מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום חמישי - 22.02.2018
כבד עוף ביין ופטריות על מצע פירה
קיבתי מוקדם מהרגיל, וטוב שכך- חבל היה לפספס כזו ארוחה מצויינת רק מתוך הרגל. כשאתה רעב, הכל טעים, אבל כשאתה נהנה מהאוכל ומסיים הכל דווקא כשאתה לא רעב, אתה יודע שהאוכל באמת טוב.

מעברו השני של השולחן נשמעו קולות הנאה מהחברה, שגם כל כך נהנתה עד שבמקום לשוחח (הסיבה שלשמה נפגשנו) לא יכלה להפסיק לאכול. היא הציעה לי לטעום, אבל אני בעוונותי, טרם פיתחתי אהבה לכבד מכל סוג שהוא. היא סיננה לעצמה "הפסד שלך, רווח שלי" והמשיכה בבליסה. נידבתי את עצמי לטעימה מהפירה הכתמתם שתפס כחצי מהצלחת הגדולה של הכבד. כמישהי שבאה מבית כשר, פירה מעולם לא היה הצד החזק של אמי. מעולם לא שולבו בו רכיבים הכרחיים כגון שמנת או חמאה- חסרון ענק. הפירה ב"רוז בר", הו, הפירה ברוז בר... מדהים. המרקם היה נימוח ושולבו בו חתיכות מלח גס ומתיקות קלה שמקורה ברכיבים שהשף לא היה מוכן להסגיר.

קינחנו, מפאת קוצר הזמן באספרסו לכל אחת וביקשנו חשבון. בהעפת מבט מפוחד בשעון, גיליתי שבלי לשים לב, נשאבתי לקסמו של המקום הנפלא הזה ועברו כבר כ-45 דקות- חריגה די רצינית ממגבלת הזמן. אבל משום מה זה לא הציק לי כפי שזה היה אמור. הרגשתי כל כך בנוח עם שלווה פנימית שכזו, שפשוט הבלגתי.

החשבון הגיע והייתי בטוחה שנפלה טעות. שתי מנות עיקריות עם סלטים, שתייה קלה וחמה לשתינו עלו רק 102₪, לא כולל שירות כמובן. הבנתי למה התכוון המשורר באומרו "עיסקית כל היום", עם תפריט כל כך לא יקר ואוכל כל כך טוב.

לפתע הבנתי, שהעלאת האבק של הארנק שלי והפרסיות שזורמת בעורקי היו לחינם. ארוחה שכזו בוודאי הייתה עולה לי הרבה יותר כסף אילו הייתי מכינה אותה בבית. בלי להחשיב את השעות שהייתי עומלת, הכלים שהייתי שוברת והטעם שלעולם לא הייתי מצליחה לשחזר, כמובן. אבל הדבר הכי טוב שיצא מכל היום הזה, הוא שהכרתי את ה"רוז בר" ולשמחתי המסעדה ממוקמת במרחק שתי פסיעות ממקום העבודה שלי.
מאת: סיון מנשה
רוז בר – צהריים של שלווה פנימית
מנת הפנה מרובת השמנת והמלוחה קלות עם רצועות העוף הקטנטנות היתה נפלאה ורוטב הויניגרט חרדל לסלט היה לא פחות ממעולה. השירות היה מהיר ואדיב במיוחד, האווירה- מרגיעה וכשהגיע החשבון, חשבנו שמדובר בטעות לטובתנו. מסתבר שדווקא כשלא רעבים, אפשר ליהנות באמת מאוכל טוב ועוד ממש מתחת לאף.
סוף סוף הוא הגיע- היום בו התגברתי על הקמצנות הגואה בארנקי והזמנתי את עצמי לצהריים. אולם, בעיה קטנה עמדה בדרכי: הפסקת הצהריים שלי מוגבלת לחצי שעה לפי נהלי עבודה נוקשים ביותר. עניין זה גרם לי לנדוד למרחק שתי דקות הליכה ממקום עבודתי ועד פלורנטין. אחרי ביקורות משבחות שקראתי, החלטתי לבדוק את ה"רוז בר".

קבעתי עם חברה שגרה בקרבת מקום וחשתי לשם, תוך בהייה מתמדת בשעון (לבדוק כמה זמן נותר להפסקה שלי).

לאחר עיון קצר בתפריט, המורכב בעיקרו מפסטות ברטבים שונים, מעט מנות בשריות ושלושה סלטים, החלטנו לקחת פסטה ברוטב פסטו בשבילי (לאחר בדיקה מוקדמת ואישור כי הפסטו מכיל בין מרכיביו גם שמנת), ואילו החברה הלכה דווקא על מנת הכבד העוף ברוטב יין ופטריות, שקיבלה שבחים והמלצות מהשף.
לפתע נחת עליי זכרון מעורפל טרם יציאתי למסעדה. נזכרתי ששמעתי על מנת פסטה עם רצועות עוף. מיהרתי לבטל את הזמנתי המקורית וביקשתי להזמין את ה"פנה, הפסטות הקצרות האלו, מכירה? ברוטב שמנת עם רצועות עוף ומרווה". לשאלתי מה עדיף, פסטו או "מנת היום", היא השיבה שאין בכלל מה להתלבט, בוודאי שרצועות עוף.

חיכינו בקוצר רוח למנות, ובינתיים הדלקנו סיגריה ובחנו מעט את המקום החביב הזה. ה"רוז בר" הנו חלל די קטן (5 שולחנות בסך הכל) ובר עם עוד כשבעה שרפרפים. הקיר הפונה לחזית הרחוב הינו מזכוכית ונותן הצצה לחיי היום השלווים של פלורנטין.

לא הספקנו לסיים חצי סיגריה ולפתע הוגש לשולחננו סלט, בקערה לא גדולה אך עמוקה. הופתענו. לא זכור היה לנו שהזמנו סלט. לשמחתנו גילינו כי הסלט הינו חלק מהמנה ומוגש ללא תשלום בהזמנת מנה עיקרית. אמרתי למלצרית בדחילו ורחימו שאני לא ממש אוהבת עגבניות. היא מיד לקחה את הסלט ולפני שהספקתי להגיד מילה, הגיע סלט חדש, ללא עגבניות ובעל ניחוח של טריות. הסלט היה מורכב מחסות, פטרוזיליה, מלפפונים ומיני דברים ירוקים, אבל לא משם הגיע הטעם הנפלא שלו, אלא מרוטב ויניגרט החרדל המעולה עמו הוא הוגש.

טרם הגענו לתחתית קערת הסלט, הגיעו המנות העיקריות בזו אחר זו. מנת הפנה, בעלת רצועות העוף הקטנטנות, מרובת השמנת והמלוחה קלות, הייתה נפלאה. השילוב המנצח בין המרווה, השמנת, העוף והפנה כמובן – עשה את שלו. אני חייבת להודות שלא הגעתי רעבה במיוחד למסעדה. אני נוהגת לאכול רק בשעות אחר הצהריים אך מתוך אילוצים של החברה, האבסתי על
הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על