מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שבת - 17.03.2018


ה"דרים בר" הוא מקום שמצליח לשלב ניגודים לכאורה, וליצור מהם שלם: מקום פופולארי ומלא אנשים, שגם כשהוא עמוס מצליח לא להיות צפוף. החלל קטן מספיק כדי ליצור אינטימיות, אך מעורר תחושה של מרחב. המוזיקה ברקע בפירוש לא מכוונת אל המכנה המשותף הנמוך ביותר, ובכל זאת מתקבלת באהדה גדולה אצל כל הנוכחים (בעיקר רוק, שנות ה-80', אלטרנטיבי וישראלי). ניחוחות הפיק-אפ ואוויר ההרפתקה נישאים באוויר, אך המקום משדר איכות ולא זילות.

התפריט מציע מגוון גדול של בירות מחבית ומבקבוק, צ'ייסרים תואמים, וודקה, ג'ין, רום, טקילה, אפריטיפים, דג'סטיפים, קוניאק, ברנדי, ליקרים, יין... אך הדגש העיקרי ניתן כאן על וויסקי איכותי: וויסקי מאלט, ממגוון סוגים מעניינים, שאת חלקם הכרתי כאן ולא ראיתי במקומות אחרים, וכן וויסקי אירי, קנדי, סקוטי ואמריקאי.

ב"דרים בר" אתה פשוט מרגיש שבאמת רוצים שלקוחות יבואו ויהיו מרוצים, ולכן בימי רביעי מתקיים במקום ליידיס נייט, שזה אומר מבצע לבנות בלבד: קוקטיילים 1+1 וצ'ייסרים שמשתתפים במבצע ב- 9 ש"ח. לעומת זאת, בימי חמישי יקבלו המקדימים לבוא משקה ראשון חינם (מ 22:00 עד חצות). וכמובן שבכל יום יש HAPPY HOUR - מ 22:00 עד 24:00 - 1+1 על מגוון משקאות. בקיצור – אתם באים ל"דרים בר", שותים כמה שבא לכם מהכל ויוצאים פשוט בזול (ומרוצים)! לכו על זה, לכו ל"דרים בר". המלצה שלי.
מאת: תומר שי
זיכרונות מהדרים בר
לילות קסומים העברנו ב"דרים בר". הרגשנו בבית, ידענו שנפגוש חברים, שהמוזיקה טובה והאלכוהול זורם. ה"דרים בר", הממוקם ברחוב אלנבי בתל-אביב, התאים לנו אז כמו גיטרה חשמלית לאצבעות של ג'ימי הנדריקס. וגם היום, כתמיד, המקום משדר חמימות, משפחה, אווירה, וחלל שטעון בהרבה דברים טובים.
שנים היה ה"דרים בר" תחנה קבועה ובכירה במפת הבליינות הפרטית שלי. אלה היו ימים יפים, שהתמשכו לתוך לילות יפים, לילות של מוזיקה ואלכוהול בלב הסצנה של אלנבי. בסוף יום עבודה (כלומר, בדרך כלל סביב 1 בלילה, אחרי משמרת מייגעת), התאספו החברים תאבי ההרפתקה, וכך נפל הפור: הולכים ל"דרים בר". שוב? כן, בטח שוב: כי הרגשנו שם בבית, כי ידענו ששם נפגוש חברים, כי ידענו שאי-אפשר ליפול, שהמוזיקה טובה והאלכוהול זורם. עבורנו, האוויר של ה"דרים בר" היה מלא קסם; הקסם נישא בחלל וריחף על הבר, שולח חיצי קופידון בעיני הנוכחים שמצטלבות במבטים. יפים, יפות, שתייה, הרפתקאות...

אלו היו ימים יפים, והם באו לנו טוב ובדיוק בזמן ובגיל המתאימים. ה"דרים בר" התאים לנו אז כמו גיטרה חשמלית לאצבעות של ג'ימי הנדריקס. אחר כך החבר'ה התפרקו, הזוגיות משכה לכיוונים אחרים, עברנו לגור רחוק מלב העיר... הפאזה התחלפה, אבל ה"דרים בר" לא נשכח. המשכתי לבקר בו בתדירות סבירה, וכך גם היום, כשחגית התמקמה אצלי בבית בחודש החולף, כי הבית שלה רעד מבומים של קטיושות, ושמענו שב"דרים בר" יש הנחה של 20% לתושבי הצפון, ישר החלטנו שהוא המקום שאליו נשים פנינו.

אין מה להאריך בתיאורים, כי את ה"דרים בר" צריך להכיר (מי שמשום מה עוד לא הספיק...), ותיאורים מילוליים לא תמיד נאמנים למראה עיניים ותחושה. את החוויות שלי הזכרתי, כי זה בעצם אומר הכול: מקום שמצליח לחרוט בליבך תקופה בחיים, הוא מקום בילוי ראוי לשמו. המוזיקה, האלכוהול, העיצוב והאווירה הם עניינים חשובים, אבל מדובר בעצם במעטפת, באמצעים שיוצרים את הבילוי המזוקק.

חגית ואני הגענו מתוך נחישות לתפוס לנו שלווה, לבלות ולשתות כמו שצריך. מהר מאוד זרמו אל מקומנו על הבר הבירות והצ'ייסרים, ושימו לב לזה: ב"דרים בר" על כל בירה של חצי ליטר מקבלים צ'ייסר, כמעט של כל משקה מהבר, ב- 12 ש"ח! אז תתארו לכם מה הלך שם...
בשש שנות קיומו, שמר המקום על צביונו, ושימר את האלמנטים הטובים שהיו בו תמיד, אלא שמאז ימי הפיק-אפ העליזים המקום הפך למשפחה של ממש. כמעט כולם מכירים כאן את כולם, וגם הבעלים אבי והצוות שלו מכירים את הלקוחות בשמם הפרטי. אני ממילא מרגיש כאן בבית, אבל שמחתי לראות שגם חגית שחתה כדולפין במים (או בעצם באלכוהול) ומהר מאוד הפכה לחלק מההוויה. כי ה"דרים בר" הוא מקום שהופך את מי שבא בשעריו מהר מאוד מבליין לבן-בית, מלקוח לחבר. יחסי אנוש ומרקם חברתי הם כאן שם המשחק.

הדפס כתבה שלח לחבר
7135 מסעדות במאגר
”  “ על