשוב מכסף, וזו גם עצתי לכל מי שקורא את הכתבה הזו, ובדיוק מתחיל את המקצוע. מה עוד צריך? צניעות. עם כל הרזומה וכל המקצועיות שלי, אני משתדל להישאר צנוע ועם האף במקום הנכון. לא אוהב את הפוזה, אוהב להזיע, להתאמץ. הגישה שלי אומרת שבכל יום מתחילים מחדש – מתאמצים, תורמים ולומדים. רק ככה הופכים קריירה למצליחה."

"בשלב כלשהו הבנתי שאני חייב קצת ליהנות מהחיים ולבלות, ונסעתי וטיילתי שנה במזרח הרחוק. בטיול הזה למדתי המון דברים גם על המטבח האסייתי, שאני מאוד מתחבר אליו היום. לא בישלתי מקצועית במהלך הטיול, אלא לחברים, אבל טעמתי ולמדתי. כשהחלטתי לחזור לארץ ידעתי שאני הולך על הקריירה במלוא המרץ. ניגשתי לפיטר הומל, השף המיתולוגי של הרויאל ביץ' והרויאל גארדן, שלימים הפך למורה שלי לדרך ולאבי המקצועי. אמרתי לו: "קח אותי, קרע לי ת'צורה. עשה איתי מה שאתה רוצה. העיקר תן לי לעבוד איתך." הוא אהב את זה וקיבל אותי למסעדת ה"בובס". באותם ימים עבדתי במקומות רבים והתקדמתי בעקביות, עד שלבסוף הציעו לי להפוך לשף ראשי של מסעדת "לה קוצ'ינה", מסעדה איטלקית הנמצאת מחוץ לרויאל ביץ', וזו היתה הפעם הראשונה שבה הפכתי לשף. זה קרה לפני כשש שנים. הייתי בן 23."

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על