מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 20.01.2018


לחימום הקנה הזמנו ליצ'י מרטיני על בסיס וודקה ketel לגברת ובירה סמואל אדמס מהחבית לאדון. מכיוון ש"לני'ס" ידוע באוכל הטוב שלה, לא יכולנו שלא להזמין. את רעבוננו השביעה קלות מנת הפתיחה, שמורכבת משלישיית מזאטים: גבינת פטה מתובלת באורגנו וצ'ילי גרוס, זיתים ואגוזי מלך. הטרילוגיה של "לניס" הזכירה לי משהו ביתי, כמו אירוח משפחתי, ובהתאמה הרגשנו בנוח. קובי ואני שלפנו קיסמים, נעצנו במזאטים בהנאה וזללנו. מהר מאוד גילינו שזו מנה שהיא גם סוג של טקס, שמשתלבת נהדר עם הקוקטיל המעולה שלי והבירה שקובי חבק.
במהלך השיחה הקולחת אלין דאגה ומלאה לנו את הכוסות בלי שנרגיש. המקסימה הזו יודעת לארח בחיוך ובדאגה אמתית. בחרנו להשביע את בטננו עם מנת המבורגר הבית ליד סנדוויץ' קלאב של שלוש שכבות לחם קסטן עם רוסטביף ועוף בקייג'ון. כתוספות בחרנו בסלט ירוק ובפוטטו הביתי של גברת "לני'ס". עם רעב של שתיינים וחיוך מאושר אחזנו כל אחד במזלגו והמהמנו מאושר. ההמבורגר היה נהדר, בשר העגל הטרי ממש נתן את הטון במנה, וכריך הקלאב עשה ממש טוב לנפש. בשרני וטעים, אולי גם בריא.

המשקה שסיים את הערב שלנו יחד היה 'התפוח האסור' של סמירנוף, עם ג'ינג'ר אייל ואפרסק, מתוק מריר שעושה חשק לעוד. קובי חבק לו מרפיס מהחבית והיה מאושר. השקנו "לחיינו" ובברכת שנה טובה גם הזמנו את קינוח הבית. היה זה פרפה חלבה שנעשה לפי מתכון של אימו של אחד הבעלים ב"לני'ס". הפרפה היה מעולה. קינוח אמיתי שהלך טוב לצד האלכוהול הזורם. משהו בשמנת הקפואה ובשערות החלבה הנפלאות גרם לנו לאחוז בקינוח ולא להרפות. וכך עשינו. כמו בבית. תענוג!
מאת: אודליה צדוק
לניס מתכונן לחורף
יש משהו בוגר וחמים ב"לני'ס" – בר-מסעדה, ביסטרו ובית קפה השוכן בפלורנטין ומאכלס דרך קבע לקוחות רבים – שגורם לנו להתכרבל בו בכל פעם מחדש. "לני'ס" הוא האישה הבוגרת, המנוסה והחמה של השכונה, שתמיד תחבק אתכם בשמחה אל חיקה
מתחם פלורנטין בתל-אביב תפס תאוצה מטאורית בשנים האחרונות. מה שהתחיל בסדרה "פלורנטין", ברא דור שלם של צעירים מגילאי 21 שעברו לגור באזור. עם הזמן, לצד בנייני המגורים המטים ליפול התווספו גם בניינים חדשים במתחם, ובורגנות מסוג חשד צצה גם היא לצד הגל הצעיר. זו כנראה הסיבה לכך שעל כל בלוק בצומת הדרכים ויטל-פלורנטין ניתן למצוא בר שמתאים לכל מצב רוח ושבכל פינה צצה מסעדה חדשה מכל סוג וגוון. הדבר הפך את מתחם פלורנטין גם למתחם בילויים בפני עצמו. בסופי השבוע גודשים את האזור בליינים צעירים רבים וכבר ממש קשה למצוא כיסא פנוי כדי להרגיע את נפשנו בבירה של נחת.

עם השנים נדמה כי מתחם פלורנטין בעצם התאים את עצמו לגילאי העשרים בלבד, ולשאר האוכלוסייה אין מקום בו, אך ברחוב ויטל 7, ממש קרוב לפינת פלורנטין, שוכנת לה פינת חמד יציבה כבר 11 שנה. "לני'ס" שמה, והיא האישה הבוגרת של מתחם פלורנטין, שגורמת לכל מי ממבקר בה לחייך.

לקחתי אליה את קובי חברי הטוב לערב של שיחת נפש, בירה ואוכל טוב, כי מה יותר הולם מה"לני'ס" לשילוב מנצח שכזה? החיוכים החלו להימרח על פנינו כבר בכניסה ל"לני'ס". אלין המקסימה קבלה את פנינו בחינניות אמתית, כזו שאי-אפשר לזייף. כבר הרגשנו שהגענו למקום הנכון. "לני'ס" מעוצב בחמימות ביתית, עם קיר לבנים שמעניק למקום נופך ביתי, תאורה שמאפשרת לראות את המנות שמזמינים, אך גם עם פינה של נחת לזוגות. מוזיקת הרוק הרך שהתנגנה ברקע פשוט סיפקה לנו את המצע הנכון לפתיחות הנפש. לא עוד בר אפוף עשן ורועש. ב"לני'ס" יש מקום למוזיקה, כמו גם לשיחה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על