מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 17.03.2018
הדוקטור והתרופה - השקשוקה


בעוד מיטל מתעמקת בשקשוקה, פניתי לבחון את עסקית הטעימות (64 ₪). ארוחה זו כוללת מגוון סוגי סלטים טריפוליטאיים, שקשוקה במחבת או חריימה דג חריף וכמנות עיקריות מיקס של קוסקוס, מפרום (תפוח אדמה ממולא בבשר), מרק ירקות, לוביה בסלק ובלקרע (שעועית עם תרד או עם דלעת ובשר) ואפונה עם קישקע קוקלה ובשר ברוטב. כמנה אחרונה, מוגש תה בוטנים עם עוגת סולת.

הסלטים מצויינים כמנות פתיחה וכתוספת לעיקריות. בחרתי בחריימה דג חריף (כי שקשוקה הרי הזמנו לחוד), שביחד עם הלחם הטרי מהווה מתאבן פיקנטי. שילוב המאכליים בארוחת הטעימות הוא גן עדן לאוהבי המטבח המזרחי הביתי וגם מאוד משביע: המפרום היא מנה בשרית עשויה היטב, הקוסקוס טעים כשלעצמו ומשתלב עם כל שאר המנות והמרק מצויין. הכמויות הנדיבות מבטיחות שכל רעב ייצא שבע, כי את המנה הזו אפשר להזמין גם לשלושה – ועדיין יישאר מה לשמור במקרר למחר.

סיכום: שתי העסקיות מוצלחות ומשתלמות בהחלט, גם מבחינת כמות (אם ליחיד ואם לזוג) ובטח מבחינת הטעם והאיכות. מומלץ.
מאת: תומר שי
ד"ר שקשוקה: עסקית אותנטית ב-37 ₪
בינו גבסו, ד"ר שקשוקה היפואי, הוא גם ד"ר לנשמה. לאוכל שלו – במיוחד לשקשוקה הידועה – יש כוחות ריפוי ממש. האוכל עסיסי והמחירים נמוכים. כקבועים, החלטנו מיטל ואני לנסות את העסקיות. הלכנו על עסקית צהריים ליחיד עם שקשוקה (37 ₪) לצד ארוחת טעימות עסקית (64 ₪), שכוללת מגוון סלטים, מנות כמו קוסקוס ומפרום וחריימה דג חריף. סיכום: העסקיות משתלמות בהחלט, כמותית ואיכותית
מסעדה: ד"ר שקשוקה
בינו גבסו, דוקטור שקשוקה, הוא גם דוקטור לנשמה. לאוכל שלו – ובמיוחד לשקשוקה הידועה – יש כוחות ריפוי של ממש: קודם כל, הטעם השמיימי, שמחייה את הגוף והנפש. אחר כך, התיבול הפיקנטי, שפותח את קנה הנשימה ומרחיב את הריאות. וכמובן המרכיבים של האוכל, ביצים, ירקות ותבשילים כמו בבית של אמא, מלאי החלבונים והויטמינים. אל ד"ר שקשוקה אני הולך כדי ליהנות, לאכול אוכל עסיסי וטעים, שהוא עממי במהותו וגורמה באיכותו. האיזור בו שוכנת המסעדה ביפו מתאים ככפפה ליד, או כחלמון לחלבון, ומוסיף לאווירה העממית המשפחתית של המקום.

יתרון גדול במקום הם המחירים הנמוכים של כל סוגי המנות, גם אלה שאינן כלולות בעסקיות. המנות הדשנות נעות רובן בטווח שבין 20 ומשהו ל-30 ש"ח ומשהו. בביקורנו האחרון במקום, החלטנו לנסות את הארוחות העסקיות, שתמיד נראו לי מבטיחות ביותר. לקחנו ארוחת טעימות עסקית לזוג, אבל ידידתי מיטל לא הסכימה לוותר (בצדק) והזמינה בנוסף עסקית שקשוקה. שתי הארוחות מוגשות מהשעה 12:00 בצהריים.

במהרה הגיעו המנות המהבילות. קודם כל, התנפלנו על השקשוקה. עסקית השקשוקה (37 ₪) כוללת סלטי פתיחה, שקשוקה, סלטי ירקות וקינוח עוגה ותה - ארוחה מאוד משתלמת ליחיד בכמות ובאיכות. על רמתה של השקשוקה של הד"ר אין צורך להרחיב, כי מי שכבר מכיר אותה יודע באיזו חוויה מדובר, ומי שלא ניסה עדיין ממילא לא יבין זאת. זו פשוט מנה שמיימית, שרק אחרי הרבה נסיונות כושלים בבית הבנתי שלא יעזור, כמה שאנסה לא אוכל להתקרב אליה בעצמי.

הדפס כתבה שלח לחבר
7135 מסעדות במאגר
”  “ על