מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום ראשון - 17.12.2017


היה לנו ברור שנאכל כמה שיותר דים סאם – עד שיש לנו מקום אותנטי לא נוותר על אף ביס. טעימה ראשונה הביאה אותנו מיד לתובנה שאכן כשמם כן הם, כל ביס באמת נגע לנו בלב, בחיך וכפתור תחושת העונג. עלו ובאו דים-סאם במילוי: בטטה, עוף, שרימפס, פטריות ועוף עם שרימפס. וילמה סיפרה שכבר סיימו להם את כל כמות הדים הסאם להיום. מסתבר שההתנפלות גדולה והכל מפה לאוזן. היה תענוג לי ולשירה לאכול את הדים-סם של וילמה. אכלנו אותם לאט-לאט, כמו מעדן שלא רצינו שייגמר. אכן טעם איכותי, אמיתי! אני לא חושבת שקיימת חלופה לטעמים של "דים סאם סטיישן" בכל הארץ!

את הדים-סאם של "דים סאם סטיישן" ניתן להזמין במשלוחים בתל-אביב, וגם לקנות קפואים ולאדות בבית. למרות שהדים סאם הם גולת הכותרת של "דים סאם סטיישן", לקחנו גם מנת פאד תאי עוף, שהתגלתה כפנינה שנייה לדים-סאם. הזלפנו מספר טיפות לימון ועטנו על השלל. נתחי העוף בפאד תאי הושרו 24 שעות במרינדה, המרכיבים אותנטיים והכל טעים, כאילו נחתנו בתאילנד. לא יכולתי לוותר על החריף התאילנדי שהונח על שולחננו, העשוי מפלפל תאילנדי אמיתי. טפטפתי מספר טיפות והמשכתי לאכול. זה היה מאתגר, להתאפק ולא להודות שממש חריף לי, ממש כמו בתאילנד!

יצאנו שבעות, מרוצות, עם עודף בכיס, ושמחה בלב. בשבילנו "דים סאם סטיישן" היא לא עוד תחנה בדרך אלא מקום שנוגע בלב ושווה את הטעם!
מאת: אודליה צדוק
עיסקית דים סאם
דים סאם – כיסונים סיניים מאודים העשויים מבצק חיטה, שמרים, אורז ועמילן טפיוקה במילוי בשר בקר, עוף, שרימפס וירקות, המשתנה בהתאם לעונה. זה מעדן ואם אתם משוגעים עליו כמונו – "דים סאם סטיישן" בת"א הוא המקום עבורכם. יש גם עסקיות
מזה זמן רב ידוע שריחות מעוררים תחושות וזיכרונות חזקים מאוד. מחקרים מדעיים מוכחים זאת, ואנחנו נתקלים בתחושות הדה ז'ה וו הללו בכל יום, אפילו מבלי לשים לב. השבוע זה הכה בי בחוזקה. נכנסתי לסעוד את נפשי יחד עם שירה חברתי ב"דים סאם סטיישן". רעב של צהריים עם חשק לאוכל חם היה על הפרק, ו"דים סאם סטיישן" נראתה לנו תחנה נוחה בדרך. מה יותר טוב מלהשביע את בטננו עם דים סאם חם, נימוח ואסייתי?! כשהדפנו את דלת הכניסה עטף אותנו ריח שהטיס אותנו עשר שנים אחורה, הישר לטיול שלנו במזרח. היינו בהלם. "דים סאם סטיישן" נראית, מרגישה ומריחה כאילו אנחנו ממש בסין. וזו הייתה רק התחלתה של ארוחת הדה זה 'וו שלנו...

הכל התחיל מאיש עסקים ישראלי שהתאהב באוכל האסייתי ובין עיסוקיו התחבר עם הקהילה הפיליפינית. הוא הפך לפותר הבעיות של הקהילה, ועזר להם במה שהוא יכול. הוא טוען ש'הכל מתחיל בלב'. כל פעולה שהוא עושה בחיים מתחילה מאהבה ונתינה. 'דים סאם' – שמשמעו 'נגיעות קטנות בלב' בסינית - ממש משקף את פועלו, פותח לב ועוזר לכל! את רעיון "דים סאם סטיישן" קיבל מווילמה. ווילמה היא פיליפינית ישראלית, נצר למשפחת מסעדנים ממנילה, שחלומה היה לפתוח עם חברותיה מקום פרטי של אוכל אסייתי אותנטי,שיעורר בהם זיכרונות של בית, ובו יאכלו דים סאם, מנות אורז, נודלס ופאד תאי. כל המנות ב"דים סאם סטיישן" עשיות מרכיבים אמתיים, מיובאים מהמזרח, וההכנה מתבצעת, כמובן, על-פי המתכונים שווילמה וחברותיה גדלו עליהם. פלא שאחזה בנו תחושת דה ז'ה וו?

"דים סאם סטיישן" פועלת כבר שנה, ופוקדים אותה יום-יום לקוחות קבועים שמודים שהתמכרו לטעם. בין הלקוחות ניתן למצוא גם דיפלומטים מהמזרח, שרוצים לחזור הבית לרגע. אנחנו נכנסנו כעוברי אורח שלא עמדו בפני הריח. מסוחררות "מהטיסה" והזיכרונות, התיישבנו בקומה העליונה של "דים סאם סטיישן". אפילו השולחנות והעיצוב מזכירים מסעדות אותנטיות במזרח. לא מסעדות התיירים הרגילות, אלא אלו שבהן אוכלים תושבי המקום. מאחר שהייתה זו שעת צהריים שמחנו לגלות של"דים סאם סטיישן" יש גם ארוחות עסקיות שמכילות מנה ראשונה של דים- סאם או מרק או אגרול עם מנה עיקרית לבחירה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7085 מסעדות במאגר
”  “ על