מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 19.01.2018


באחד מימי השבוע שעבר הארכתי את הפסקת הצהריים והגעתי ל"ביבלוס" כדי לבדוק את העסקיות. לאחר עיון של התלבטות בתפריט של העיסקית ב-34 ש"ח, החלטתי על מה שנראה לי כמייצג היטב את "ביבלוס": מזרח ומערב, כולל קלאסיקת בשר בסגנון עדות לבנון: כראשונה בחרתי קלמרי מטוגן (מוגש ברוטב מיונז וואסבי) וכעיקרית את המיוחדת שהוצעה אותו יום בין העיקריות, צלחת קבב בטחינה.

הקלמארי היה עשוי היטב, עטוף ציפוי טיגון זהוב ופריך, מתאבן שהתאים היטב לאקלקטיות אותה חיפשתי. את מה שחיפשתי, מצאתי גם בעיקרית: צלחת עגולה של קבב קבב חם וריחני, שאולי נראית לא גדולה ממבט ראשון, אך כשמתוודעים לתוכנה הכל מתחוור. קבב כזה עוד לא ראיתי: לא מדובר בצורה הקלאסית, ה"סיגרית" של קבב, אלא בנפחה המלא של הצלחת שמלא עד גדותיו בבשר העסיסי, שמכוסה טחינה אותנטית ותיבול לבנוני פיקנטי. מוצלח מאוד. זו אחת ממנות הדגל של המקום, גם בשל איכותה וייחודה וגם מתוך היותה ייצוגית.

סיכום: "ביבלוס" הוא מקום ששווה להכיר וכדאי להכיר את האוכל שבו. העסקיות, לעניות דעתי, משתלמות, מבחינת עלותן (בוודאי עסקית ה-34 ש"ח), מבחינת מבחר המנות המוצעות בהן וגם בכל מה שנוגע להיותן נדיבות ומשביעות.
מאת: תומר שי
עסקיות פיוז'ן חדשות בביבלוס
"ביבלוס", לאונג' בר ייחודי לבנוני ייחודי בטיילת של ת"א, הוא מקום ייחודי עם מטבח ששווה להכיר. לאחרונה, המסעדה נפתחת מהצהריים המוקדמים ומוגשות בה ארוחות עסקיות בטווח שבין 34 ל-59 ש"ח. מבחר הראשונות והעיקריות בהצעות העסקיות מגוון והתוצאה בהחלט משתלמת. פיוז'ן של קלאמרי פריך וקבב בטחינה עשו אותי שבע ומרוצה לחלוטין
את "ביבלוס" הכרתי בעבר כמסעדה שמתאימה לבילוי של ערב ולילה: לאונג' בר ייחודי בסגנון לבנוני, שעיצובו – כמו גם תפריטו – מהווה מיזוג קוסם של מזרח ומערב. חלל המסעדה כולל בר ארוך ומעוצב ושולחנות, שלצידם כריות ישיבה צבעוניות ורכות לישיבה נינוחה בגובה נמוך. יש גם קומת גלריה מרווחת, ממנה ניתן לצפות אל קו החוף של טיילת תל אביב. עיצוב החלל המודרני, שכולל ערבסקות ועיטורים אוריינטליים, ניחוחות האוכל, הכריות הנוחות והקליפים על מסכי הפלזמה, כסאות הישיבה על הדשא בחוץ ומראות הים – כל אלה גם יחד יוצרים ב"ביבלוס" שילוב ייחודי בין עדכניות בליינית לקסם של ימים עברו ובין סטנדרט קולינארי קפדני לאווירת שאנטי רגועה, שמושלמת להתרגעות של סוף היום.

הבעלים של "ביבלוס" הוא הגנרל אנטואן לאחד, שהיה מפקד צבא דרום לבנון. המקום קרוי על השם העיר הפיניקית העתיקה ביבלוס שבלבנון (כיום נקראת גביאל). מעבר להיותו מרמז על האופי הלבנוני של המקום, מבטא שמה של המסעדה את התקווה לשלום בין העמים ולמציאות קצת יותר טובה באזורנו: ביבלוס ההיסטורית השתייכה לממלכה הפיניקית, שמלכה חירם ועמו, אחד מגויי הים, כרתו ברית שלום עם המלך שלמה המקראי ואף סייעו בבניית בית המקדש הראשון. האחראי על היצירות הקולינאריות האותנטיות שבתפריט המסעדה הוא שף לבנוני, בעל הסמכה מבית ספר לטבחים בלבנון, שכמו עובדים נוספים במסעדה, שירת בצד"ל.

בחודשים האחרונים, האריכו ב"ביבלוס" את שעות הפעילות והרחיבו את קהלי היעד: כעת, פתוחה המסעדה משעות הצהריים, ובימים שני עד שבת מוגשות כאן עד השעה 17:00 ארוחות עסקיות חדשות, שכוללות את מיטב המנות של המסעדה המסקרנת הזו באריזת מחיר אטרקטיבי מאוד. שתי אופציות של ארוחות עסקיות מוצעות כאן, במחירים 34 ₪ ו-59 ₪. שתי העסקיות מאפשרות טווח בחירה רחב של מנות ראשונות, עיקריות ושתייה, מגוון שמצדיק את שמן כ"עסקיות פיוז'ן". עסקית ה-59 ₪ מאפשרת לבחור כמנה עיקרית את אחת ממנות הספיישל, וגם במסגרת עסקית ה-34 ₪ יש מדי יום מנת ספיישל מתחלפת שנכנסת לאפשרויות הבחירה תחת המחיר המוזל.

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על