מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


באחד מימי השבוע שעבר הארכתי את הפסקת הצהריים והגעתי ל"ביבלוס" כדי לבדוק את העסקיות. לאחר עיון של התלבטות בתפריט של העיסקית ב-45 ש"ח, החלטתי על מה שנראה לי כמייצג היטב את "ביבלוס", כולל קלאסיקת בשר בסגנון עדות לבנון: כראשונה בחרתי לבנה מטאומה (לבנה תוצרת הבית, מתובלת בשום, לימון ושמן זית) וכעיקרית "שיח מחשי" – מנת ענק של חציל ממולא בבשר כבש, צנוברים, בצל ועגבניות.

הלבנה היתה מיוחדת, מעין דיפ עממי ומעודן, שונה מהלבנה המוכרת לי ממקומות אחרים - מתאבן שהתאים היטב לזהות המקום, אחריה חיפשתי. את מה שחיפשתי, מצאתי גם בעיקרית: מנה גדולה וגדושה, סירת חציל של ממש, רך וטעים, ומעל החציל, משתלב בו, הבשר הטחון המצויין. גם אם התמלאתי בערך בחצי המנה, גמרתי אותה בקלות, בזכות הטעם. בנוסף, למזמין העסקיות מוגשת גם שתייה קלה ולסיכום אף הוגש לי קפה על חשבון הבית.

סיכום: "ביבלוס" הוא מקום ששווה להכיר וכדאי להכיר את האוכל שבו. העסקיות, לעניות דעתי, משתלמות, מבחינת עלותן (בוודאי עסקיות ה-40 ו-45 ש"ח), מבחינת מבחר המנות המוצעות בהן וגם בכל מה שנוגע להיותן נדיבות ומשביעות.
מאת: תומר שי
ביבלוס - לבנון היפה והטעימה
"ביבלוס", לאונג' בר לבנוני מקסים בטיילת בתל אביב, הוא מקום ייחודי שמאוד שווה להכיר. מזרח ומערב חוברים כאן יחדיו באווירה רגועה, עם נוף ימי ואוכל קסום. שאנטי, ערבי דאנס, אירוח נדיב ועסקיות משתלמות. הצד היפה של לבנון
את "ביבלוס" הכרתי בעבר כמסעדה שמתאימה לבילוי של ערב ולילה: לאונג' בר ייחודי בסגנון לבנוני, שעיצובו – כמו גם תפריטו – מהווה מיזוג קוסם של מזרח ומערב. חלל המסעדה כולל בר ארוך ומעוצב ושולחנות, שלצידם כריות ישיבה צבעוניות ורכות לישיבה נינוחה בגובה נמוך. יש גם קומת גלריה מרווחת, ממנה ניתן לצפות אל קו החוף של טיילת תל אביב. עיצוב החלל המודרני, שכולל ערבסקות ועיטורים אוריינטליים, ניחוחות האוכל, הכריות הנוחות והקליפים על מסכי הפלזמה, כסאות הישיבה על הדשא בחוץ ומראות הים – כל אלה גם יחד יוצרים ב"ביבלוס" שילוב ייחודי בין עדכניות בליינית לקסם של ימים עברו ובין סטנדרט קולינארי קפדני לאווירת שאנטי רגועה, שמושלמת להתרגעות של סוף היום.

הבעלים של "ביבלוס" הוא הגנרל אנטואן לאחד, שהיה מפקד צבא דרום לבנון. המקום קרוי על השם העיר הפיניקית העתיקה ביבלוס שבלבנון (כיום נקראת גביאל). מעבר להיותו מרמז על האופי הלבנוני של המקום, מבטא שמה של המסעדה את התקווה לשלום בין העמים ולמציאות קצת יותר טובה באזורנו: ביבלוס ההיסטורית השתייכה לממלכה הפיניקית, שמלכה חירם ועמו, אחד מגויי הים, כרתו ברית שלום עם המלך שלמה המקראי ואף סייעו בבניית בית המקדש הראשון. האחראי על היצירות הקולינאריות האותנטיות שבתפריט המסעדה הוא שף לבנוני, בעל הסמכה מבית ספר לטבחים בלבנון, שכמו עובדים נוספים במסעדה, שירת בצד"ל.

בחודשים האחרונים, האריכו ב"ביבלוס" את שעות הפעילות והרחיבו את קהלי היעד: כעת, פתוחה המסעדה משעות הצהריים, ובימים שני עד שבת מוגשות כאן עד השעה 17:00 ארוחות עסקיות חדשות, שכוללות את מיטב המנות של המסעדה המסקרנת הזו באריזת מחיר אטרקטיבי מאוד. שלוש אופציות של ארוחות עסקיות מוצעות כאן, במחירים 40 ₪, 45 ש"ח ו-59 ₪. שלוש העסקיות מאפשרות טווח בחירה רחב של מנות ראשונות, עיקריות ושתייה, מגוון שמצדיק את שמן כ"עסקיות פיוז'ן".

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על