מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


Nothing would be more tiresome than eating and drinking if God had not made them a pleasure as well as a necessity

תסמכו על וולטיר, הוא ידע על מה הוא מדבר... חברתי א' ואני הגענו ל"ג'פה" ומיד הרגשנו כמו זוג אבירות בימי הביניים. התיישבנו על הבר וגמענו בשמחה שתי כוסות שמפנייה ברוט של ירדן, שהיו טעימות ומבשמות קלות.

כמאכל קיבלנו מיני תופינים, כל אחד יותר מיוחד מרעהו. הפיאסטה היפואית החלה בקובנייה – שילוב יוצא דופן בין בורגול לבשר נא. לצידה הגיעה סלסה עם לחמניות האלים Home made.
היתה גם צלוחית אפרודיזית של מולים מעושנים, ששלקנו בעונג עם כל הקולות הנדרשים. כמו כן, צלוחית ירקות שונים כבושים, גם הם ביתיים ומנה מופלאה של בשר סטרוגונוף בזעתר על מצע פירה מעושן (מעין קרטושקס שהפכו למחית נימוחה).

אבירות הבר המרובע הבטיחו לחזור ל"ג'פה בר" ולא בכדי. שלא כמו ברים אחרים, שמתרבים במטרופולין כמו אוכלוסיית סין, מדובר בבר עם אופי. לא רק עיצוב מיוחד ולא דקדנטי, אלא גם אווירת דיאלוג רגועה, ארוחת גורמה קלה לעיכול ולצידה אלכוהול משובח, שתמיד משמח לבב אנוש.
מאת: עדי אלון
גן עדן של שותים בג'פה-בר
אבירות הבר המרובע הבטיחו לחזור ל"ג'פה-בר" - ולא בכדי. שלא כמו ברים אחרים, שמתרבים במטרופולין כמו אוכלוסיית סין, מדובר בבר עם אופי אמיתי. לא רק עיצוב מיוחד ולא דקדנטי, אלא גם אווירת דיאלוג רגועה, מזון גורמה קל לעיכול ולצידו אלכוהול משובח, שתמיד משמח לבב אנוש
How much of our literature, our political life, our friendships and love affairs, depend on being able to talk peacefully in a bar!

החזון של ניר צוק, השף-הלא-נח-לרגע, היה לפתוח בר ידידותי לסביבה עם אלכוהול איכותי, שאפשר יהיה לנהל בו שיחה ערה (בדומה למובאה שלמעלה, מפיו של ג'ון ווין). במתחם היפואי, שסיפח לטובת סועדים מאושרים, הוא הקים תחילה את מסעדת הגורמה "קורדליה", אחר כך את אחותה החצופה "נועה" ואחרונה חביבה גם את ה"ג'פה בר", בו מוגשות מנות יפואיות, מעשה ידיו להתפאר.

המבנה הקסום, השוכן בסימטת הזכוכית, למרגלות יפו העתיקה ומול "קורדליה", שימש בזמנו את הסולטאן הטורקי. בחלל החיצוני, השוכן בסימטה עצמה שולחנות וכיסאות גבוהים ובמרכזו מזרקה גדולה. בכניסה פינה אינטימית, בה ניצבים שתי כורסאות גדולות מעץ כבד. תקרת החלל הפנימי קשתית, סביב הבר, המציע, בין היתר, יינות בוטיק ומיני שמפניות, פזורים מושבים ומהתקרה משתלשל אהיל עצום במראה אבירי. צוק אסף מרחבי העולם שלל קישוטים – החל באהיל, שהביא מניו-יורק, דרך פמוטים מעוצבים לנרות וכלה בזוג בובות עתיקות, היושבות להן בנחת על הבר. את השירותים עיצב אלעי זאבי במו ידיו. על קיר אחד מוזאיקה של מראות ועל השני תצריף של חלקי קרמיקה. לצד האסלה זר פרחים יפה ובצידו השני פסל מברזל בדמות כלב גדול.

המוסיקה, המושמעת בבר, היא לסירוגין צ'ילאאוט אוריינטלי ואתנית. היא מושמעת בווליום נמוך, שניתן לשוחח בנועם. האוכלוסיה הפוקדת את המקום מגוונת: לקוחות קבועים, דיירי השכונה וכמובן סועדי "קורדליה" ו"נועה" הסמוכות, שבאים לדרינק שאחרי.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על