מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.03.2018


בין שיר לשיר המליצה לנו ולריה על כריך הרוסטביף של "פאולינה". החלטנו לא לוותר על ההמלצה ולהוסיף לה גם סלט עוף וקינואה לשם הגיוון והבריאות. הכריך היה ממש מוצלח. כמות הרוסטביף בו הייתה נכבדת עם רוטב איולי פלפלים בצד. הג'בטה הייתה פריכה, ולא עבה מידי. בדיוק כזו שנותנת לרוסטביף לדבר בשם עצמו. אני – הרעבה יותר מבנינו – הסתערתי על הכריך. דנה דגה באלגנטיות של ציפור ביסים מסלט הקינואה שלה. המלצתי לה בפה מלא לטעום מהכריך הכה איכותי שלי. פרוסות הרוסטביף נטפו ובצבצו מהג'בטה שלי, רוטב האיולי בצד נתן לו אופי של כריך אמריקאי אמיתי, ואילו עלי הרוקט שהוספו בצד הצלחת הוסיפו חיוניות בריאה לכל נגיסה.

אחרי שהתייחדתי עם הרוסטביף שלי הגיע גם תור סלט הקינואה להיחנך בחיכי. החלפנו צלחות והמשכנו לנגוס, כל אחת בתכולת צלחתה. כאילו אין המולה סביב, באסים מטורפים, תור בחוץ ואפס מקום בפנים. אנחנו היינו מאוד מרוכזות במנות שלנו. זה היה ממש גורמה בבר, לא סתם אוכל טוב של בר. עשינו ריפיל והמשכנו לזוז בכיסאות על-פי הקצב. הבאסים עלו, המשקאות זרמו, כמו הלקוחות שבאו להציץ ולהיסחף אל המסתוריות הקסומה, הסליק המוחבא, הטעמים, האווירה והמון האלכוהול של "פאולינה סטש", מקום שהוא ללא ספק המחבוא הכי מבוקש בעיר!
מאת: אודליה צדוק
בר מתוקשר
בביתו של ראשון מייסדי תל-אביב, באווירה סופר-ייחודית ומסתורית, ובראש נהדר שוכן לו המקום החדש "פאולינה סטאש", שכולם כבר מדברים עליו ושאתם חייבים לנסות גם
תל-אביב צמאה לבשורה מסוג חדש. הפאבים או הדאנס ברים המתכתיים פשוט נמאסו. העיצוב המנצנץ, התאורה המכאיבה בעיניים והעשן המציק. נראה כאילו כל המקומות נראים ומרגישים אותו דבר. אין חדש תחת השמש. הכל באותו העיצוב, רק המיקום שונה. "פאולינה סטש", הביסטרו בר החדש בתחילת השוכן רחוב הרצל התל-אביבי, ממש מתחת למגדל שלום, נותן את הטון השונה החדש בעיר. את בית וייס, הבניין של "פאולינה סטש", אתם וודאי מכירים. בית וייס הוא המבנה הממוקם בפינת הרחובות הרצל ואחד העם בתל-אביב-יפו, שהיה שייך במקור לעקיבא אריה וייס האב המייסד של תל-אביב ויושב הראש הראשון של אחוזת בית. בנייתו הסתיימה בשנת 1910 והוא בנוי מ... צדפים.

פאולינה – זה שמה של ביתו של חוזה מדינתנו הרצל וסטש – זה הסליק שלה. השם כבר מעורר סקרנות. אני ודנה יצאנו לבדוק, מה מסתתר בסליק של פאולינה בערב חמישי סתווי ומיוחד. שלוש המדרגות שעלינו בכניסה ל"פאולינה סטש" כאילו העבירו אותנו לעולם אחר. "פאולינה סטש" עוררה אותנו מיד עם עיצוב נוסטלגי קלאסי של תקרות גבוהות, חלונות מקושתים, רצפה תל-אביבית ושלושה מפלסים – בר ורחבת עמידה, אולם פנימי וחצר שגם היא אפופה באותה אווירה מסתורית ומיוחדת השורה על "פאולינה סטש" כולה.

השעה הייתה די מוקדמת והמקום הכל כך גדול הזה היה כמעט מלא. גירדנו לנו מקומות ישיבה על הבר הקטן. נעמה וולריה בירמנו אותנו. נתתי לנעמה יד חופשית להכין לי מה שעולה על רוחה. היא כבר תדע מה לעשות. דנה ביקשה וודקה אשכוליות חזק, מריר ומשכר. אני זכיתי במשקה הבית – וודקה עם סודה ראשן (סודה בטעם עדין של פירות יער). השקנו "לחיים", התרווחנו לאחור והבטנו סביב. גם המוזיקה המתנגנת ברקע לא יכולה הייתה שלא לגרום לנו להניע את ישבננו על הבר כהלכה. המשקה שלי הייתה הברקה מסחררת תרתי-משמע ואילו דנה התנחמה לה בחביבות של המריר המעורר שלה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7139 מסעדות במאגר
”  “ על