מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שישי - 23.02.2018


בן-זוגי הזמין פיצה עם 4 תוספות (לבחירה), ואילו אני הזמנתי את מנת הניוקי. בזמן שאנו ממתינים למנות, לא יכולנו שלא להתפתות למשקאות האלכוהוליים. הזמנתי לי "אורגזמה": קוקטייל נפלא בעל מרקם שמנת קטיפתי, שזורם בעדינות במורד הגרון ומחמם את הלב. המשקאות מוגשים בלווי צלוחיות חמוצים ובייגלה, ובניגוד למקומות אחרים – הבייגלה שהוגש היה טרי ופריך.

עד מהרה גם המנות שלנו הגיעו. הניוקי הוגש בליווי רוטב שמנת, עגבניות ווודקה. הניוקי עצמו היה עשוי אל-דנטה, כלומר מעט קשה. הרוטב היה גבינתי, סמיך ומנחם (הלו! וודקה, ברור שמנחם). בן-זוגי הצהיר כי הפיצה ניחנת באיכויות של מסעדה ולא של פיצרייה, למרות המחיר הזול. מה גם שהיא השתלבה היטב עם בירת הקורונה שהזמין, ועוד עם טלוויזיית פלזמה ענקית שמשדרת כדורגל זה בכלל טוב (ורק למען הפרוטוקול: חבר שלי בכלל לא אוהב כדורגל! זה כנראה בהשפעת הבירה...).

יוסי עצמו מעיד כי זהו אינו מקום שיתאים לאלה המחפשים מנות פלצניות ואווירה מתוחכמת. פה הכול פשוט: באים לאכול לשובע ולשתות לרוויה, מבלי לקרוע את הכיס. גם מחיר עישון נרגילה הוא זול, ואני ממליצה על החוויה, אפילו כמשהו חד פעמי: תוך כמה שאיפות הראייה מתעמעמת והעולם נהיה מקום טוב יותר. עישנו נרגילת מנטה והרגשנו עצמנו לפחות נסיכי ערב הסעודית. כך גם שירתו אותנו, במסירות ויעילות הראויה לנסיכים. לבסוף דידינו הביתה, מסוחררים אך מרוצים. נותר רק לחכות להנגאובר של מחר.
מאת: דנה גלברג
"אגון" – הבה נרגילה
ה"אגון" הירושלמי מציע בילוי צעיר, מלא אלכוהול ואפוף בעשן נרגילות מתקתק, במחירים נוחים ובלוויית אוכל שעושה נעים בבטן. שמח שם!
נדיר למצוא צעיר ירושלמי שאינו מכיר את "אגון". בכל זאת מדובר במעוז הצעירים בבריתנו כבר כאחת-עשרה שנים. ה"אגון בר" מצוי בין הסמטאות המפותלות של נחלת שבעה, ומציע אווירה של שעטנז תרבותי: מלצרית ממוצא אסייתי שירתה אותנו, ליד השולחן שמימיננו ישבו שני גברים חרדים עם סיגרים קובניים שמנים, ובשולחן משמאלנו שלוש צעירות שחורדיניות בלבוש פרובוקטיבי, ככל הנראה בדרכן למסיבה באנדרגראונד. מאצל השולחנות הקרובים שמענו תמהיל של אנגלית, ערבית ועברית עילגת (=רוסית לשעבר). המוזיקה, שמושמעת במקום בווליום חזק, מורכבת גם היא מערבוב בין ישראלי ללועזי, בין שירי פופ מתקתקים לטראנס שמביא בקרחנה.

דיברנו עם יוסי, בעל המקום – איש ירושלמי חמים, עם ניצוץ ילדותי בעיניים – שאישר שעיקר קהל היעד שלו הם צעירים. גם אם לא צעירים בגילם, צעירים ברוחם. במקום תמצאו ארבעה מתחמים שונים: מתחם פנימי, שכולל בר ואזור ריקודים, מתחם חיצוני מוגבה, שמכונה "במה" ולרוב מוצל על-ידי סוכה מעוטרת בעלי גראס (אווירת שאנטי משהו), מתחם המכונה "מאחורה" – מקום למי שמחפש קצת פרטיות, אך עדיין רוצה ליהנות מהאוויר הירושלמי, ולבסוף מתחם ה"זולה" – חדרים אינטימיים עם כריות ומזרונים. הכניסה לזולה מוגבלת לגילאי 18 ומעלה, וניתן רק לשער שהמעשים שם בהתאם.

סימן ההיכר של המקום הוא הנרגילה. אפשר לראות הרבה מאלו על השולחנות השונים במקום. ה"אגון" הוא פשוט מקום נהדר למי שרוצה לבוא ולעשן נרגילה בפנאן, או אולי לשתות עצמו לדעת ולשכוח מתלאות היומיום ("במחירי האלכוהול הנמוכים האלה, איך אני יכולה להרשות לעצמי שלא להשתכר?" שאלתי את בן-זוגי הנבוך). אבל אסור לטעות במקום: אומנם הוא מוגדר בעיקר כפאב המציע דרינקים וקוקטיילים במחירים מגוחכים, אך אין להתעלם מהמנות המוגשות כאן. הופתעתי לגלות בתפריט סלטים שונים, טוסטים, פיצות, ניוקי, מלאווח בתוספות וקינוחים שונים.

הדפס כתבה שלח לחבר
7121 מסעדות במאגר
”  “ על