מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 20.01.2018
השעות של ה-Happy hour (16:00-21:00) ועל כל משקה, מקבלים אחד נוסף בחינם. כמו שאולי כבר ידוע לכם, אני פרסיה מן המניין ולכן כשאני מקבלת משהו בחינם אני מרגישה מין חמימות שכזו בלב, תחושה שיש סיבה לקיומי. הבעיה היחידה בעניין היא שהכבד שלי לא בנוי לכמויות גדולות מדי של אלכוהול. אבל מי אני שאסרב? התחלנו במלאכת השתייה וההתעדכנות.

המוסיקה ברקע הייתה נהדרת, בווליום המאפשר ליהנות ממנה ובו בזמן גם לנהל שיחה ראויה. רועי, הברמן החביב, הצדיק את המוניטין שיצא לברמנים כפסיכולוגים ובכל פעם שאחת מאיתנו יצאה לשירותים או לשיחה סלולארית, הוא מיד השכיל לשעשע את השנייה. בשלב מסויים הצטרפה אלינו חברה נוספת, שהתקשתה להתמודד עם העובדה שיצאנו לשתות בלעדיה. תוך רבע שעה היא הספיקה לצמצם את הפער בשתייה. בשלב הזה כבר הייתי חייבת את המחברת שלי כדי לרשום את מה שקורה מסביב, כי היה ברור שבבוקר כבר לא אזכור דבר...

המשימה הבאה הייתה לשכנע את שותפותיי לפשע לשחק במכונה. הג'ינג'ית (מאיה) הייתה קלה להשגה, אבל הנתנייתית (ליחן) הייתה כבר בגדר אתגר. אחרי שהזמנתי אותה לבירה היא כבר הסכימה בלי בעיות. התחלנו במלאכה. ישבנו מול המכונה ולפתע הצטרף אלינו תייר חביב - שאינני ממש זוכרת את שמו - ועזר במלאכת "מצא את ההבדלים". בינתיים, משמרת הברמנים התחלפה ואנחנו נהנינו מכוסיות שלwoo woo (משקה הבית ע"ב מיץ קרנברי, ליקר אפרסק ווודקה) על חשבון הבית ומעזרתו של הברמן במציאת ההבדלים, רגע לפני שהוא חוזר הביתה.

או אז הבחנתי בשעה (23:58) והבנתי שחרגנו הרבה מעבר לזמן המוסכם (ככה זה כשנהנים), וכמו סינדרלה, נפרדתי לשלום ורצתי מהר החוצה לפני שהאוטובוס האחרון הביתה יברח לי...

וקצת אינפורמציה לסיום: ביום שלישי הקרוב (13.06.06) תתקיים במקום מסיבת 13 שנה להיווסדו החל משעות הערב המאוחרות.
מאת: סיון מנשה
Joey's Bar – אירופאים או אלכוהוליסטים?
הביקור שלי בג'ואיס בר באלנבי היה מעין מיקס הזוי של סיפור סינדרלה בשילוב תרבות שתייה בריטית. גיליתי בדרך ששווה לשתות לפני השעה 21:00, שאלנבי זה לא מהות הרוע בניגוד למקובל ושיש ברים שקיימים כבר מעל עשור.
נתחיל בעובדה: הידעתם שאין כמעט שום בר בתל אביב שפתוח לפני השעה 21:00? להכרה בעובדה מרתקת זו הגעתי בסוף יום עבודה מפרך, בו החלטתי שאני פשוט חייבת לשתות משהו כדי לצאת משגרת היום-יום. למשימה החשובה רתמתי את חברתי היקרה מאיה, שגרה סמוך למקום העבודה שלי. החוקים היו ברורים: זה חייב להיות בדרום-מרכז תל אביב כשהנקודה הכי צפונית היא אלנבי, חייב להיות מקום עם מוסיקה נעימה לאוזן, ובנוסף עלינו לסיים עד השעה 23:00 (יש עבודה למחרת...).

התחלנו לנוע בשעה 19:50 ברגל מאיזור יפו, עברנו על פני רחוב הרצל, כתתנו רגליים במתחם לילינבלום, סיירנו בנחלת בנימין וחלשנו על אלנבי. להפתעתנו הגמורה, הכול היה סגור ומסוגר. חלק מן המקומות אפילו לא התחילו בהכנות לקראת הפתיחה (באירופה זה לא היה קורה, חשבתי לעצמי). ואז הגענו ל"ג'ואיס בר", שם התקבלנו בברכה ע"י ברמן חביב שהסביר שהמקום פתוח כבר מהשעה 16:00!.

ה"ג'ואיס בר" הוא מסוג המקומות שתמיד עברתי לידם, הבחנתי באורות הניאון המהבהבים מבחוץ שקוראים לי להכנס פנימה, אך משום מה מעולם לא נכנסתי. להשכלה כללית: ה"ג'ואיס בר", שקיים כבר כ-13 שנים (מ-94'), הוא מקום רביצה קבוע לתיירים ואנשי בטחון אמריקאים למיניהם. זה מהמקומות היחידים בתל אביב שמגישים 'סמואל אדמס' מהחבית, ובאופן כללי, היצע האלכוהול כאן דוגל ב'מינימליזם מתמחה', כיאה לבר אמריקאי טיפוסי.

כבר בכניסה, משכו את תשומת ליבי כמה דברים יוצאי דופן: קודם כל, מסתבר שאנחנו לא היחידות ששותות בכזו שעה. במקום ישבו כבר ארבעה תיירים, שבעצם כבר די סיימו את את חגיגת האלכוהול שלהם. הדבר השני היה עיצוב המקום: ה"ג'ואיס בר" הוא בר עמוס בפרטים ואלמנטים שונים - הקירות מכוסים בכל מיני פליירים ופוסטרים עם הצהרות שונות, פרסומות וכד'. בנוסף, 2 ראשי איילים מפוחלצים אמיתיים שמביטים עלייך מכל זווית ומכונת משחקים אלקטרונית, למי שאוהב להתעסק במשהו נוסף להורדת פני המשקה בכוס. את עיניי משכה גם כמות הדיסקים העצומה (מעל 3,000), שעמדו מאחורי הבר. חשוב לציין שכל הדיסקים מקוריים ונאספו במשך שנים ע"י בעלי המקום.

התיישבנו בקצה הבר והזמנו: חצי גולדסטאר למאיה וכוס יין בשבילי. להפתעתנו קיבלנו 2 כוסות כל אחת, כי התברר, לשמחתנו, שהגענו בטווח
הדפס כתבה שלח לחבר
7101 מסעדות במאגר
”  “ על