מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שלישי - 20.03.2018


מצד אחד, היו הניוקי בייבי שרימפס בשמנת ורוקפור, והם נשמעו כל-כך חמאתיים ומלטפים, לזניית העגל מצד שני, נדמה היה כי נועדה רק לי, לי ולי, והקלמארי פריטורה ברוטב איולי... היה להם שיק לטיני. המלצרית המליצה בחום על הקלמארי המטוגן בתערובת תבלינים. הנהנתי בהסכמה, קרצתי לה כאקט של אחווה נשית, וכפיתי על המפוחד להזמין לזניה עגל, כדי שאוכל לטעום משלו.

מנת הקלמארי הנדיבה בגודלה היתה מצוינת ומקורית, טבעות הקלמארי צופו בתערובת תבלינים אוזבקית, פיקנטית ומסתורית, ושמרו על מרקם פריך משכנע. רוטב האיולי היה סמיך ושומי, והלם את המנה ("את מריחה כמו צ'אוצ'סקו", הוא שב והקניט). ברכותיי לשף אופיר דמלין, ופעמיים הידד. לזניית העגל "שלו" היתה ביתית וחביבה. הסברתי לו שכל העניין בזוגיות זה לדעת לחלוק, בעודו מוחה על הלזניה ההולכת ונגזלת מפיו.

השמש החלה שוקעת, והגלים התנפצו אל החוף. "זה מספיק? אפשר כבר ללכת הביתה?" הוא שאל ביובש. "כן", עניתי, "אם אתה רוצה לבלות את שארית חייך מוצף ברגשות אשם", ולא הוספתי. מי מוותר על קינוח מי?

המנה האחרונה היתה טעימה מאוד, פירמידת הברולה, בליווי בננות בקרמל וטוויל שקדים (34 שקלים) היתה מתוקה ובננתית כראוי... "אתה חבר אמיתי", אמרתי לו ושאלתי אם הוא נהנה מיום הכיף שבילינו יחדיו. אי אפשר להגיד שהגבר שלי לא משקיע. בדרך הביתה הוא קנה לי מסטיקים, הרבה הרבה מסטיקים, וגם סוכריית מנטה וגם משחת שיניים. הגבר שלי יודע איך לפנק.

בפרנצ'סקה מוגשות ארוחות עסקיות בימים א'-ה' בין השעות 12:00-18:00 וביום ו' ב- 13:00-17:00.
מאת: יעל רייף
פרנצ'סקה – אפילו העסקיות רומנטיות
מסעדת פרנצ'סקה האיטלקית מראשל"צ מציעה בצהריי היום ארוחות עסקיות כל כך מפנקות, ושופעות, ונעימות להוויה, ומספקת במקביל תפאורה לבבית במיוחד, עד שהרומנטיקה נמסכת עלייך, גם אם באת סתם עם חבר...
מסעדה: פרנצ'סקה
"אתה לא משקיע בנו. אני רוצה שתיקח אותי לארוחה רומנטית. אני רוצה ים, אני רוצה גלים שמתנפצים אל החוף, אני רוצה שקיעה אדומה, אני רוצה להרגיש נאהבת!!!" "...אנחנו רק ידידים", הוא ענה חלושות, "אני לא מבין מה את רוצה ממני..." "אני רוצה!" צעקתי עליו, "אני רוצה שנעשה בכאילו. בהיעדר ציפור שיר... אתה מכיר את המשך המשפט", החמאתי לו.

"אני באמת לא מבין מה יש לך", הוא מלמל בדרך למסעדת פרנצ'סקה, "זה עניין הורמונאלי? זה החורף שהתחיל?" הוא המשיך לנסות להבין. כשחנינו בטיילת של ראשון לציון, שם ממוקמת המסעדה הרומנטית המשקיפה אל הים, הכרחתי אותו לפתוח לי את דלת הרכב, וכעונש הוא גם היה צריך לסחוב לי את התיק.

מסעדת פרנצ'סקה האיטלקית עונה על הדרישות אשר הצבתי בפני ידידי המפוחד – מיקומה על הטיילת מקנה לה פן רומנטי, ועיצוב המסעדה, התאורה הנעימה והאקוסטיקה המשובחת, מאפשרים גם למתעלפת הטרייה, שקיבלה כרגע הצעת נישואים, לצעוק את נפשה לשמיים מבלי להפריע לשאר יושבי המקום. המסעדה, המתמחה בפירות-ים, מציעה ארוחות עסקיות שוות, כאשר גם חובבי הפסטה ומעריצי הבשר יוכלו לחייך בהנאה שובבית למקרא התפריט.

בעבור 69 מצלצלין מציעה האיטלקייה הלוהטת – פתיח לחם הבית, המלווה בשמונה מטבלים משעשעי חיך, מנה עיקרית, שתייה קלה ושתייה חמה. המטבלים והלחם ממולאים מילוי חוזר מיידית, כל אימת שהלקוח מפנה פנים מצוקתיות אל עבר אחד ממלצרי המקום, וכוללים בין היתר, קונפי שום ממכר, סלמון בשמנת, טפנד זיתים ואנשובי, ממרח עשבי תיבול פיקנטי, ריבת פלפלים מתקתקה וטעימה, חצילים בתחמיץ וסלט שומי מעולה של עגבניות, בזיליקום וגבינה מלוחה.

עלק ארוחה רומנטית – הוא אמר שלטעמו אני אוכלת יותר מידי שום, ושאני אצטרך לחזור הביתה במונית. הבטחתי לו לחדול מכך, רק אם יזמין לנו יין. דקתיים אחר כך, אוחז בכוס מרלו של תבור, הוא בירך בצורה נוגעת ללב: "לחיי זה שתמצאי לך מישהו, ותעזבי אותי כבר, נמאס לי להיות עבד לכל הגחמות שלך", ואני הסמקתי באלגנטיות נשית ועברתי להתלבט בנוגע למנה העיקרית.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על