מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.03.2018


אחרי שהופתעתי מהחומוס המעולה הזה, מוחמד גם נתן לי לטעום מהחומוס פטריות. תקשיבו – זה משהו שתטעמו רק ב"חומוס יונס", ממש מרגישים את טאץ' מסעדות היוקרה במנת הפטריות. חלק מהטאץ' היה קצת חמאה בפטריות במקום שמן, ממש טעם צרפתי באמצע היום ברחוב סואן בתל-אביב בחומוסיה...

להרגעת הרוחות הצרפתיות שנשבו ממנת הפטריות, הזמנתי גם סלט ערבי קצוץ. וואי, זה היה הסלט עם החתיכות הכי קטנות שראיתי. כבר לא מכינים דברים כאלה במסעדות. "חומוס יונס" הפתיע שוב (זו הפעם הרביעית, לא?). הנענע והפטרוזיליה מעל הסלט רק עשו לו טעם יותר אותנטי ואני ממש "גמעתי" את הסלט תוך שניות.
עייפה ומרוצה התרווחתי לאחור. מוחמד בא והציע לי את קינוח הבית, שהוא עצמו כמובן מכין במקום (כמו כל דבר ב"חומוס יונס"). סמרה שוב רצה חיש-קל להביא את המלבי, ואני פשוט לא ידעתי את נפשי מאושר. המלבי של "חומוס יונס" מכיל שמנת, וטעמו היה כל כך עשיר שהרוטב האדמדם והקוקוס פשוט לא היו חשובים. תנו לי רק עוד קצת מהמלבי הזה ואני מאושרת... הקפה על חשבון הבית הגיע בביס האחרון שלי. סיכמתי שהצהריים האלו היו פשוט מתנה, "אמחייה". אני ממש אחזור ואמליץ בחום. איך מוחמד אומר? "סאחה וואנה" שיהיה לכם לבריאות...
מאת: אודליה צדוק
גם בדוך וגם בסיבוב
"חומוס יונס" הוא פנינה מבהיקה שמביאה אל התל-אביבים חומוס איכות ככה סתם באמצע אבן גבירול. העסקיות שלהם נפלאות והאוכל – נו זה כבר משהו שחייבים לטעום לבד
יונה הנביא שלנו נקראה בערבית "יונס". זהו שמו של מביא הבשורה – "יונס". לפני כשנתיים הוקם ברחוב אבן גבירול פינת רחוב קפלן "חומוס יונס", שנועד להביא את הבשורה של חומוס טוב לתל-אביבים. חומוס "יונס" הוקם על ידי מוחמד, שעבד במשך חייו במסעדות יוקרה ותמיד קרצה לו "בשורת החומוס". הוא ידע שהוא רוצה לעשות חומוס עוד מגיל קטן – וחומוס טוב, אפילו מיוחד. מסעדות היוקרה בהן עבד רק עזרו לו לתת טאץ' קטן לכל הבשורה הזו.

הלכתי לטעום ממביא הבשורה ביום קיצי ומרענן. הרוח נשבה על רחוב אבן גבירול וקצת השכיחה לי את מרוץ החיים של היום-יום. התיישבתי בשולחן של "יונס חומוס" והשקפתי לעבר הממהרים והנמהרים ברחוב. מוחמד המליץ לי לקחת פלאפל – שנעשה במקום על פי הזמנה ומתכון סודי ומיוחד. חיש קל סמרה המלצרית הביאה לי פלאפל מדהים.

הפלאפל של "יונס" הוא רך ונימוח, טעים-טעים כמו שרק מתכון סודי של מוחמד יכול להיות. אי אפשר להסביר במילים. ל"חומוס יונס" עסקית כל היום של מנה, חומוס, סלט ושתייה. על כל עסקית גם מקבלים כוס קפה על חשבון הבית, אז זה ממש הסתדר לי בדיוק. אני טעמתי מהחומוס שלו יחד עם טאטבילי – רוטב מיוחד שעשוי מפלפל חריף טחון והרבה מיץ לימון. שפכתי מהרוטב המפתיע הזה על החומוס ופשוט התענגתי. הטעם של החומוס היה מעולה (כמו שאברי גלעד אומר), וממש החומוס הכי טוב בתל-אביב! אני לא יודעת מה בדיוק יש במתכון הסודי. ניסיתי לפענח ולא הצלחתי, אבל לפחות הצלחתי להסביר למוחמד מה זה "אמחייה" בפולנית, נו, זה מה שהחומוס עשה לי... פלא שהוא מביא את הבשורה?

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על