מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 24.02.2018


נכון, מדובר בבר, ואכן העניין העיקרי כאן הוא במשקאות האלכוהול ולאו דווקא האוכל, אבל לא רצינו להסתכן בהשתכרות מוחלטת (ולשם כך, כידוע, מומלץ לא לשתות על בטן ריקה) ולכן בחרנו לנו מנות אחרי עיון קצר בתפריט. בינתיים כילינו קערית של גרגירי חומוס מבושלים עם פפריקה, שהוגשה לצד המשקאות וסייעה למלא קצת את הבטן, ואז הופיעו המנות שהזמנו: סלט עוף, שניצלונים, כריך עוף ומנה שנקראת "חצי חצי". "הסלט סביר", פלטה חברתי, אולם קלטתי שתוך זמן דיי קצר קערת הענק, אשר מולאה בנדיבות בנתחי עוף עסיסיים, בצל מטוגן וירקות, נותרה ריקה. טעמתי ממנת ה"חצי חצי"- כרובית ופטריות שנטבלו בבלילת ביצה טרופה ופירורי לחם וטוגנו בשמן עמוק, אולם המנה שבלטה הייתה כריך העוף הפשוט והטוב, שלווה בצ'יפסים ארוכים וזהובים.

כמובן שלא ניתן לכתוב על בר ללא התייחסות לחוק החדש האוסר על עישון בברים ופאבים. למרות שהחוק עדיין איננו נאכף לגמרי, חברותיי ציינו את החוק לשבח ושמחו כי בקרוב ניתן יהיה לצאת לבילוי לילי ללא ריח הלוואי המאוס של סיגריות: "הריח פשוט נדבק לכול, לשיער, לבגדים..." ברוך שפטרנו, הסכמנו ארבעתנו. אני אישית חשבתי שגם המשקאות האלכוהוליים וגם האוכל ב-ואן גוך פשוט טובים ושווים התייחסות בפני עצמם, ולכן יהיה סתם חבל לקלקל את טעמם בעישון.
בסופו של דבר התקפלנו, שתויות קמעה אך מרוצות, לפני ההופעה המיוחלת של הצ'יפנדיילס. בכל זאת, אנחנו כנראה עדיין לא משתוות לדמויות "סקס והעיר הגדולה". אבל אני בטוחה שהמון הבנות שכן נשאר שם עשה חיים משוגעים.
מאת: דנה גלברג
ואן גוך: קוקטייל הבית השתגע
תוך ציפייה דרוכה להופעת צ'יפנדיילס לילית מול קהל של בנות בלבד, דימינו עצמנו לקארי בראדשו וחברותיה (בעיר גדולה אחרת) וירדנו על קוסמופוליטן, מידורי סאוור וקאפיריניה. "ואן גוך", בר ירושלמי חדש ומרשים, הוא לא עוד שדה חמניות כתומות: די-ג'יי מקפיץ, אלכוהול איכותי ומשקה הבית ('ואן גוך') עשו לנו את הערב
מסעדה: ואן גוך
שעת לילה (טוב, נדייק: שעת ערב מאוחרת). ארבע חברות יושבות בבר שוקק, שותות להן קוקטיילים, מדברות על דא וגם הא ומצפות להופעת צ'יפנדיילס לוהטת מאוחר יותר בלילה. נשמע כמו פרק של "סקס והעיר הגדולה"? קצת דומה, אלא שאנחנו לא בניו-יורק אלא בירושלים, ומדובר בבר הירושלמי החדש "ואן גוך", השוכן ברחוב כורש בעיר. באנו לערב מיוחד של "רק בנות": כמדומני שכל גבר היה משלם הון תועפות רק כדי להיות זבוב על הקיר ולראות את הבנות המדהימות שהיו שם, כאשר הן חופשיות וטבעיות ולא צריכות לחשוש איזה גבר יבחן אותן, מאיזו זווית הוא יגיע ואיך לענות למשפט הפתיחה הצולע שלו. הגברים היחידים שהיו שם היו הברמנים, שמציעים- תרתי משמע - סחורה לא רעה.

נכנסנו בצעדים מדודים למקום החדש, שאף אחת מארבעתנו לא הכירה קודם לכן, והתחלנו להביט סביב: תאורה, עיצוב, בר. התאורה מעומעמת ורכה והעיצוב מתוחכם ושקט. יש בו ב-ואן גוך אווירה של בר, אבל של בר בוגר יותר, רגוע ובאופן כללי - נעים יותר. זו אווירה של אנשים בגילאי 20 פלוס שיודעים לשתות כמו שצריך, אווירה משוחררת וכיפית. המוזיקה ראויה לציון: השירים שהושמעו היו בעיקר היפ הופ ו-R&B מקפיץ ופאנקי. הדי-ג'יי עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר ובחר שירים שגרמו לי לנוע תוך כדי השיחה, אבל דבר אחד היה חסר עדיין: אלכוהול.

חברותיי ואני התיישבנו על הבר והמשקאות החלו לזרום: 2 קוסמופוליטן, מידורי סאוור, קאפיריניה ו'משקה הבית' - ואן גוך. הקוסמופוליטן לא איכזב והיה מתקתק, ורדרד ואלכוהולי במידה הנכונה. הקוקטייל הוגש בצורה מוקפדת ולא מצועצעת, בלי מטריות וקשים מסולסלים למיניהם - וטוב שכך. שתיתי וממנו והרגשתי עצמי קארי בראדשו. כשמזמינים "ואן גוך", אפשר לבחור מתוך מגוון טעמים: תות, אננס, אבטיח, שוקולד ועוד ועוד. במקרה זה הלכנו על טעם מלון, בחירה שהתבררה כנכונה. הקאפיריניה הייתה טעימה ולבסוף המידורי סאוור נתן טוויסט טוב עם חמיצות שאיננה מוגזמת.

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על