מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


אחרי חימום הגרונות שלנו, התחלנו לטעום מהמיוחדים של "אורנוס". אני בייחוד רציתי להרגיש גם בחך מה מחזיר את הלקוחות לשם כבר 30 שנה. חלקנו יחד שתי מנות שהן ה'פנינים' של "אורנוס". הראשונה הייתה ג'בטה רוסטביף בליווי ירקות. הג'בטה נמרחה ברוטב סודי, שנשמר במטבחי "אורנוס" החשוכים. היא נאפתה במקום והרוטב המיס לנו את רצועות הרוטסביף בכל ביס. ממש נהנינו. המנה השנייה שעינגה אותנו הייתה המבורגר 100% אנטריקוט. בדרך כלל המנות הללו בפאבים נעשים ברמה בינונית. אך אורנוס המנוסים מפתיעים אותנו בפעם השנייה. פשוט מעדן, הבשר נימוח ועשיר בטעם – פשוט מנה שראויה למסעדות גורמה.

בשלב השני של המשקאות נועם דרש רעננות מפוצצת וקיבל מוחיטו פשן – רום, מונין פסיפלורה, מונין, אננס, עליי נענע וסאוו לימונים – היה קוקטיל 'זורם סבבה' לדברי נועם... אני רציתי קוקטיל קצת יותר ביתי-אמיתי וזכיתי ב'איציק והנמלים' – שוט גרנדין הפוך בתוך כוס חצי ליטר, עם ג'ין, ספרייט ווודקה מלון. תוך לגימה אחת שוט הגרנדין, שבפנים מתחיל לזוז והטעם הרימוני מתחיל לזלוג בתוך הכוס הגדולה. טעים ומסובב כהלכה. אחרי הכל, הושקתי בכוס של חצי ליטר... אכן "אורנוס" יודעים לטפל באלכוהול. קינחנו עם גוונים שוקולדיים: סופלה שוקולד וקוקטייל מפולת בוץ: וודקה, ליקר קפה, אייריש קרים, ליקר שוקולד ושמנת.

סיכמנו את הערב תוך הבנה איך "אורנוס" שורד כבר 30 שנה. שילוב של אווירה מקסימה, אירוח מוצלח, תפריט שווה ערך למסעדה, ואלכוהול הכי טוב שיש. הכל בתוך הפסאג' של נתניה. או איך שנועם הגדיר את זה: "אומנם קצת חבוי ולא ממש גלוי לעין, מי שמתאמץ – זוכה!"
מאת: אודליה צדוק
לא מהעולם הזה
"אורנוס" – בר קלאסי, עתיר שנים ואהוב – ממתין ללקוחותיו הקבועים, ולאלו המתנסים בקסמו בפעם הראשונה, בנתניה, ויש בו הכל – אלכוהול מצוין, אוכל משובח ואווירה שחבל על הזמן
מסעדה: אורנוס
במשך 30 שנותיי למדתי שמה שחשוב בבר טוב זה האווירה. אווירה זה האופי של המקום, ההרגשה שעוטפת אותך כבר בכניסה לבר. אותו קורטוב עשן מהול בקצת ויסקי, שגורם לך לשכוח מהרעש וההמולה שבחוץ ולהיות בשעות שאחרי בתוך עולם מבודד, קסום ואלכוהולי. כך זה בפאב "אורנוס" שבכיכר העצמאות בנתניה. "אורנוס" תקע יתד עוד ב- 1980, ומכהן כפאב הנצחי באזור, שמלא כל לילה בקהל בכל הגילאים.

הגעתי ל"אורנוס" עם נועם שלי. ה"אלכוהוליסט" הצמוד ומורי ורבי לענייני אלכוהול. כשנכנסנו בערב יום א' למקום, הופתענו שהיה מלא. נועם התפלא ממדף הוויסקים בכניסה: קלאסי, סקוטי, אירי ובורבוני. הוא הרים גבה וכבר הזמין לעצמו כוסית בנדיקטו, ולי – גרנד מרינייה, הקוניאק המתקתק והמשובח, שנשלף גם הוא מהמדף המכובד.

כשסקרנו יחד את "אורנוס" הבנו איך נוצרת האווירה. מבוגר מזוקן יושב לבד על הבר מזמין לעצמו שתייה. על הקירות תלויים שלטים ותמונות מהארץ ומהעולם, שהביאו לקוחות ל"אורנוס" במשך 30 שנותיה ונערמו עם השנים. חבר'ה צעירים יושבים קבוצות-קבוצות מדברים וצוחקים. זוג צעיר מכונס בעצמו. על הרצפה מפוזרת נסורת להעשרת האווירה האירופאית, סטייל אנגלי-משהו, כדי חרס של ויסקי תלויים על הקירות, דגל ישראל, קישוטים ממסיבות "אורנוס" מהחגים... שיר של לאונרד כהן מתנגן ברקע, ונועם שר לי באוזן. שלמות.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על