מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 24.03.2018
הקיר של סאצ'מו. אולימפוס האלים


הצוות כאן באמת חביב להפליא, ממהר לשרת ומעניק לכל אורח הרגשה ביתית. לא מעט פעמים נראים כאן מוזיקאים ישראליים ידועים, שבאים לשאוב את האווירה ולתרום לה בעצמם. לעתים קרובות, נענה הדי-ג''י המקומי לבקשת הקהל ושם מוזיקה כבקשתך, ואפילו איזה אלבום מופת שהביאו האורחים, להנאת כולם. האווירה כאן היא של פאב קלאסי, כמו של פעם, וגם כשמלא פה, האוויר ממש לא דחוס.

"היי ג'ו, צא מהסרט" אומר לי ג'ימי "באת לראיין אותנו, תפסיק להתפלסף". הוא מביא אותה באקורד מחושמל, ידיו רצות על הגיטרה, ובמהרה קורעות שיניו את המיתרים.

"הזמנים אכן משתנים", מפטיר לו דילן, "אבל מתגלגלים, אתה יודע, מתגלגלים כמו אבן, שמע, יש להם פה פשוט שתייה איכותית. אני אישית אוהב בירה, ויש גם וויסקי מצויין - סינגל מאלטים, קוקטיילים עד אינסוף... האורחים פה מבינים במוזיקה, ומשמיעים אותי לא מעט. היי, די-ג'יי, תשמיע קצת יותר מהחדשים שלי גם".

לנון, אתה שקט היום, אמרתי לו. והוא, נותן עינו בכוס, מעיף מבט מעוניין בברמנית עם הטאטו ('למה לא עשית ת'עטיפה של אבי רואד', שואל אותה). אבל ג'ון, הוא נאמן ליוקו. לא מתחיל עם אחרות. "לט איט בי", הוא אמר לי, "לט איט בי. פשוט שב ותיהנה".

אתמול בערב התקשר אליי קלפטון. בקול בוכים אמר לי "מה אתי? תגיד, לי לא מגיע? גם רוברט פלאנט מתוסכל, ובואי גם שואל מה קורה איתו. נו טוב, אמרו לנו שיש ווייטינג ליסט. אולי יום אחד נעלה לשם, עוד בחיינו כמובן".

*דבריהם של שלום חנוך, בוב דילן וקלפטון, הם פרי הדמיון בלבד...
מאת: תומר שי
סאצ'מו: תפסנו ראש על הבר
ועידת הענקים של הרוק העולמי התאספה על הקיר של ה"סאצ'מו". בר עם אווירה של פאב קלאסי כמו שפאב צריך להיות. מוזיקה טובה, וויסקי מצויין ושישה ענקים שמסתכלים על כולם מלמעלה. "סוף מצאתי את הוויסקי-בר שלי" אומר ג'ים מוריסון
מסעדה: סאצ'מו
"You know, man", פתח ג'ימי, "אתה מבין, זה פשוט חלומי. לשבת כאן כל יום, להסתכל מלמעלה על כל האנשים... אתה יודע איזה בחורות באות הנה? אתה יודע איזה נוף?" חיוך ממזרי מופיע מעבר לענן עשן. "יש אחלה אלכוהול, מוזיקה מצויינת עוד מהתקופה שלנו – וגם היום עושים רוק לא רע, דרך אגב. החברים שלי פה עושים שמח על הבר. רק ג'ניס קצת מציקה לפעמים". וג'אניס צוחקת, צועקת "ג'ימי תפסיק. אני אקרא לבובי מקגי שלי להרביץ לך". הנדריקס מחייך בעיניים אדומות.

הם יושבים שם, על הקיר, נהנים מהחיים ומסתכלים על כולם מלמעלה. ועידת הפסגה של הרוק לדורותיו התאספה ב"סאצ'מו", ראתה כי טוב וקבעה כאן את ביתה. צ'אפחות, שתייה, בירה נשפכת כמים ו-ויסקי בגרון. אחד עם גיטרה, אחר עם מפוחית. הברמנית הסקסית שעומדת לשירותם עוטה לגופה קעקוע צבעוני של 'הצד האפל של הירח". הנדריקס, ג'ופלין, מוריסון, לנון, וגם (ייבדלו לחיים ארוכים ביותר) בוב דילן ושלום חנוך.

אז מה ג'ים, סוף סוף מצאת מקום כלבבך, אמרתי למלך הדלתות, והוא עונה "כן אחי, שנים התחננתי 'show me' והנה, סוף סוף הראה לי מישהו את הדרך לוויסקי-בר הבא. וגם אם ארכב הנה בסערה, לא אחמיץ אף ערב. אני אוהב את פלורנטין".

שלום מרים כוסית לחיים עם דילן. למען האמת, זו כוס בירה של חצי ליטר לפחות... "אמרתי לאריק שיבוא. שומרים לך מקום. אבל אריק לא רצה, הוא לא כל כך אוהב להופיע בציבור. אבל זה גדול, תראה את מי אני פוגש פה. כמו שאומרים, תפסתי ראש על הבר. ויש פה גם תמונות של שמוליקראוס, אז אני באמת מרגיש בבית".

אני אוהב אותם כל כך. בלעדיהם היו חיי שונים – וכמוני מיליארדים ברחבי העולם. לא סתם ניצב הציור המרשים על פני קיר שלם ב"סאצ'מו", כמו גם תמונות של ענקים רבים נוספים על קירות הבר. ה"סאצ'מו" הוא מקום של אהבה למוזיקה, שמכבד את הגדולים וניזון מהם, ואת האהבה הזו הוא מעביר לללקוחות, וויזאלית ו-ווקאלית.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על