מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 24.03.2018


לאורך הקיר החיצוני, יש גם חצר קטנה ואינטימית, עם שולחנות ואף ספות בפוזיציות שונות. בחצר ישבנו אנחנו השניים, מסתכלים בלוגו המיוחד של המקום ותוהים לפשרו. המילה "טאו" מקורה בסין העתיקה ומשמעותה דרך, או אם תרצו דרך הטבע. הטאואיסטים הבחינו בהרמוניה המופלאה שבטבע. לדבריהם, בני אדם היו פעם חלק מההרמוניה של הטבע ולפיכך עליהם להתחבר לטאו, כדי לזכות בבריאות, אושר ואריכות ימים.

אריכות ימים איחלנו לעצמנו, אם ביחד ואם (וזה יותר ריאלי) לחוד. האלכוהול זרם חופשי, בעיקר בצד השולחן לידו ישב ההוא שכותב את השורות הללו. קוראים לי תומר ואני אלכוהוליסט, עוד איאלץ לקרוא בקול גדול לקול מחיאות כפיים דביקות ביום מן הימים, אבל עד שזה יקרה, מקומות כמו ה"טאו" מתאימים לי כמו וויסקי לגרונו של אירי, גם אם מוצאי פולני. קוקטיילים לשנינו ובירה לי, וויסקי לשנינו ועוד קצת יין אליי והראש מתחיל להסתדר, ביחס הפוך לחיים כמובן.

הזמנו טאפאסים קטנים ונחמדים, בדמות סיגרים, כיסוני תפוחי אדמה ועוד כמה צ'ופרים, שעשו את שלהם באיזון אחוז האלכוהול והשקטת הבטן, כי כמו שאמר לנו יואב, הבעלים, שהתיישב לידנו לשיחת חברים: תפריט האוכל ב"טאו" הוא מצומצם כאסטרטגיה מובנית ובא רק "לתת מענה" לרעבים קלות ומעוניינים בנישנוש (מילה מעצבנת להפליא, האין זאת?). עוד סיפר יואב על אווירת החגיגה של יום ראשון, שעוד תלך ותתעצם עם השעות הנוקפות, ועל ההופעות שנערכות במקום בימי רביעי – מחווה מקצועית להפליא ללהקות כמו הביטלס, לד זפלין ושאר קלאסיקות.

אכלנו קצת, שתינו הרבה ולא ממש דרכנו על יבלות. הזמן טס והשיחה שקלחה לא התקרבה אפילו למיצוי הנושאים שעל סדר היום. ש' ואני נהנינו מאוד, אחד מהשני וגם מה"טאו". במו אזניי שמעתי את הבוגדת ממליצה לחבריה בטלפון על המקום, ובצדק. אפילו כמויות השתייה פגמו הפעם רק בכבד, אבל לא בשמחה, שהרי ביום א' משלמים רק חצי...

"טאו", הרצל 1 (פינת אחד העם), תל אביב
טלפון: 052-3853908
מאת: תומר שי
בילוי לילי בטאו
ה"טאו" הוא בר אווירתי ומזמין, המשלב קלאסיות תל אביבית ושיקיות חו"לית, שילוב שקוסם לאוכלוסייה מגוונת ואיכותית. סביבנו ישבו צעירים, אנשים שמחים, רובם ברמנים ומלצרים, שמכירים אחד את השני ומרגישים כמשפחה. האלכוהול זרם, השיחה קלחה והבילוי היה אינטימי בהחלט
מסעדה: טאו
יש מקומות שכאילו נולדו לבילוי של ערב עם בן/בת זוג או עם חברים; כאלה שיוצרים עבורך את המרחב, את המעטפת לערב מוצלח, ואתה צריך רק לבוא וליצור לעצמך - כיוצר שבידו החומר - את הבילוי האופטימלי למידותיך.

ובעצם רק את זאת רצינו באותו הערב, ש' ואני: בילוי ערביים בשיחה קולחת, עם מוזיקת רקע טובה, שאינה מטיחה דציבלים ומתיכה את עור התוף; אטמוספירת בר צעירה, עם אוכלוסייה שאינה צעירה מדי; אווירה שמחה, אבל לא בהכרח הוללת. תשתית טובה עבורנו, שניים שמבקשים להחיות - ולו לערב - זיכרון רחוק ואוהב.

התיישבנו ב"טאו": בר אווירתי ומזמין, שמשלב קלאסיות תל אביבית ושיקיות חו"לית, שילוב שקוסם לאוכלוסייה מגוונת ואיכותית. סביבנו ישבו צעירים וצעירות, אנשים שמחים, רובם ברמנים ומלצרים, שמכירים אחד את השני ומרגשים כמשפחה. ימי א' ב"טאו" ידועים מזה זמן כמגנט שמושך אליו אנשים מהתחום – ברמנים, מלצרים ומלצריות, מי ומי ובני זוגם. מדי יום ראשון מתפתחת מסיבה משפחתית של ממש, שפתוחה לציבור ונמשכת עד הבוקר. האטרקציה הגדולה של ימי א' היא ההנחה המדהימה על מחירי האלכוהול - 50 אחוז הנחה, ללא הגבלה, לכל האורחים. כבר שווה מאוד לבקר.

ה"טאו" בנוי מכמה חללים פנימיים: חדר פנימי ואינטימי, שיש בו שולחנות וספות נוחות, ויכול לשמש גם כחדר פרטי; גרם מדרגות קצר מוביל לחלל המרכזי, שבו שולחנות ישיבה וביניהם לפעמים אנשים רוקדים, כטוב ליבם במוזיקה; כמה מדרגות נוספות למעלה נמצא מפלס הבר, שרוב שטחו נתפס על ידי הבר עצמו.

הבר מעוצב ונאה, בעל שתי צלעות - כך שרוב היושבים יכולים לשמור על קשר עין ביניהם. החלל בו נמצא הבר בנוי סביבו, כך שגם היושבים על השולחנות לאורך הקיר, חשים קרובים ונמצאים בעצם במרחק נגיעה ממנו. ברמנים מיומנים שולפים ממדפים עמוסים מגוון משקאות, מחייכים ללקוחות, שרובם מרגישים כאן בבית.

בין החללים השונים מקשרים מעברים נרחבים ויש ביניהם קשר עין, כך שאפשר מצד אחד לבחור את האזור המועדף, בהתאם לאווירה, אך להיות עם יד על הדופק כל הזמן ולהציץ מה קורה בחללים הסמוכים. אלמנט מקורי נוסף בעיצוב המקום מהווים צילומי העירום האמנותי הקלאסי שתלויים על הכתלים, בהם נראות עלמות חן עירומות מהמאה שעברה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על